Britu sacīkšu braucēju klubs aptur Pikē dalību tajā pēc rasistiskiem izteicieniem par Hamiltonu

30/06/2022 17:18
Nelsons Pikē

Britu sacīkšu braucēju klubs (BRDC) ir apturējis Nelsona Pikē dalību tajā pēc rasistiskiem izteicieniem par britu pilotu Luisu Hamiltonu. BRDC nekavējoties apturēja Nelsona Pikē dalību klubā.

Trīskārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Pikē trešdien atvainojās Hamiltonam, taču piebilda, ka aizskarošais termins ir nepareizi iztulkots. Paziņojumā pirms nedēļas nogalē Silverstonas trasē gaidāmā Lielbritānijas “Grand Prix” BRDC, kurai pieder trase Northemptonšīrā, vēsta, ka oficiāli Pikē dalība tiks pārtraukta kluba valdes tikšanās reizē nākamajā mēnesī.

Paziņojumā teikts: “BRDC Direktoru padome ir piefiksējusi, ka Brazīlijas apraidē pagājušā gada novembrī Nelsons Pikē vecākais kā BRDC goda biedrs aprakstīja Hamiltonu, izmantojot rasistiski aizvainojošus izteicienus portugāļu valodā. Pikē vakardienas atvainošanās arī ir fiksēta.” “Ņemot vērā BRDC nulles tolerances politiku pret jebkuru rasistisku vai rasistiski domātu darbību, BRDC valde ir secinājusi, ka Pikē pielietotā rasistiski aizskarošā valoda, aprakstot citu BRDC biedru (un septiņkārtējo pasaules čempionu) ir nepieņemama un atspoguļo uzvedību, kas ir pilnīgi nepiemērota BRDC goda biedram, neskatoties uz viņa vēlāko atvainošanos,” teikts paziņojumā.

“Tāpēc mēs esam informējuši Pikē kungu par viņa dalības klubā tūlītēju apturēšanu,” teikts paziņojumā, piebilstot, ka valdes sēdē, kas notiks pēc noteiktā septiņu dienu brīdinājuma termiņa, tiks pārtraukta Pikē dalība klubā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
11/08/2022 22:11

NBA iemūžina sesto numuru, Porziņģi tas neskars

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) par godu nesen mirušajai līgas leģendai Bilam Raselam lēmusi izņemt no aprites sesto numuru, taču latvietim Kristapam Porziņģim nebūs jāizvēlas cits numurs. The NBA will retire…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām