Briedis beidzot saņem WBO čempiona jostu

Mairis Briedis, sportazinas.com
Mairis Briedis | Foto: Mikus Kļaviņš

Divarpus nedēļas pēc cīņas pret poli Kšištofu Glovacki (20-1) latviešu bokseris (26-1) saņēma Pasaules boksa organizācijas (WBO) čempiona jostu. Par to pats sportists paziņoja savā “Instagram” kontā.

Jau vēstīts, ka naktī uz 16. jūniju Rīgā norisinājās Pasaules boksa supersērijas (WBSS) pusfināls. Trešajā raundā Briedis nokautēja pretinieku, svinot uzvaru. Cīņas laikā Glovackis iesita Briedim pa pakausi, uz ko latvietis nedaudz vēlāk atbildēja, iesitot polim ar elkoni pa žokli.

Uzreiz pēc cīņas Briedim netika pasniegta WBO josta, savukārt, ne WBO, ne “BoxRec” vietnēs nebija atrodama informācija par to, ka Briedis ir ieguvis čempiontitulu. Situācija mainījās deviņas dienas vēlāk, kad 25. jūnijā latvietis oficiāli tika apstiprināts par WBO čempiona jostas glabātāju pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem).

Pats Briedis saskarās ar lielu kritiku no Polijas puses, piemēram, valsts MMA federācijas pārstāvji pavēstīja, ka viņiem ir vairāki puiši, kuri ar elkoņu paņēmieniem latvieti “izslēgtu” jau pirmajā raundā, kamēr pats Glovackis oficiāli iesniedza protestu, vēlāk pieprasot revanšu.

Sākotnēji tika plānots, ka abi bokseri sadalīs WBC un WBO jostas, jo to īpašnieks Oleksandrs Usiks no Ukrainas nolēmis pāriet uz smagsvariem, tāpēc jostas kļuvušas vakantas. Taču cīņas dienā WBC paziņoja, ka nesaskaņu dēļ ar supersērijas rīkotājiem šīs organizācijas josta netiks sadalīta Brieža un Glovacka cīņā.

Briedis supersērijas ginālā tiksies ar kubieti Junieru Dortikosu, kurš turpat Rīgā desmitajā raundā nokautēja amerikāni Endrū Tabiti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par