Briedim kārtējā karjeras svarīgākā cīņa

Mairis Briedis, sportazinas.com
Mairis Briedis | Foto: Mikus Kļaviņš

sestdienas vakarā, 15. jūnijā, Arēnā Rīga aizvadīs savu 27. karjeras cīņu profesionālajā boksā, un jau kārtējo reizi jāsaka, ka tā būs viņam pati svarīgākā cīņa.

Mairim Briedim kā bokserim no Latvijas, pavisam mazas valsts, kas nav interesanta ne Rietumvalstu, ne Āzijas tirgum, tādā nozarē kā boksā bija patiešām grūti izsisties uz augšu, un viņa paveikto šobrīd pat pretinieki raksturo kā fenomenālu lietu.

Briedis jau bija WBC čempions un viņš jau piedalījās vienā titulu apvienošanas cīņā, ko savā karjerā dažreiz nesanāk pieredzēt pat lielām boksa zvaigznēm, bet tagad viņu gaida vēl viena titulu apvienošanas cīņa.

Briedis turklāt kaut kādā veidā ir panācis, ka abas minētās titulu apvienošanas cīņas notiek Rīgā. Pirms pusotra gada uz Latviju atbrauca Oleksandrs Usiks, kurš pēc punktiem pieveica Briedi, veicot vēl vienu pieturu pa ceļam uz kļūšanu par universālo čempionu. Brieža komanda un promouteri tagad sakārtojuši visu tā, ka arī otrajā reizē titulu apvienošanas cīņa būs Rīgā, kur jau ieradies polis Kšištofs Glovackis.

Totalizatora “Betsafe” vērtējumā Briedis ir visai izteikts favorīts, turklāt viņš tiek uzskatīts par favorītu arī visā Supersērijā. Otrā pusfinālā Juniers Dortikoss cīnīsies ar Endrjū Tabiti, un arī šis pusfināls norisināsies Rīgā. Tā būs pārliecinoši augstvērtīgākā cīņa (ar milzīgu atrāvienu), kas norisinājusies Baltijas valstīs (neskaitot Brieža cīņas).

Briedim pēc zaudējuma Usikam it kā bija nedaudz laiks uzelpot, taču 2018. gads viņam pagāja traumu un lielāku un mazāku skandālu noskaņās. Turklāt novembrī jau atkal gaidīja spēcīgs pretinieks Noela Gevora personā, bet pirms Briedim gandrīz katra cīņa bija izšķirošā – pret Usiku, pret Peresu, pret Huku, pret Durodolu…

Tagad Briedim bija ilgāks pārtraukums Supersērijas finansiālo problēmu dēļ, kas lika pusfināliem iekavēties, un iespējams tieši būs Briedim bijis lielisks pavērsiens un apstākļu sakritība. Bet iespējams arī, ka tik ilga gatavošanās būs bijis smags psiholoģisks pārbaudījums, proti, astoņus mēnešus prātā bija jāpatur viena pretinieka vārds. Tas pats gan attiecas arī uz Glovacki, kuram bukmeikeru prognozēs tiek piedēvētas apmēram 33% lielas iespējas uzvarai.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par