Briedis – Glovackis (TEKSTA TIEŠRAIDE – Briedis nokautē Glovacki)

Mairis Briedis, sportazinas.com
Mairis Briedis | Foto: Mikus Kļaviņš

Tikko noslēdzās Pasaules boksa supersērijas otrā pusfināla cīņa starp 34 gadus veco latviešu bokseri Mairi Briedi (26-1) un divus gadus jaunāko poli Kšištofu Glovacki (31-2), kurā uzvaru ar nokautu trešajā raundā guva latvietis!

Savukārt otrā pusfināla cīņā kubietis Juniers Dortikoss (24-1) nokautēja amerikāni Endrjū Tabiti (17-1) un kļuva par pirmo finālistu. Tabiti šis bija pirmais zaudējums karjerā.


Briedis – Glovackis

Pēc cīņas latvietis bildināja savu dzīvesbiedri. Abi iepriekš jau bija oficiāli precējušies, taču nebija to izdarījuši baznīcā. Briedis uzskata, ka tās nevar nosaukt par kāzām, ja cilvēki nav apprecējušies baznīcā. Kāzas notikšot šogad Latvijā.

Briedis pirmo reizi karjerā iekļuvis supersērijas finālā, kurā mērosies spēkiem ar Dortikosu. Pagaidām gan nav zināma cīņas norises vieta.

3.raunds
TAS ARĪ VISS! Mairis neatstāj variantus Glovackim un nokautē poli trešajā raundā! Neticama atmosfēra arēnā!

2.raunds
Negaidīts notikumu pavērsiens! Briedis izpildia teicamu sitienu un nogāž Glovacki “uz dēļiem”! Polis guļ uz zemes, taču spēj piecelties. Skatītāji ceļās kājās un gavilē, bet cīņa turpinās neticamā intensitātē! Briedis turpina dauzīt Glovacki, kurš nonācis sarežģītā situācijā!

1.raunds
Arēnā skatītāji kopkorī skandē “Mairi! Mairi!”. Abi bokseri pagaidām piesardzīgi, taču raunda izskaņā pirmo bīstamo uzbrukumu izpilda Glovackis. Līdzjutēji kļūst arvien skaļāki, bet emocijas klātienē ir “uzkarsētas”.

00:18
Skatītāji ar milzu ovācijām arēnā  sagaida Briedi!


Dortikoss – Tabiti

Apsargi, kuri dežūrē pie preses konferences telpas, cīņas neredz, taču ir ieinteresēti notikušajā, uzdodot jautājumus par dueli. Interese par pusfināla dueļiem milzīga.

Tabiti uz ģērbtuvēm devās ar komandas pārstāvja palīdzību, atbalstoties. Acīmredzot bokseris saņēma nopietnu triecienu.

10.raunds
Cīņa galā! Dortikoss nokautē Tabiti un iekļūst supersērijas finālā! Dortikosam šī būs debija supersērijas finālā!

9.raunds
Cīņas temps joprojām nav augsts. Bokseri kopumā ir piesardzīgi, izpildot atsevišķus eksplozīvus uzbrukumus. Tikko kā ilgāku laiku netiek izpildīti sitieni, skatītāji pieprasa aktīvāku boksu, seko arī svilpieni.

8.raunds
Tabiti dažas reizes mazliet apdullina savu pretinieku. Astotajā raundā maliet aktīvāks amerkānis, tomēr arī Dortikoss nav “izslēdzies”, bet turpina savus centienus uzbrukt vairāk par savu pretinieku. Šajā raundā gan viņam tas īsti neizdevās.

7.raunds
Tabiti mazliet aktīvāk uzsāk septīto raundu. Tiesnesis atkal ietur pauzi un dod bokseriem norādijumus, kam seko skatītāju svilpieni. Būtiski nekas nav mainījies – Tabiti “dzīvojas pa stūriem”, bet aktīvāk uzbrūk Dortikoss, kurš arvien vairāk cenšas nokautēt pretinieku.

6.raunds
Tiesnesis pēkšņi aptur cīņu un uzsāk sarunu ar Dortikosu. Nav zināms, kādus norādījumus viņš deva bokserim, taču pēc aptuveni 30 sekunžu pauzes duelis turpinās. Dortikoss kārtējo reizi iedzen stūrī savu pretinieku, bet pēc šīs epizodes tiesnesis dodas pie Tabiti un dod norādījumus. Cīņas pirmā puse aizvadīta. Arēnā gan visai mierīga atmosfēra – cilvēki acīmredzot gaida vakara kulmināciju.

5.raunds
Dortikoss pārņēmis iniciatīvu un cenšas atrast “caurumus” Tabiti aizsardzībā. Seko arī reti amerikāņa uzbrukumi, kas gan nav pārāk bīstami. Tikmēr Dortikoss turpina “dauzīt” pretinieka bloku.

4.raunds
Tabiti arvien biežāk atrodas ringa stūros, izvairoties no Dortikosa sitieniem un pašam cenšoties atbildēt ar pretuzbrukumiem. Tabiti regulāri cenšas “saķerties” ar Dortikosu, slāpējot kubieša uzbrukumus.

3.raunds
Daži skatītāji joprojām pieprasa, lai abi bokseri “vairāk strādātu”. Uzreiz seko agresīvāks Dortikosa uzbrukums, tomēr abi joprojām ievēro piesardzību. Pēc īsa brīža labs uzbrukums arī Tabiti izpildījumā, kam seko neprecīzs Dortikosa sitiens.

2.raunds
Dortikoss iedzen Tabiti stūrī. Amerikānis lūko izbēgt, taču aizķeras aiz ringa aprisēm un nokrīt. Tabiti izpilda pāris bīstamus sitienus, kam seko arī bīstams Dortikosa uzbrukums.

1.raunds
Cīņa sākusies piesardzīgi – abi bokseri daudz domā par aizsardzību. Arēnā visai liels klusums, daži skatītāji skaļi pieprasa aktīvāku cīņu.

23:10
Pirmais ringā tika izsaukts Tabiti, bet pēc tam uz to devās arī Dortikoss.

23:00
Cīņas sākums paredzēts pēc 15 minūtēm. Šī dueļa uzvarētājs kļūs par pirmo 2019. gada supersērijas finālistu.

22:52
Dortikosa un Tabiti svars ir identisks – 90,4 kilogrami. Abi cīkstoņi iekļāvušies svara kategorijā.

 


Briedis ceturtdaļfinālā grūtā cīņā uzveica Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru, kamēr Glovackis tika galā krievu sportistu Maksimu Vlasovu.

Jau ziņots, ka pērn Briedis apstājās supersērijas pusfinālā, piedzīvojot savu karjeras līdz šim vienīgo zaudējumu ukrainim Oleksandram Usikam.

Tobrīd Briedis zaudēja Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu, kamēr Usiks uzvarēja turnīrā un savā īpašumā ieguva ne tikai WBC, bet arī Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Pasaules Boksa organizācijas (WBO) un Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) jostas pirmajā smagajā svarā. Usiks šobrīd ir pārcēlies uz smagsvariem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par