Briedis atklāj, kad varētu aizvadīt nākamo cīņu

10/11/2020 16:49

Latvijas bokserim Mairim Briedim nākamā cīņa varētu būt nākamā gada pirmajā ceturksnī, raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” minēja Briedis.

Briedis septembra beigās Minhenē Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā uzvarēja kubieti Junielu Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svarā un žurnāla “The Ring” jostu.

Pēc tam Briedis minēja, ka apsver iespēju pāriet supersmgajā svarā, kur cīnās pasaules vadošie bokseri.

Tomēr pastāv iespēja, ka nākamo cīņu viņš vēl aizvadīs pirmajā smagajā svarā. Daudz ko noteiks 12.decembrī Londonā gaidāmā poļa Kšištofa Glovacka un angļa Lorensa Okolija cīņa.

“Ja Okolijs uzvar, tad viņš kļūst par pasaules čempionu. Viņš ir anglis – tur atkal ir cita Pandoras lādītē,” sarunā ar žurnālistu Jāni Domburu stāstīja Briedis. “Iespējams, nākamā cīņa būs nākamā gada pirmajā ceturksnī. To mēs redzēsim pēc decembra notikumiem. Cerams, ka aizbrauksim un klātienē visu apskatīsimies.”

Cīnīšanās supersmagajā svarā ir finansiāli ienesīgāka, kā arī tajā paveras iespēja boksēties ar pasaules boksa superzvaigznēm. Iemēģināt spēkus pašā augstākajā līmenī ir paša Brieža un arī viņa promoutera vēlme.

Glovackis, kuru Briedis apturēja WBSS pusfinālā, un Okolijs decembrī cīnīsies par vakanto Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona jostu.

Prestižākā Pasaules Boksa padomes (WBC) josta šobrīd pieder Kongo bokserim Ilungam Makabu, bet Pasaules Boksa asociācijā (WBA) čempions šobrīd ir francūzis Arsens Gularmirjans.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 27 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu. Viņš cietis vienu zaudējumu – WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa
01/08/2021 09:11

Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un iekļūst Tokijas OS ceturtdaļfinālā

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (16:21; 21:17; 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu. Trešajā setā…