Briedis: Veselības stāvoklis jau ir nostabilizējies, sāku boksu apgūt no jauna

Kšištofs Glovackis Mairis Briedis, sportazinas.com
No kreisās: Kšištofs Glovackis, Supersērijas promouters Kalle Zauerlands un Mairis Briedis Foto: LETA

Par godu šī gada 15. jūnijā “Arēnā Rīga” gaidāmajai Latvijas labākā boksera Maira Brieža un poļa Kšištofa Glovacka cīņai Pasaules boksa Supersērijas (WBSS) pirmā smagā svara kategorijas (līdz 90,7 kilogramiem) pusfinālā pirmdien abi cīkstoņi tikās ar mediju pārstāvjiem oficiālā preses konferencē.

Jau vēstīts, ka Briedis pagājušā gada novembrī Čikāgā Supersērijas ceturtdaļfinālā pēc punktiem pārspēja Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru, kurš pazīstams arī ar vārdu Norairs Mikaeljans. Latvietis pēc šīs cīņas savā īpašumā ieguva Pasaules Boksa padomes (WBC) Dimanta jostu.

Savukārt poļu bokseris Glovackis savā ceturtdaļfināla cīņā arī pēc punktiem tika galā ar krievu Maksimu Vlasovu, tādējādi savā īpašumā iegūstot Pasaules Boksa organizācijas (WBO) pagaidu čempiona jostu.

“Gan Dievs, gan boksa dievs ir redzējis, kādas emocijas un atmosfēru latvieši spēj radīt arēnā,” par iespēju aizvadīt pusfinālcīņu “Arēnā Rīga” gandarīts ir Briedis. “Esmu pārliecināts, ka varam to atkārtot, un man būs iespēja sasniegt to, ko nepaveicu pērn.”

Latvieša teiktajam piekrita arī Glovackis, kurš jau iepriekš ir cīnījies “Arēnā Rīga”.

“Aizvadīju šeit “undercard” cīņu pirms Brieža-Maika Peresa ceturtdaļfināla dueļa pagājušās sezonas WBSS turnīrā. Patika atmosfēra. Ceru, ka arī mēs spēsim sarīkot lielisku šovu skatītājiem.”

Tikmēr Glovacka treneris Andžejs Vasilevskis atzina, ka Supersērija arī šosezon spējusi pulcēt pirmās smagā svara kategorijas vadošos cīkstoņus: “Uzskatu, ka WBSS pirmā sezona bija ļoti sekmīga, un, manuprāt, tieši pirmajā vieglajā svarā šobrīd piedalās paši labākie cīkstoņi.”

Vaicāts par savu pašreizējo veselības stāvokli Briedis, kurš iepriekš mocījās ar rokas savainojumiem, atklāja, ka sāk justies arvien labāk.

“Veselības stāvoklis jau ir nostabilizējies, pamazām trenējamies. Sāku boksu apgūt no jauna. Iepriekš ļoti lielu uzmanību pievērsām fiziskajai sagatavotībai un atstājām novārtā pašu svarīgāko – boksu. Tagad esam atpakaļ pie boksa pamatiem. Lielāku akcentu liksim uz boksēšanos, nevis fizisko sagatavotību, tāpēc iepriekšējās cīņās boksa elements nedaudz piekliboja.”

“Viennozīmīgi abi esam noskaņojušies uzvarēt. Būs interesanta cīņa. Pretinieks ir spēcīgs. Man vispār līdz šim Supersērijā nav bijušu vāju pretinieku. Redzēsim skaistu bosu. Faniem tribīnēs un pie televizoru ekrāniem būs iemesls pasvīst, ne tikai man ringā.”

Briedis intensīvākus treniņus uzsāks jau tuvāko nedēļu laikā, un cīkstoņa komanda sagatavošanās posmu aizvadīs tepat, Latvijā.

“Sparingpartnerus vēl iezīmēsim. Sagatavošanās notiks Latvijā, laikapstākļi to atļauj,” atklāja Brieža menedžeris Raimonds Zeps. “Visi iespējamie apstākļi ir pieejami šeit pat, Latvijā. Parasti cīņai gatavoties sākam divarpus līdz trīs mēnešus pirms cīņas, taču treneri vēl precizēs, kāds būs plāns šoreiz.”

34 gadus vecais Briedis pagājušajā Supersērijas sezonā abas savas cīņas aizvadīja tieši Rīgā. Vispirms ceturtdaļfinālā Mairis pēc punktiem pārspēja kubieti Maiku Peresu, bet pusfinālā arī pēc 12 aizraujošu raundu cīņas atzina nākamā čempiona Oleksandra Usika pārākumu, tādējādi piedzīvojot pirmo zaudējumu savā līdzšinējā karjerā (32-1, 19KO).

Biļetes uz Brieža-Glovacka dueli pārdošanā nonāks tuvākās nedēļas laikā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par

Boksa Supersērija
12 Aug 10:50
48
Kšištofs Glovackis, sportazinas.com
Boksa Supersērija
12 Aug 10:50
48

Arī Glovackis pošas uz Rīgu

Mairis Briedis un Juniers Dortikoss, sportazinas.com
Boksa Supersērija
12 Aug 00:19
113

Medijs: Brieža WBSS fināls varētu notikt Latvijā

Boksa Supersērija
12 Aug 00:19
113

Medijs: Brieža WBSS fināls varētu notikt Latvijā