“Brescia” aicina neatsākt sezonu, Vācijas komandu spēlētāji piekrīt algu samazinājumam

Ksavers Šlāgers, sportazinas.com
Ksavers Šlāgers | Foto: "VfL Wolfsburg"

Itālijas A sērijas futbola kluba “Brescia” prezidents Masimo Čelino aicinājis turnīra organizatorus jūnijā neatsākt sezonu.

Kluba prezidents sarunā ar laikrakstu “La Gazzetta dello Sport” ceturtdien atklāja, ka Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) jūnijā plānojot atsākt spēles lielākajās Eiropas līgās. Viņaprāt, šāda rīcība ir bezatbildīga un nepieļaujama.

“Esmu Brešā. Šeit ikdienu redzam transportus ar mirušiem cilvēkiem. Mēs esam epidēmijas centrā, tāpēc noteiktie datumi ir pavisam nederīgi,” teica Čelino.

Itālijā cilvēkiem bez īpašas atļaujas nav iespēju pamest māju, bet ņemot vērā, ka situācija ar Covid-19 vīrusu nav krasi uzlabojusies, valdība ārkārtas stāvokli pagarinājusi no 3. līdz 13.aprīlim. Pēc šī lēmuma Itālijas Futbola federācija (FIGC) paziņoja, ka pirmās spēles valsts čempionātā varētu notikt maija beigās.

Piektdien A sērijas 20 klubu vadītājiem ir paredzēta sanāksme, taču Čelino uzsvēra, ka tajā droši vien valdīšot haoss, jo funkcionāriem svarīgas esot tikai viņu pašu intereses, nevis spēlētāju veselība.

Tikmēr Romas “Lazio” prezidents Klaudio Lotito sava kolēģa intereses skaidro ar vēlmi pasargāt klubu no izkrišanas uz B sēriju. Savukārt Čelino paudis, ka “Lazio” sezonu vēlas turpināt tikai tāpēc, ka ir viena punkta attālumā no Turīnas “Juventus”, kas pagaidām ir līdervienība.

Čelino nenoliedza, ka viņa komanda, visticamāk, arī izkritīs no A sērijas, bet atsākt sezonu jūnijā/jūlijā būtu bezatbildīgi. Šāds solis veicinātu haosu, kā rezultātā izmaiņas piedzīvotu spēlētāji, viņu līgumi, klubu finanses, tirgus un arī nākamās sezonas plāni.

Itālijas A sērijā vairums komandu jāaizvada vēl 12 spēles. “Juventus” pēc 26 spēļu kārtām ar 63 punktiem ir pirmā, bet “Lazio” ir par punktu mazāk.

Savukārt Vācijas bundeslīgas futbola komandu Brēmenes “Werder” un “VfL Wolfsburg” spēlētāji, kā arī treneri, piekrituši algu samazinājumam.

Brēmenes komandas paziņojums vēsta, ka šādam solim par labu nosliecies arī galvenais treneris Florians Kohfelds, kā arī pārējais apkalpojošais personāls.

“Priecājamies, ka “Werder” komanda izrāda šādu solidaritāti un vienotību,” teica izpilddirektors Klauss Filbrijs, kurš atklāja, ka sarežģītajā situācijā komanda taupības nolūkos noslēgusi jaunus līgumus ar personālu.

Šādu pašu rīcību veikusi arī Volfsburgas komanda, spēlētājiem, treneriem un personālam šķiroties no daļas atalgojuma. Tāpat seši spēlētāji ir apņēmušies piepildīt veikala plauktus vietējā iepirkšanās centrā.

“Vēlamies sniegt savu palīdzību, negaidot, kad kāds to lūgs,” teica kluba kapteinis Džošua Gilavogī.

Marta vidū arī bija starp tiem Eiropas valstu turnīriem, kuros tika pasludināts sezonas pārtraukums. Sākotnēji bija paredzēts, ka pauze ilgs vien līdz aprīļa sākumam, taču nu jau skaidrs, ka pirmie dueļi nebūs redzami ātrāk par maija beigām vai jūnija sākumu.

Līdz sezonas pārtraukumam Minhenes “Bayern” 25 spēlēs paspēja iekrāt 55 punktus un par četriem punktiem apsteidza sīvāko konkurenti Dortmundes “Borussia”. Tikmēr Volfsburgas komanda ar 36 punktiem ir septītā, bet “Werder” ar 18 punktiem ieņem pirmspēdējo, 19.vietu.

Vācijas bundeslīgā teju vai katrai komandai palikušas vien deviņas spēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par