Brieža pārstāvis Zeps: Izskanējušās naudas summas ir meli

22/01/2018 18:43

Kā zināms, jau 27.janvāra vakarā “Arēnā Rīga” norisināsies viens no lielākajiem sporta pasākumiem, kas jebkad ir noticis Latvijā – Mairis Briedis Pasaules boksa supersērijas turnīra pusfinālā lūkos uzveikt spēcīgo Oleksandru Usiku no Ukrainas. Vienlaikus šī būs arī pasaules čempionu titulu apvienošanas cīņa. Briedim pieder WBC, bet Usikam – WBO čempionu josta.

Sportazinas.com sazinājās ar Maira Brieža pārstāvi Raimondu Zepu, lai uzzinātu vairāk par gatavošanos cīņai, iemesliem, kādēļ tika pamainīts sagatavošanās process un arī finansiālajām lietām, kas saistītas ar cīņu.

Kā noritēja nometne Spānijā un kā pirms savas mūža lielākās cīņas šobrīd jūtās Mairis?

Mairis jūtās labi un arī nometne tika aizvadīta veiksmīgi. Vai būs atmaksājies solis doties uz Spāniju, to mēs redzēsim jau pēc cīņas rezultāta, bet pagaidām ir pārliecība, ka šāds solis ir bijis pareizs. Fakts, ka visa treneru komanda varēja būt kopā ar Mairi cauru diennakti, kā arī iespēja būt prom no ierastās ikdienas un sadzīviskajām lietām, ļāva koncentrēties tikai un vienīgi gatavošanās posmam, un tas dod sajūtu, ka esam rīkojušies pareizi.

Treneris Sandis Kleins iepriekš minēja, ka Mairim vajadzēja izkāpt no savas komforta zonas. Ar ko tas skaidrojams?

Vajadzēja kaut ko pamainīt, jo pēdējās divas cīņas nebija izdevušās tik labi, kā iecerēts. Darbs treniņos tika koncentrēts uz noteiktām lietām, bet realitātē tas neizdevās. Cīņā pret Huku savu lomu kaut kur nospēlēja tas, ka tā bija pirmā cīņa par pasaules čempiona titulu – satraukums un pārējās nianses, savukārt Peress bija pirmais kreilis, treniņos tika likti akcenti uz konkrētām lietām, bet tomēr kaut kas negāja. Prasījās tāds kā restarts, jo gatavojoties pēdējām cīņām jau bija iegājies, ka trenējamies ierastajās zālēs, pēc ierastās treniņu metodikas, u.t.t. Šoreiz šķita, ka varbūt ir vērts izmēģināt ko jaunu. Tāda sajūta bija tieši pēc cīņas ar Peresu. Pašiem nebija sajūta, ka izdarītais darbs ir nesis rezultātu.

Pēc kā vadījāties izvēloties treniņnometnes vietu?

Pirmais bija saprast, kur notiks pati cīņa. Ja tā būtu Amerika, tad mēs brauktu uz turieni gatavoties. Tā kā cīņa notiks Eiropā, mēs jau iepriekš bijām izskatījuši vairākus variantus, kurp mēs varētu doties, un Spānijas variants likās vislabākais. Galvenais nosacījums bija laikapstākļi – lai mēs varam izdarīt visu maksimāli, cik esam ieplānojuši ielikt fiziskajā sagatavošanā un tie mums netraucētu. Nevēlējāmies trenēties augstienē, vēlējāmies tomēr mērenākā vidē. Pie tam, šajā pilsētā trenējās daudz sportisti. Ne tikai bokseri, bet arī olimpisko sporta veidu pārstāvji. Visa infrastruktūra bija uz vietas. Uz vietas bija arī cilvēks, kurš mums pieslēdzās no Floida Meivezera komandas, kurš ar viņu bija strādājis zālē, tā kā, visus komponentus saliekot kopā, Spānijas variants bija vislabākais priekš mums.

Sākām trenēties divas nedēļas ātrāk kā ierasts, jo viens ir vieta, kur notiks cīņa, otrs ir datums, kad tai jānotiek. Pirmais provizoriskais datums, kas figurēja, bija 13.janvāris, kas arī mums, un arī Usika komandai, lika nolikt attiecīgo datumu divas nedēļas ātrāk, lai uzsāktu gatavošanos. Runājot par vietu, tad zinājām to fonu, kas tam visam bija apakšā. Sarunas notika ar amerikāņiem, gan ar ukraiņiem un tas mums lika labāk izprast, kas īsti notiek, bet tā kā gala atbilde līdz pašām beigām vēl nebija, nolēmām vienkārši sākt gatavošanos Spānijā, jo mums vairs īsti nebija palicis laika, lai gaidītu. Nolēmām sākt fizisko bāzi likt Spānijā ar domu, ja cīņa notiks ASV, uz sparingiem pārcelties uz turieni. Katrā ziņā bijām gatavi visiem iespējamajiem variantiem.

