Brisbena kļūst par galveno kandidāti 2032. gada olimpisko spēļu rīkošanā

25/02/2021 11:59

Austrālijas pilsēta Brisbena izvirzījusies priekšplānā kā 2032.gada vasaras olimpisko spēļu rīkotāja. Brisbenai tiek dota priekšroka sarunās par spēļu rīkošanas kandidatūru, taču Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs norāda, ka pagaidām tas neizslēdz citu pilsētu kandidēšanu.

“Esmu gandarīts, ka valdība atbalsta kandidēšanu uz olimpisko spēļu rīkošanu. Esam veiksmīgi ieguvuši priekšroku spēļu rīkošanā, taču priekšā vēl daudz darāmā,” teica Austrālijas premjerministrs Skots Morisons. 2019.gadā SOK lēma, ka var dot kādām pilsētām priekšroku sarunām par spēļu rīkošanu, lai izvairītos no situācijām, kad citi potenciālie rīkotāji savās kandidatūrās tērē milzu naudu.

Ja sarunas noslēgsies veiksmīgi un kandidatūra tiks apstiprināja SOK Sesijā, Brisbena būs trešā Austrālijas pilsēta, kur notiks olimpiskās spēles. Vēl kā kandidātes uz spēļu rīkošanu tiek minētas Doha, Budapešta, Džakarta, Ņūdeli, Stambula, Sanktpēterburga, kā arī Ķīnas pilsētas Čendu un Čuncjina.

Kvīnslendas štata kandidatūrā būs iekļautas dienvidaustrumu pilsētas, bet lielākā daļa sacensību iecerēta Brisbenā un Goldkostā. Kā tika lēsts pērnā gada maijā, 2032.gada olimpiskās spēles izmaksātu 5,3 miljardus Austrālijas dolāru (3,2 miljardus eiro), taču jāņem vērā, ka sākotnējās aplēses parasti ir zemas un spēles izmaksā krietni dārgāk. Austrālijā vasaras olimpiskās spēles notikušas divreiz – 1956.gadā Melburnā un 2000.gadā Sidnejā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

22/04/2021 20:37

“Lightning” uzbrukumu centīsies apturēt Merzļikins

Gaidāmajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos spēlē pret Tampabejas “Lightning stāsies latvietis Elvis Merzļikins. Mačs sāksies plkst. 2:00 pēc Latvijas laika. #CBJ Zac Dalpe has…