Brieža pārstāvis: Pašlaik ir nervozs noskaņojums

Raimonds Zeps un Mairis Briedis, sportazinas.com
Raimonds Zeps un Mairis Briedis | Foto: Ieva Makare/LETA

Nākamajā sestdienā gaidāmā cīņa, kurā tiksies Latvijas bokseris un kubietis , visticamāk tiks aizvadīta aiz slēgtām durvīm vai pārcelta uz citu datumu. Par šo situāciju savus komentārus telefonsarunā šorīt izteica Brieža pārstāvis Raimonds Zeps LTV raidījumā “Rīta Panorāma”.

Zeps komentēja situāciju Brieža nometnē: “Šobrīd ir situācija, ka gaidām gala lēmumu. Nav skadrība, vai cīņa tiks pārcelta uz vēlāku laiku, vai tiks aizvadīta pie tukšām trībīnēm. Līdz ar to pašlaik ir nervozs noskaņojums, jo nevar saprast, kā īsti trenēties un gatavoties. Supersērija tuvākajā laikā sola paziņot lēmumu.”

“Treniņos nekas nav mainījies. Vakar tika aizvadīti abi treniņi, arī šodien no rīta Mairis trenējas, vakarā paredzēti sparingi. Skatāmies, viss mainās pa stundām. Kad būs kāda informācija, tad arī izdarīsim secinājumus. Teorētiski pastāv iespēja, ka cīņa varētu notikt, tikai bez skatītājiem Arēnā,” situāciju vērtēja Zeps.

“Dortikosam ir identiska situācija. Arī viņš gaida lēmumu. Jebkurā gadījumā viņš vakar apliecināja supersērijai, ka ņemot vērā 30 dienu iebraukšanas aizliegumu ASV, viņš pēc cīņas būtu gatavs uzkavēties Eiropā. Viņam ir pilna gatavība doties uz Rīgu, bet jautājums, vai viņam būs tāda nepieciešamība,” Dortikosa ierašanos skaidroja Zeps.

Brieža un Dortikosa boksa supersērijas fināla cīņa paredzēta 21.martā “Arēnā Rīga”.

Ārkārtējās situācijas laikā no 13.marta atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, kur vienkopus pulcējas virs 200 cilvēkiem, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes paziņoja amatpersonas.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu, un cietis vienu zaudējumu WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Kubas bokseris Dortikoss, kurš 33.dzimšanas dienu svinēja trešdien, izcīnījis 24 uzvaras, tikai divās no tām esot spiests ringā aizvadīt visus paredzētos raundus, un arī piedzīvojis vienu zaudējumu – nedēļu pēc Brieža zaudējuma Usikam kubietis Sočos otrā WBSS pusfinālā ar nokautu zaudēja krievam Muratam Gasijevam.

Šīs sezonas supersērijas abas pusfināla cīņas 2019.gada 15.jūnijā notika Rīgā. Vispirms finālā pēc panākuma pār ASV bokseri Endrū Tabiti iekļuva Dortikoss, bet drīz pēc tam skandalozā cīņā Briedis pārspēja Kšištofu Glovacki no Polijas.

Sagaidāms, ka bokseri finālā cīnīsies par Kubas bokserim piederošo Starptautiskās boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu un supersērijas uzvarētāja balvu – Muhameda Ali trofeju.

Bija paredzēts, ka supersērijas pusfinālā Briedis ar Kšištofu Glovacki cīnīsies par Pasaules boksa padomes (WBC) un Pasaules boksa organizācijas (WBO) pasaules čempiona jostām. Tomēr cīņas dienā WBC organizācija atsauca titulcīņu, jo nespēja vienoties ar WBSS organizatoriem, bet WBO pasaules čempiona jostu, kas pēc cīņas nonāca Brieža īpašumā, WBO 2019.gada novembrī Latvijas bokserim atņēma. Organizācija bija noteikusi laiku revanša mačam ar Glovacki, taču, gatavojoties WBSS finālam, cīnīties ar Polijas bokseri noteiktajā termiņā nebija iespējams.

Pilnu video ar telefoninterviju raidījumā “Rīta Panorāma” var skatīt ŠEIT.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par