Medijos jau izkanēja summas par pusfināla cīņu, arī viens no turnīra organizētājiem Kalle Zauerlands minēja, ka Briedis jau ir miljonārs – vai tas kaut kā maina gatavošanos, pieeju lietām, u.t.t.?

Uzreiz vēlos pateikt – jebkura publiski izskanējusī informācija par noteiktām summām, ko Mairis ir saņēmis, neatbilst realitātei. Visiem bokseriem ir noslēgti līgumi ar supersēriju, kas aizliedz izpaust tā finansiālo pusi, līdz ar to īstās summas netiek izpaustas, tāpēc visi dažādos medijos iepriekš minētie skaitļi neatbilst patiesībai. Savukārt mūsu darbā nekādas korekcijas neievieš tas vai mēs saņemam vairāk, vai mazāk. Mēs turpinam strādāt kā strādājām.

Cik vispār maksā šāda līmeņa cīņu noorganizēt un kas par to maksā?

Šīs cīņas izmaksas sedz Supersērija. Noorganizēt šādu cīņu Rīgā, lai no tās gūtu peļņu, nav iespējams. Noorganizējot šo cīņu Rīgā, viņi nodemonstrē to, ka tas ir ieguldījums nākotnē, ka tas nav viena gada projekts, bet gan vairāku. Šobrīd turnīra organizatori pasaules boksa vidē sevi pieteikuši ir ļoti skaļi. Par supersēriju runā visvairāk pasaulē un šis formāts noteikti ir izdevies. Ne tikai par šo svara kategoriju, bet arī par vidējo svaru, kas notiek paralēli, ažiotāža ir ļoti liela. Līdz ar to ir ļoti svarīgi pirmajā gadā izveidot turnīra publisko tēlu. Šajā gadījumā, organizējot cīņu citviet, arī cīņu ar Peresu, viņi, iespējams, būtu varējuši arī nopelnīt, bet tā kā šis ir pirmais gads un, kā jau teicu, ļoti svarīgs ir publiskais tēls, tā teikt, bilde televīzijā, noformējums un citas nianses, tad Latvija to visu var piedāvāt – pilnas tribīnes, atmosfēra, skaista arēna un vispārēji vizuāli baudāms noformējums televīzijas skatītājiem. Tāpat arī iespaidīgais fanu atbalsts lika nosliekties par labu Rīgai, jo finansiālajā ziņā turnīra organizētājiem šī cīņa nes zaudējumus.

Vienā no intervijām esi pats minējis, ka pirmsākumos pie Maira strādāji par brīvu, ar domu, ka ja nākotnē būs lieli panākumi, Mairis ar tevi padalīsies. Bieži saka, kur nauda, tur attiecības sabojājas, kā vari raksturot savas attiecības ar Mairi pirmsākumos un tagad?

Pirmsākumos Mairis man bija interesants kā personība un kā projekts. Sākām strādāt abi taustoties, domājām, kur tiksim, jo par to, kā darboties profesionālajā boksā, zināšanu praktiski nebija. Principā bijām tā kā pirmie celmlauži šajā lauciņā Latvijā un tā arī tas visus šos gadus ir bijis. Paralēli mācoties, pievienojoties arī pārējiem cilvēkiem mūsu komandā, esam gājuši to ceļu un mācījušies un auguši līdz tam līmenim, kurā šobrīd esam. Pagājuši jau septiņi gadi kopš roku rokā, dienu dienā darbojamies un skaidrs, ka te jau vairs nav runa par darba attiecībām, bet arī par draudzību. Ir izveidojusies savstarpējā uzticēšanās un tās vairs nav koleģiālas, bet jau draudzīgas attiecības, bet, protams, turpinām abi stādīt mērķus – Mairim tie ir sportiskie, man ar biznesu saistīti, kas viens otru neizslēdz un turpinām augt un cīnīties kopā.

*Tāpat visi fani un atbalstītāji aicināti otrdien, 23.janvārī, plkst.14:00 doties uz T/C “Domina Shopping”, jo tur būs iespēja vērot Mairi Briedi klātienē, kad ir paredzēts atklātais treniņš.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Jaks
15/10/2021 19:24

Jakam desmitais punkts, Bukarta vārti neglābj “Admiral” no zaudējuma

Šovakar latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība “Sochi” ar 2:4 zaudēja Čeļabinskas “Traktor”. Lai arī Soču komanda jau sestajā minūtē nonāca iedzinējos pēc Tomaša Hikas vārtu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…