Breidija pirmo reizi karjerā sasniedz “US Open” pusfinālu

08/09/2020 21:39
Dženifera Breidija

ASV tenisiste Dženifera Breidija otrdien Ņujorkā “US Open” turnīra ceturtdaļfinālā negaidīti uzvarēja Kazahstānas sportisti Jūliju Putincevu un sasniedza savu pirmo “Grand Slam” pusfinālu karjerā.

Ranga 41.rakete un turnīrā ar 28.numuru izliktā Breidija ar 6-3, 6-2 uzvarēja Putincevu (WTA 35.), kurai bija piešķirts 23.numurs.

Breidijam Artūra Eša vārdā nosauktajā kortā bija nepieciešama tikai viena stunda un deviņas minūtes, lai izcīnītu panākumu. Viņa otrdien pirmo reizi spēlēja “Grand Slam” ceturtdaļfinālā, bet nu jau izdevies sasniegt arī pusfinālu.

Iepriekš Breidija 2017.gadā sasniedza šī turnīra astotdaļfinālu jeb ceturto kārtu. Tajā pat gadā viņa astotdaļfinālā spēlēja arī Austrālijas atklātajā čempionātā.

Zīmīgi, ka Breidija ASV turnīrā līdz šim vēl nav zaudējusi nevienā setā, bet pretiniecēm pret amerikānieti izdevies uzvarēt vien 24 geimos.

Pirmajā setā Putinceva ātri vien nonāca iedzinējos ar 0-4 un vēlāk piekāpās ar 3-6, taču otrajā setā viņa zaudēja trīs serves un cieta pārliecinošu neveiksmi.

Breidija šajā duelī izpildīja sešas netveramas serves, kamēr viņas pretiniece atbildēja tikai ar vienu šādu sitienu.

Pusfinālā Breidija tiksies ar Naomi Osakas un Šelbijas Rodžersas dueļa uzvarētāju. Osakai piešķirts ceturtais numurs.

Jau ziņots, ka kādreizējā planētas pirmā rakete sieviešu tenisā Viktorija Azarenka un Elīze Mertensa pirmdien kļuva par pēdējām divām ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālistēm.

Azarenka, kura WTA rangā ieņem 27.vietu, ceturtajā kārtā ar rezultātu 5-7, 6-1, 6-4 pārspēja čehieti Karolīnu Muhovu (WTA 26.), kura turnīrā izlikta ar 20.numuru.

Par vietu pusfinālā viņa cīnīsies pret ranga 18.numuru Mertensu, kura Ņujorkā izsēta ar 16.numuru. Beļģiete ceturtajā kārtā ar 6-3, 6-3 apspēlēja šī gada Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju Sofiju Keninu, kura reitingā ir ceturtā un “US Open” bija saņēmusi otro numuru.

Savukārt titulētā Serēna Viljamsa ceturtdaļfinālā tiksies ar Cvetanu Pironkovu.

ASV atklātajā čempionātā Covid-19 pandēmijas dēļ nepiedalās vairākas tenisa zvaigznes, tajā skaitā Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko. No šī gada turnīra dalību atsauca vairākas favorītes, piemēram, pērnā gada čempione Bjanka Andresku, Simona Halepa, Ešlija Bārtija, Kiki Bertensa, Jeļena Svitoļina un citas augsta līmeņa tenisistes.

Ņujorka martā un aprīlī bija viena no vissmagāk cietušajām ASV pilsētām, kad Covid-19 epidēmija pārņēma ASV. Pagaidu slimnīca pat tika iekārtota ASV Tenisa centra iekštelpu laukumos.