Dairim Bertānam vairāk nekā 30 nospēlētas minūtes, “Olimpia” izlaiž pārsvaru pret CSKA

08/11/2018 23:50

“Turkish Airlines” Eirolīgas turnīrā trīs uzvaru sēriju pārtrūkusi Daira Bertāna pārstāvētajai Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, savā laukumā aizraujošā mačā ar rezultātu 85:90 (21:16, 20:24, 25:23, 19:27) piekāpjoties Maskavas CSKA, kam tas bija sestais panākums tikpat spēles.

Dairis Bertāns otro reizi šosezon laukumā Eirolīgas spēlē devās milāniešu starta pieciniekā un nospēlētajās 31:23 minūtēs (sezonas rekords) izcēlās ar 12 punktiem (1p 1/2, 2p. 1/2, 3p. 3/3), divām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, divām pārtvertām bumbām un trim izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem. Latviešu aizsarga rēķinā arī četras piezīmes un 13 efektivitātes rādītāja punktu.

Dairis sezonas pirmajos trijos Eirolīgas mačos laukumā vidēji pabija vien nepilnas desmit minūtes, savukārt pēdējās trīs cīņās “latviešu raķetes” minūtes pieaugušas līdz aptuveni 28, Bertānam šajā laikā atzīmējoties ar vidēji gūtiem 12 punktiem.

Rezultatīvākais laukuma saimnieku sastāvā ar gūtajiem 24 punktiem bija Vladimirs Micovs, tikmēr 16 punktus (+12 piespēles) pievienoja Maiks Džeimss, kurš pēdējos divos Eirolīgas mačos no izpildītajiem 19 tālmetieniem grozā spējis raidīt tikai trīs. CSKA rindās 23 punkti Korija Higinsa rēķinā.

Mājinieki mača pirmajās divarpus minūtēs nonāca iedzinējos ar 0:7, taču ātri vien spēja pietuvoties līdz minimālajam 8:9, bet septītajā minūtē Bertāns un Džeimss jau pirmo reizi vadībā izvirzīja Milānas klubu (13:12). “Olimpia” arī atlikušajās pirmā perioda minūtēs nospēlēja nedaudz sekmīgāk, kas ļāva ceturksni noslēgt ar +5 (21:16).

Otrajā ceturtdaļā CSKA visai drīz izdzēsa deficītu un pamazām sāka krāt pārsvaru. 16. minūtē Serhio Rodrigesa precīzais tālmetiens jau izvirzīja viesus priekšā ar 36:29, tomēr ar lietuvieša Gudaiša un Bertāna pūliņiem “Olimpia” spēja atjaunot līdzsvaru (36:36). Vēl viens Daira precīzais “trīnītis” un Vladimira Micova grozs puslaika izskaņā arī ļāva laukuma saimniekiem lielajā pārtraukumā doties ar minimālu pārsvaru – 41:40.

Serbs Micovs otro puslaiku iesāka ar septiņu punktu soloizrāvienu, panākot 48:40 “Olimpia” labā. Uzbrucējs darbojās rezultatīvi arī trešās ceturtdaļas turpinājumā – nepilnu piecu minūšu laikā gūti 13 punkti, un Milānas kluba pārsvars jau +11 (56:45). Mājinieki lielāko pārsvaru sasniedza mača 28. minūtē pēc Džeimsa precīzā metiena (64:51), taču trešās ceturtdaļas beigu daļa pilnībā piederēja CSKA. Viesi veica 12:2 izrāvienu, solot aizraujošu izšķirošo ceturksni (63:66).

Meistarīgie “armijnieki” jau ceturtās ceturtdaļas ievadā spēja atgriezties vadībā, 35. minūtē Maskavas kluba pārsvaram sasniedzot sešus punktus (77:71). “Olimpia” gan nepadevās, un divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Džeimsa vienīgais precīzais tālmetiens panāca neizšķirtu 80:80. Tomēr mača izskaņā svarīgos brīžos līdera lomu CSKA sastāvā uzņēmās Korijs Higinss, kurš aukstasinīgi realizēja visus četrus soda metienus, bet Milānas vienība nepieciešamos brīžos vairs nespēja atbildēt ar rezultatīviem uzbrukumiem.