“Bruins” pārspēj “Lightning” un pārņem Austrumu konferences līderes godu

30/03/2018 10:09

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi un Austrumu konferences līderes godu zaudējusi Tampabejas “Lightning”, viesos atzīstot Bostonas “Bruins” pārspēka (2:4). Uzvarētājiem ar trim punktiem (1+2) šajā mačā izcēlās vienības trešais rezultatīvākais spēlētājs Patrīss Beržerons, savukārt Tampas klubā abu vārtu autors bija Džonatans Millers.

Līdz ar šo panākumu tieši lāči ar izcīnītajiem 107 punktiem pakāpjas uz pirmo vietu Austrumos, bet Floridas klubs ar 106 punktiem atkāpies uz otro pozīciju. Konferences piektās vietas īpašniece Pitsburgas “Penguins” šonakt viesos ar 4:3 papildlaikā pārspēja Ņūdžersijas “Devils”. Uzvaras vārti jau pagarinājuma 19 sekundē Pitsburgas kapteiņa Sidnija Krosbija kontā, kuram tas bija 28.precīzais raidījums šosezon un 85.rezultativitātes punkts kopumā.

Uzvaru guvusi arī NHL līdervienība Nešvilas “Predators”, mājās ar 5:3 tiekot galā ar Rietumu konferences ceturto spēcīgāko klubu Sanhosē “Sharks”. Ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās zviedru uzbrucējs Filips Forsbergs, bet laukuma saimnieku vārtsargs Jūse Saross atvairīja 39 sāncenšu metienus. “Predators” šobrīd iekrājuši 111 punktus, kas jau ir par vienu vairāk nekā 2006./2007.gada sezonā uzstādītais kluba rekords.

Tikmēr zaudējumu cietusi Rietumu vicelīdere Vinipegas “Jets”, kas izbraukuma mačā ar 2:6 pārliecinoši piekāpās Čikāgas “Blackhawks”. Jau otrā perioda vidū rezultāta tablo vēstīja 4:0 mājinieku labā, un tuvāk par trīs vārtu handikapu Vinipegas klubs tā arī nepietuvojās. “Jets” ar 104 punktiem gan jau ir nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā.

Svarīgu uzvaru vietas nosargāšanā labāko astotniekā guvusi Rietumu konferences sestā labākā komanda Losandželosas “Kings”, pateicoties diviem vārtiem izšķirošā perioda pēdējās četrarpus minūtēs, pārspējot līgas otro vājāko vienību Arizonas “Coyotes”. Panākumu nesošos vārtus 56.minūtē guva Džefs Kārtērs, bet punktu mačam ar precīzu metienu tukšos vārtos pielika slovēņu zvaigzne Anže Kopitārs.

“Kings” šobrīd devītā vietā esošo Kolorado “Avalanche” apsteidz par trim punktiem, tiesa, lavīnām ir viena spēle rezervē.

NHL regulārais turnīrs, 30.marts

Bostonas “Bruins” – Tampabejas “Lightning” 4:2 (2:0, 0:1, 2:1);

Bufalo “Sabres” – Detroitas “Red Wings” 3:6 (2:1, 0:2, 1:3);

Ņūdžersijas “Devils” – Pitsburgas “Penguins” 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 0:1) – pagarinājumā;

Otavas “Senators” – Floridas “Panthers” 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0) – pagarinājumā;

Minesotas “Wild” – Dalasas “Stars” 5:2 (1:1, 3:1, 1:0);

Nešvilas “Predators” – Sanhosē “Sharks” 5:3 (2:2, 1:0, 2:1);

Čikāgas “Blackhawks” – Vinipegas “Jets” 6:2 (2:0, 3:2, 1:0);

Kalgari “Flames” – Kolumbusas “Blue Jackets” 1:5 (0:2, 0:1, 1:2);

Vankūveras “Canucks” – Edmontonas “Oilers” 2:1 (0:1, 1:0, 1:0);

Losandželosas “Kings” – Arizonas “Coyotes” 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)