Briedis: Lai pārietu supersmagajā svarā, jābūt skaidrībai, ka cīnīšos ar pašiem labākajiem

13/11/2020 21:41

Latvijas vadošajam bokserim Mairim Briedim galvenais priekšnoteikums pāriešanai uz supersmago svaru ir skaidrība par to, ka pretī stāsies šīs divīzijas labākie bokseri.

Briedis septembra beigās Minhenē Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā uzvarēja kubieti Junielu Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svarā un žurnāla “The Ring” jostu.

Pēc atgriešanās Latvijā Briedis minēja, ka apsver iespēju pārietu supersmgajā svarā, kur cīnās pasaules vadošie bokseri.

“Tuvākajā laikā mums jāsaprot, vai palikt pirmajā smagajā svarā un lūkot pēc interesantām cīņām šajā divīzijā vai arī pāriet uz supersmago svaru. Taču mums jābūt skaidrībai, ka cīnīšos pret pašiem labākajiem smagsvariem,” WBSS citē Brieža teikto.

Oktobra beigās savu otro cīņu supersmagajā svarā aizvadīja Brieža kādreizējais pretinieks Oleksandrs Usiks, kurš smagā cīņā pēc punktiem uzvarēja Dereku Čisoru.

“Pret Čisoru viņš sevi parādīja labi, taču tas nebija tas Usiks, kuru bijām ieraduši redzēt. Nezinu, kas bija par iemeslu, iespējams, pats Usiks to var pateikt, taču nedomāju, ka tā bija labākā viņa versija,” stāsta Briedis.

Kā šonedēļ raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” minēja Briedis, viņš nākamo cīņu varētu aizvadīt 2021.gada pirmajā ceturksnī. Daudz ko noteiks 12.decembrī Londonā gaidāmā poļa Kšištofa Glovacka un angļa Lorensa Okolija cīņa.

“Ja Okolijs uzvar, tad viņš kļūst par pasaules čempionu. Viņš ir anglis – tur atkal ir cita Pandoras lādītē,” stāstīja Briedis. “Iespējams, nākamā cīņa būs nākamā gada pirmajā ceturksnī. To mēs redzēsim pēc decembra notikumiem. Cerams, ka aizbrauksim un klātienē visu apskatīsimies.”

Glovackis, kuru Briedis apturēja WBSS pusfinālā, un Okolijs decembrī cīnīsies par vakanto Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona jostu.

Prestižākā Pasaules Boksa padomes (WBC) josta šobrīd pieder Kongo bokserim Ilungam Makabu, bet Pasaules Boksa asociācijā (WBA) čempions šobrīd ir francūzis Arsens Gularmirjans.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 27 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu. Viņš cietis vienu zaudējumu – WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa
01/08/2021 09:11

Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un iekļūst Tokijas OS ceturtdaļfinālā

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (16:21; 21:17; 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu. Trešajā setā…