Briedis piedzīvojis pirmo zaudējumu karjerā… Kas notiks tālāk?

Mairis Briedis, sportazinas.com
EPA/TOMS KALNINS

27.janvārī “Arēnā Rīga” norisinājās lieliska cīņa, kurā uzvaru pēc punktiem guva Ukrainas pārstāvis, talantīgais bokseris Oleksandrs Usiks. Šī bija īpaša cīņa, jo tika apvienotas divas čempionu jostas – [nu jau bijusī] Maira Brieža Pasaules boksa padomes (WBC) josta un Oleksandra Usika Pasaules boksa organizācijas (WBO) josta. Šāda līmeņa pasākums Latvijā vēl ne reizi nebija noticis, un šis notikums atzīmēja Latviju uz pasaules boksa kartes kā iespējamu vietu un augsni vēl citiem līdzvērtīgiem pasākumiem.

Cīņas vakarā Rīgā varēja sastapt Vladimiru Kļičko, bijušo absolūto smagsvaru čempionu, 1996. gada olimpisko zelta medaļnieku, cilvēku, kurš valdīja smagsvaru divīzijā veselus desmit gadus. Vēl viens nozīmīgs cilvēks, kurš atradās “Arēnā Rīga”, bija Vasilijs Lomačenko, kurš ir divkārtējais olimpiskais čempions un čempions divās svara kategorijās ar plānu doties uz augstāku svaru un čempiona jostu arī trešajā svara kategorijā. Tiesnesis, kurš tiesāja Maira un Oleksandra cīņu, bija leģendārais Kenijs Beiless (Kenny Bayless), kurš ir tiesājis neskaitāmi daudz slavenu supercīņu, tostarp arī simtgades cīņu starp Meniju Pakjao un Floidu Meivezeru. Ar šo jāuzsver pasākuma augstais līmenis, jo tik nozīmīgi un slaveni cilvēki, kuri saistīti ar boksu, vienviet nekad nav atradušies Latvijā. Un, protams, iemesls šāda līmeņa pasākumam un vispār pēkšņai un straujai boksa attīstībai Latvijā ir viens – Mairis Briedis.

Šī cīņa bija ļoti līdzvērtīga, un to var redzēt pēc sitienu statistikas – Oleksandrs Usiks izsita kopumā 848 sitienus, no kuriem trāpija 212, savukārt Mairis izsita 579 sitienus, no kuriem trāpija 195. Procentuāli Mairis bija krietni precīzāks un realitātē trāpīja tikai par 17 sitieniem mazāk. Šo cīņu par labu Usikam sasvēra lielāka aktivitāte, lai gan līdz 6. raundam Mairis bija vadībā un apspieda Usiku, neļaujot viņam justies brīvi, pēc sestā raunda bija redzams tas, ka Mairis sāka pagurt. Lai gan viņš bija spējīgs visas cīņas garumā Usikam atbildēt ar pretsitieniem, tomēr Usika kombinācijas cīņas otrajā pusē spēja pārliecināt tiesnešus par Ukrainas pārstāvja uzvaru ar rezultātu 114-114, 115-113, 115-113.

Tagad rodas jautājums – ko tālāk? Pirmais zaudējums vairumam bokseru var izrādīties bīstams, un bieži vien bokseri nespēj atgriezties ierastajās sliedēs, bet jāatgādina, ka Maira gadījumā šī bija ļoti laba un tuva cīņa, kura parādīja pasaulei, ka Mairis ir bīstams bokseris šajā svara kategorijā, demonstrējot fināla cienīgu cīņu.

Par reālu tālākās rīcības plānu varēs saprast tikai pēc maija, kad tiks noslēgts WBSS turnīrs. Oleksandra Usika plānā ir iegūt visas četras jostas un doties svaru augstāk, atstājot nesen iegūtās jostas aiz muguras. Veicot šādu gājienu, visas četras jostas tiktu atkal palaistas apritē pirmajā smagajā svarā, līdz ar to ranga augšgalā esošie bokseri varētu cīnīties atkārtoti par šīm jostām, tostarp Mairis – viņam ir iespēja kļūt par divkārtējo pasaules čempionu vai pat apvienot jostas.

Usikam pārejot stāvu augstāk, Briedis noteikti saglabās vienu no pirmajām divām pozīcijām reitingā. Iespējamie scenāriji ir ļoti daudzi, tādēļ spekulācijas tuvāko mēnešu laikā būs dzirdamas visai plaši.

Jāpiemin, ka 3.februārī viens no vakara lielajiem notikumiem neskaitot WBSS pusfinālu, bija cīņa par WBC sudraba jostu, kurā cīnījās Krievijas pārstāvis Maksims Vlasovs un mums visiem zināmais Olonrevaju Durodola, šajā cīņā uzvarēja 31 gadu vecais Vlasovs, kļūstot par pretendentu WBC pilnvērtīgajai jostai, kas šobrīd pieder Usikam. Zīmīgi, ka no Vlasova dūres kritušais Durodula savulaik Briedim ļāva kļūt par WBC sudraba jostas īpašnieku…

Ja WBSS fināla uzvarētājs izdomās iet svaru augstāk un atstās jostas, tad plaši nezināmais Vlasovs varētu cīnīties tieši ar Briedi par tādā gadījumā vakanto WBC jostu. Mairis varētu atgūt savu zaļo WBC čempiona jostu, pieveicot obligāto pretendentu Vlasovu, tomēr nevienmēr boksa pasaulē situācijas risinās pēc loģiskiem scenārijiem. Grūti paredzēt vai šādas cīņas rīkotāji varētu nopelnīt, bet nauda boksā nosaka daudz. Ir zināmas šaubas, vai Vlasovs, pat ar WBC sudraba jostu, tik viegli tiks līdz lielajai cīņai…

Arī Brieža akcijas ir cēlušās, tādēļ arī Maira komanda ir par cīņu pret kādu no lielajiem vārdiem. Mairim ir vajadzīgais statuss, lai cīnītos par lielām naudas balvām, bet gadījumā ar Vlasovu tas varētu būt iztrūkstošais posms. Latvijas labākais bokseris savā karjerā vēl grib aizvadīt pāris cīņas, un visas lielas un ienesīgas. Mairis ir godam nopelnījis savu reitingu un statusu boksa pasaulē. Gaidāms, ka pēc WBSS fināla aizkulisēs tiks labi pastrādāts, lai atrastu vajadzīgo pretinieku, vajadzīgo jostu un vajadzīgo naudas summu, lai mēs atkal varētu piepildīt Arēnu.

Cīņa ar Vlasovu šobrīd ir liela spekulācija, jo dotajā brīdī kamēr notiek WBSS turnīrs, tikmēr šajā svara kategorija ir grūti paredzēt tālākos gājienus, jo visas jostas par kurām var cīnīties ir iegūstamas šī turnīra uzvarētājam, pēc kura tālākajām rīcībām varēs kaut ko pareģot.

Skaidrs ir viens, ka WBSS turnīrs jau šobrīd ir radījis virkni revanšēt alkstošu bokseru – bez mūsu Maira Brieža, sevi no jauna pierādīt vēlēsies krievs Dmitrijs Kudrjašovs, pēdējo vārdu vēl nav teicis polis Krištofs Vlodarčiks, ar viltoto WBA jostu nesamierināsies Dortikoss, bet WBSS fināla zaudētājs pats par sevi būs liela zivs gaidāmo boksa cīņu organizatoriem.

Jebkurā gadījumā, ja turnira uzvarētājs paliek pirmajā smagajā svarā, tad tas, manuprāt, ir laika jautājums, kad Mairis varētu cīnīties par jostām, jo viņš neskatoties uz zaudējumu, joprojām ir augstā pozīcijā šajā svara kategorijā un par objektīvaju uzskatītajā Boxrec.com rangā atrodas otrajā vietā.

Bet, kā jau tika minēts, ir jāredz, kas šo turnīru uzvarēs – lai gan Usiks ir favorīts, viņam priekšā ir ļoti grūts fināls ar Muratu Gasijevu. 3. februārī varēja vērot vēl vienu lielisku cīņu, kurā ar 12. raunda nokautu uzvarēja Gasijevs.

Gasijeva pretinieks bija spēcīgais WBA čempions Juniers Dortikos, kurš līdz šim arī nebija pieredzējis zaudējumus. Vērojot šo cīņu, ir skaidrs, ka finālā varēsim vērot ļoti skatāmu boksu. Iespēja uzvarēt vienam vai otram ir 50 pret 50 – Usika lieliskā ringa pārvaldīšanas spēja un augstā aktivitāte pret Gasijeva spēcīgajiem, precīzajiem sitieniem un tikpat iespaidīgu spēju pārvaldīt ringu. Tā būs fināla cienīga cīņa, kura, savā ziņā, arī izkristalizēs to, ar kuru Mairis varētu aizvadīt nākamo cīņu.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar