Brīnums soļa attālumā – “Riga” zaudē titulētajai “Barca” un neiekļūst ČL finālturnīrā

02/12/2023 18:44
Riga Futsal Club

Latvijas čempione telpu futbolā “Riga” sestdien Jelgavā cieta zaudējumu mačā ar Spānijas vienību “Barca” un neiekļuva UEFA Čempionu līgas finālturnīrā. “Riga” piekāpās ar 2:3 (1:1).

Sestajā minūtē vadībā viesus ar atkārtotu sitienu no kreisās puses izvirzīja Adolfo, raidot bumbu vārtu tuvējā stūrī.Desmitās minūtes izskaņā pēc stūra sitiena izspēles no kreisās puses un Konstantino Vaporaki sitiena bumbu savos vārtos ievirzīja Andrē Koelju, ļaujot “Riga” izlīdzināt rezultātu.Spānijas superklubs uzbruka vairāk, vārtu gūšanas momenti bija arī rīdziniekiem, bet rezultāts pirmajā puslaikā vairs nemainījās.

Otrā puslaika sākumā labs vārtu gūšanas moments mājiniekiem bija Rikardinju, bet viesiem Pitu trāpīja pa vārtu konstrukciju.Vadībā viesi izvirzījās, atņemot bumbu rīdzinieku laukuma pusē un izejot divatā pret vienu aizsargu. Pēc Pitu piespēles Katela ar kreiso kāju no labās laukuma puses trāpīja vārtu labajā stūrī – 2:1 “Barca” labā.

Arī nākamos vārtus Barselonas klubs guva pēc pretuzbrukuma, kļūdoties Latvijas vienības pēdējam spēlētājam. Atņēmuši bumbu, trīs “Barca” futbolisti izskrēja pret vienu aizsargu, un pēc Erika piespēles Mamadu Turē raidīja bumbu vārtu labajā stūrī.

Nomainot vārtsargu ar piekto laukuma spēlētāju, vienus vārtus 36.minūtē mājiniekiem atguva Talless, kurš pēc Dilana Vargasa piespēles no laukuma kreisā stūra ar diviem pieskārieniem bumbai devās uz centru un ar neatvairāmu sitienu trieca bumbu vārtu labajā augšējā stūrī – 2:3.

Otrā sestdienas spēlē cīņā par trešo vietu grupā Francijas vienība “Etoile Lavalloise” ar 4:0 (1:0) pārspēja Itālijas čempionvienību “Citta di Eboli”. Trīs spēlēs “Barca” guva septiņus, “Riga” – sešus, “Etoile Lavalloise” – trīs punktus, bet “Citta di Eboli” – vienu punktu.

Iepriekšējās grupas spēlēs Latvijas čempioni izrāva uzvaras maču nogalēs – 5:4 pār Francijas vienību “Etoile Lavalloise” un Itālijas čempionvienību “Citta di Eboli”. Barselonas klubs vispirms spēlēja neizšķirti 2:2 ar itāļiem un pēc tam ar 7:0 sagrāva francūžus.

“Citta di Eboli” ir Itālijas čempione, “Etoile Lavalloise” ir izcīnījusi Francijas čempiontitulu, bet “Barcelona” 2021./2022.gada sezonā triumfēja Čempionu līgas finālturnīrā Rīgā.

B grupā spēkus mēro “Pristina 01” no Kosovas, Portugāles klubs Lisabonas “Benfica”, Kazahstānas komanda Almati “Kairat” un “Dobovec” no Slovēnijas. C grupā spēlē Lisabonas “Sporting”, Sombatheji “Haladas” no Ungārijas, Briseles “Anderlecht” un “Loznica-Grad 2018” no Serbijas. Savukārt D grupā tiekas Spānijas klubs “Palma Futsal”, Kijivas “Hit”, Horvātijas komanda “Olmissum” un “Lubawa” no Polijas. Četras finālturnīra dalībnieces pagaidām vēl nenosauktā pilsētā par medaļām cīnīsies no 2. līdz 5.maijam.

“Riga” telpu futbolisti turnīru sāka ar priekšsacīkstēm, kurās uzvarēja visos trīs mačos un nodrošināja pirmo vietu apakšgrupā un iekļūšanu pamatkārtā. Oktobra beigās Čehijas pilsētā Plzeņā rīdzinieki pamatkārtā ar 9:1 uzvarēja “Gentofte” no Dānijas, ar 7:1 pārspēja “Plzeņ” telpu futbolistus un ar 8:4 – “Radnik” no Bosnijas un Hercegovinas.

Pagājušās sezonas “Optibet” telpu futbola virslīgas čempionāta finālsērijā “Riga” ar 3-1 uzvarēja “RFS Futsal” komandu. Iepriekš šis klubs startēja ar nosaukumu “Petrow” un pērn Čempionu līgā pirmoreiz sasniedza pamatkārtu