“Broky” un “FaZe Clan” ar komfortablu uzvaru kvalificējas “Major” turnīram

21/04/2022 19:56
Helvijs

Aizvakar savu noslēdzošo maču “PGL Major Antwerp 2022: European RMR A” turnīrā aizvadīja “Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO) komanda “FaZe Clan” ar latvieti Helviju “broky” Saukantu ierindā. Pārliecinoša uzvara pār “MOUZ” vienību ar rezultātu 2:0 (16:5 un 16:11) deva komandai trešo vietu sacensību kopvērtējumā. Tas ļāva “FaZe Clan” iegūt naudas balvu 14 250 ASV dolāru apmērā, kā arī nodrošināja dalību vienā no gada prestižākā turnīra “PGL Major Antwerp 2022” “Legends” fāzē.

Sērija starp abām minētajām vienībām sākās “MOUZ” izvēlētajā “Nuke” kartē, kas gan tai nedeva cerēto rezultātu. Ar dzelžainu un nepārlaužamu aizsardzību pirmajā puslaikā izcēlās “FaZe Clan”, kas spēja panākt deviņu raundu pārsvaru, rezultātam esot 12:3. Liels ieguldījums tajā bija arī latvietim, kurš ar 14 “killiem” bija otrais labākais serverī. Viņu apsteidza vien komandas biedrs Rasels “Twistzz” Van Dulkens, nošaujot pretiniekus 18 reizes. Arī nonākot aizsardzībā “MOUZ” spēle neritēja kā iecerēts, jo tā spēja atspēlēties vien četros raundos. Tādejādi “FaZe Clan” tika pie gana vieglas uzvaras ar rezultātu 16:5. Latvietis otrajā mača nogrieznī paguva iekrāt četrus “killus”, bet labākais starp abām vienībām bija “broky” komandas biedrs, igaunis Robins “ropz” Kols, kura kontā astoņi “killi”.

Nākamais mačs norisinājās “Inferno” teritorijā, ko izvēlējās “FaZe Clan”. Jau pirmajā puslaikā spēle ievirzījās vienlīdzīgā gultnē. Tomēr nedaudz veiksmīgāk teroristu pusē nospēlēja “broky” ar komandas biedriem, iegūstot svarīgu vadību ar rezultātu 9:6. Helvijs paguva iznīcināt pretiniekus astoņas reizes, bet lielāko artavu deva komandas pieredzējušais līderis Fins “karrigan” Andersens ar 13 “killiem”.

Pēc pušu nomaiņas “FaZe Clan”, spēlējot kontrateroristu pusē, spēja neatdot pretiniekiem iniciatīvu un palielināt pārsvaru par vēl diviem raundiem, gala rezultātam esot 16:11. Arī šajā puslaikā “FaZe Clan” sastāvā atradās izteikts līderis – “Twistzz”. Viņš bija labākais serverī, nošaujot pretiniekus 14 reizes, savukārt latvietis to paveica astoņas reizes. Par dueļa vērtīgako spēlētāju tika atzīts “Twistzz”, kurš bija līderis “killu” daudzumā – 40, tikmēr “broky” dalīja otro vietu ar vairākiem spēlētajiem, sakrājot 34 “killus”. Helvijs bija labākais “snaiperis”, spējot iznīcināt “MOUZ” pārstāvjus visbiežāk tieši ar “AWP” ieroci – 16 reizes. Plašāka sērijas statistika pieejama ŠEIT.

Kā jau ievadā tika minēts, šī uzvara nozīmēja “FaZe Clan” kvalificēšanos maijā gaidāmajam “Major” turnīram, kurš šogad norisināsies Beļģijas pilsētā Antverpenē no 9. – 22. maijam. Tā kopējais balvu fonds ir 1 000 000 ASV dolāru, čempioniem iegūstot pusi no tā. Latvieša pārstāvētās vienības iekļūšana “Legends” fāzē atvieglos tās ceļu sacensībās, jo komanda varēs uzsākt turnīru tā otrajā posmā, kurš sāksies 14. maijā. Sīkāku informāciju par gaidāmo turnīru un tā norisi var uzzināt ŠEIT.