Briedis: Usikam paveicās, ka ceturtajā raundā mani piemeklēja vecā trauma

Mairis Briedis, sportazinas.com
EPA/TOMS KALNINS

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis apjomīgā intervijā izdevumam “Men’s Health” atskatījies uz savu, iespējams, labāko cīņu līdzšinējā profesionālajā karjerā, kad šī gada 27. janvārī “Arēnā Rīga” Pasaules boksa Supersērijas pusfinālā Mairis ļoti aizraujošā duelī tomēr piekāpās topošajam absolūtajam pasaules čempionam pirmajā smagā svara kategorijā Oleksandram Usikam.

Kā iepriekš vēstīts, pēc 12 raundu ilgas cīņas divi no tiesnešiem priekšroku deva Usikam (abi 115:113), bet trešais uzskatīja, ka duelis noslēdzies neizšķirti (114:114).

“Ja atskatāmies uz manu cīņu ar Usiku, varu teikt, ka Sašam paveicās, ka ceturtajā raundā mani piemeklēja vecā trauma. Tās dēļ jau vēlējos atteikties turpināt cīņu, taču izlēmu, ka izturēšu un pierādīšu, ka varu to paveikt. Rezultātā atlikušos astoņus raundus aizvadīju ar 50% spēka un galu galā zaudēju.”

Kā zināms, Briedim šogad tika veikta labās rokas operācija, taču nesenajā Pasaules boksa Supersērijas otrās sezonas ceturtdaļfināla cīņā pret Noelu Gevoru Mairis esot satraumējis arī otru roku, ar ko, visticamāk, bija skaidrojams latvieša bālais sniegumus un pretrunīgi vērtētā uzvaras piešķiršana.

“Zaudējums Usikam bija kā metiens ar slapju dvieli pa seju. Tagad es ar vēl lielāku enerģiju vēlos pierādīt savu piederību uz pasaules boksa skatuves un to, ka manī vēl ir nerealizēts potenciāls. Esmu 33 gadus vecs. Līdz karjeras beigām vairs nav daudz atlicis, taču priekšā vēl daudz darāmā.”

“Vēlos ar savu piemēru informēt ne tikai savus tautiešus Latvijā, bet arī cilvēkus Krievijā, ka – sports ir ideāls instruments, ar ko veikt ātru lēcienu sabiedrībā. Pateicoties sportam, puiši no nelabvēlīgām ģimenēm ir izsitušies un ieguvuši finansiālu stabilitāti.”

“Pats galvenais ir attīstīties ne tikai fiziski, bet arī mentāli. Var jau teikt: “Priekš kam man tas? Man ir vienkārši labi jāboksējas!” Tomēr tā nav! Lai nopelnītu labu naudu un tiktu pie labiem cīņu piedāvājumiem, ir jāmācās cilvēkiem sniegt šovu, skaisti runāt un jācenšas nopelnīt no sava tēla. Ar parastām uzvarām ringā nav pietiekami, lai iegūtu pasaules uzmanību.”

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par