Briedis: Esmu motivēts cīņai ar Peresu

Mairis Briedis, sportazinas.com
foto: worldboxingsuperseries.com

Šodien norisinājās preses konference, gatavojoties Pasaules boksa sērijas ceturtdaļfināla duelim, starp Latvijas labāko bokseri Mairi Briedi un kubieti Maiku Peresu. Abu bokseru cīņa norisināsies 30. septembrī “Arēnā Rīga”. Kā ziņo turnīra rīkotāji, tad 70% biļešu jau ir izpirktas.

“Ļoti patīkami ir šeit atrasties. Jums ir skaista pilsēta un mēs plānojam to izgaismot ar cīņu septembra beigās,” sacīja Pasaules boksa sērijas idejas autors Kalle Zauerlands. “Pasaules boksa sērija ir revolucionāra sacensība, kas ir nokauta turnīrs [līdz vienai uzvarai]. Šis ir ceturtdaļfināla posms, pēc kura uzvarētājs tiks uz nākamo posmu. Interesanti būs paskatīties atšķirību starp divām boksa skolām – Padomju Savienības un Kubas. Bokseri, kuri tagad sēž pie galda ir melnie zirdziņi, es sagaidu lielu uguņošanu.”

Turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnīsies par vairākām balvām. To skaitā par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām.

“Treniņus mēs uzsākām jau jūnijā,” sacīja Maira Brieža treneris . “Tieši šai cīņai sākām gatavoties piecas nedēļas atpakaļ. Pēc pēdējās cīņas esam pamainījuši pāris lietas, jo nepieciešams progresēt. Pirmo reizi pretinieks būs kreilis, tāpēc gatavošanās process ir citādāks.”

Latviešu boksera gaidāmais pretinieks Peress karjeras laikā izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām pabeidzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un piedzīvojis divus zaudējumus. Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions. Iepriekšējo cīņu kubietis aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Brieža treneris arī uzsvēra, ka nebija iespējas iegūt kādus taktiskos gājienos no kubiešu pēdējās cīņas, jo tās garums bija pārāk īss.

“Atkal esam ierindā un trenējamies,” iesāka Briedis. “Priekšā ir jauni un lieli mērķi. Gatavošanās ir specifiska, jo cīņa būs pret kreili. Tagad sākās pirmie sparinga treniņi. Jāsagatavojas maksimāli labi šim turnīram, lai par Latviju runātu kā stipru valsti ne tikai boksā, bet arī daudzos citos sporta veidos. Mērķim ir jābūt titulam, bet pašlaik koncentrējamies uz gaidāmo cīņu.”

karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 cīņās, 18 reizes pretinieku nokautējot. Latviešu bokseris šobrīd ir vieglā smagā svara Pasaules čempions WBC, IBA un IFA versijās.

“Pirmo jostu, kuru ieguvu bija WBC, kas reiz piederēja Muhamedam Alī. Esmu motivēts turnīram, jo pie manis atrodas WBC čempiona josta. Atbildības slogs nepadara šo turnīru vieglu,” bilda Briedis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par