Briedis 50 ekspertu vērtējumā atzīts par 2020.gada Latvijas labāko sportistu

04/01/2021 11:32

Tradicionālajā žurnāla “Sporta Avīzes” ekspertu aptaujā par aizvadītā gada labāko Latvijas sportistu atzīts bokseris Mairis Briedis.

Labākais Latvijas sportists “Sporta Avīzes” versijā tika nosaukts jau 25.reizi, uzvarētāju nosakot 50 ekspertiem.

Starp 50 ekspertiem, kuri aptaujā vienoti varēja balsot par vīriem, dāmām, individuālajām komandām, sporta spēļu komandām un nacionālajām izlasēm, jau tradicionāli bija valsts augstākās amatpersonas, sporta politikas veidotāji, kādreizējās sporta zvaigznes, treneri, sporta žurnālisti un pirmoreiz arī žurnāla uzticamākie lasītāji.

Cīņā par pirmo vietu šoreiz intrigas nebija – 27 no aptaujātajiem ekspertiem par labāko nosauca Mairi Briedi, kurš pērn pēc ilga gatavošanās posma aizvadīja cīņu ar Junieru Dortikosu, savu trofeju klāstu papildinot ar Muhameda Ali trofeju par uzvaru Supersērijas turnīrā, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu, kā arī žurnāla The Ring jostu.

Tikmēr par pārējām vietām labāko sešiniekā sīva cīņa notika līdz pat pēdējo balsu apkopošanai, jo vēl pēc 46 balsotājiem starp trešo vietu un sesto bija nieka divi punkti. Noslēgumā otro vietu izcīnīja Nacionālo hokeja līgu (NHL) pārsteigušais vārtsargs Elvis Merzļikins, kuram no 50 ekspertiem tikai viens atvēlēja uzvaru, bet ļoti daudzi balsstiesīgie atdeva trešo vai ceturto pozīciju.

Trešo vietu izrāva vīriešu volejbola izlase, kam ceturtajā pozīcijā sekoja Kristaps Porziņģis. Piektais bija Dāvis Bertāns, bet no viņa vien par punktu atpalika pieckārtējais aptaujas čempions Martins Dukurs. Šie divi sportisti ir vienīgie, kuri sešiniekā iekļuva arī pirms gada, turklāt rūjienietis Bertāns palicis uz tā paša pakāpiena.

Savukārt uzreiz aiz īpaši izceļamajiem pēc 50 ekspertu balsojuma bija Toms Skujiņš, kurš neilgi pirms aptaujas noslēguma atpalika daudz pārliecinošāk, bet noslēgumā Dukuram zaudēja vien pusotru punktu.

Neskatoties uz ārkārtējās situācijas laikā īpaši aizņemto darba grafiku, iespēju piedalīties aptaujā atrada arī premjerministrs Krišjānis Kariņš, kura favorīti bija Briedis un Bertāns. Tāpat savus balsojumus iesniedza bijušie valsts prezidenti Vaira Vīķe-Freiberga un Raimonds Vējonis, bet Guntis Ulmanis pēc ilgām pārdomām pauda uzskatu, ka, tā kā pandēmijas dēļ 2020.gadā sporta dzīve bija praktiski apstājusies, sportistiem netika dota vienlīdzīga iespēja izpausties, un atturējās no sportistu sarindošanas labākajos. Savas domas izteica arī pirmos mēnešus Rīgas mēra amatā vadošais Mārtiņš Staķis, izceļot pilsētas spēcīgāko futbola klubu.

Ar pilniem aptaujas rezultātiem un balsotāju izvēli iespējams iepazīties “Sporta Avīzes” janvāra numurā.

Par 2019.gada labāko sportistu “Sporta Avīzes” versijā tika nosaukts Martins Dukurs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa
01/08/2021 09:11

Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un iekļūst Tokijas OS ceturtdaļfinālā

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (16:21; 21:17; 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu. Trešajā setā…