Brieža menedžeris: Līgums paredz, ka WBSS ir jādod vismaz divi mēneši, lai sagatavotos cīņai

16/04/2020 10:00

Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņa, kas smagajā svarā bija paredzēta 16.maijā starp Mairi Briedi un kubieti Junieru Dortikosu, ir atcelta, trešdien paziņoja organizatori. Šorīt par šo situāciju savus komentārus izteica Brieža menedžeris Raimonds Zeps, piedaloties videointervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”.

“Kad valstī pagarināja ārkārtas stāvokli, bija jau skaidrs, ka sagatavoties šeit nav iespējams un arī citur aizbraukt gatavoties nevar. Ja robežas ir slēgtas, tad sparinga partneri palīgā mums nevar atbraukt,” cīņas pārcelšanu vērtēja menedžeris.

“Juridiski cīņas rīkošana sākas no sākuma, tas pat zināmā mērā ir pluss mums. Tas mums dod lielāku skaidrību, pārceļot šo cīņu. Līgums paredz, ka WBSS mums ir jādod vismaz divi mēneši pirms cīņas, lai tai sagatavotos. Tas mums ir atvieglojums, nav jāgaida, jāzīlē, jāturās gatavībā, nezinot īsti kam. Tagad varam mierīgi nogaidīt brīdi, kad pasaule būs atkal gatava uzņemt lielus sporta notikumus,” izteicās Zeps.

“Mairim un Dortikosam ir visgrūtāk. Protams, ka darbs tika izdarīts un jau vienu reizi šis sagatavošanās cikls tika pilnībā iziets. Tas ir jāsāk no jauna, protams, vieglāk būtu atsākt, ja būtu zināms, kam gatavoties. Tad varētu aizmirst visu, kas ir darīts un vienkārši koncentrēties jauniem mērķiem, kurš vēl nav,” gatavošanos stāsta menedžeris.

“Runājot ar WBSS vadību, esmu sapratis, ka ir vēlme noorganizēt šo cīņu, cik vien ātri iespējams. Meklēt ātrākos iespējamos risinājumus, kad tas ir droši un pasaule tam ir gatava. WBSS vēlas uzsākt arī trešo sezonu, kamēr vēl nav noslēgta otrā, trešo nevar uzsākt. Gada otrā puse sporta līdzjutējiem varētu būt saldais ēdiens, jo sports būs ik uz stūra,” uzskata Zeps.

Pilnu video ar interviju video formātā raidījumā “Rīta Panorāma” var skatīt ŠEIT.

Sākotnēji cīņa bija plānota 21.martā Rīgā, bet pandēmijas straujās izplatības dēļ, to atlika uz 16.maiju.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu, un cietis vienu zaudējumu WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Gadu jaunākais Kubas bokseris Dortikoss izcīnījis 24 uzvaras, tikai divās no tām esot spiests ringā aizvadīt visus paredzētos raundus, un arī piedzīvojis vienu zaudējumu – nedēļu pēc Brieža zaudējuma Usikam kubietis Sočos otrā WBSS pusfinālā ar nokautu zaudēja krievam Muratam Gasijevam.

Šīs sezonas supersērijas abas pusfināla cīņas 2019.gada 15.jūnijā notika Rīgā. Vispirms finālā pēc panākuma pār ASV bokseri Endrū Tabiti iekļuva Dortikoss, bet drīz pēc tam skandalozā cīņā Briedis pārspēja Kšištofu Glovacki no Polijas.

Sagaidāms, ka bokseri finālā cīnīsies par Kubas bokserim piederošo Starptautiskās boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu un supersērijas uzvarētāja balvu – Muhameda Ali trofeju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…