“Bruins” un “Jets” garantē vietas “play-off”; Kovaļčuks atkal paliek ārpus “Kings” sastāva (VIDEO)

24/03/2019 09:48

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) par otro komandu komandu no Austrumu konferences, kas priekšlaicīgi garantējusi dalību “play-off”, šonakt kļuva Bostonas “Bruins”, tikmēr rietumos par trešo komandu kļuva Vinipegas “Jets”.

Austrumu konferences un visas līgas vicelīdere “Bruins” vietu “play-off” nodrošināja ar pārliecinošu uzvaru viesos pār Floridas “Panthers” (7:3). Pa vārtiem un rezultatīvai piespēlei šajā spēlē guva Dāvids Pastrņāks un Breds Māršans, kā arī “Panthers” uzbrucējs Maiks Hofmans.

Bostonas kluba rēķinā tagad ir 101 punkts 75 mačos, kas ir otrs labākais rādītājs līgā, atpaliekot tikai no pārliecinošās līderes Tampabejas “Lightning” (120 p.). “Zibeņi” šonakt gan piedzīvoja retu zaudējumu, viesos atzīstot Sentluisas “Blues” pārākumu ar 3:4. Mājinieki pirmo periodu noslēdza vadībā ar 3:0, taču jau otrās trešdaļas astotajā minūtē “Lightning” bija pietuvojušies līdz 2:3.

Vienu vārtu pārsvars saglabājās arī līdz pat pamatlaika izskaņai (3:4), tomēr Tampas klubs izraut vismaz pagarinājumu nespēja. Ar 1+1 “Blues” panākumu kaldināja Vladimirs Tarasenko un Breidens Šens. Sentluisas klubu (88 punkti) no otrajā pozīcijā Centrālajā divīzijā esošās Nešvilas “Predators” šķir vairs tikai divi punkti.

“Plēsoņas” turklāt aizvadījuši par vienu spēli vairāk, kā arī šonakt viesos bez ierunām kapitulēja divīzijas līderei Vinipegas “Jets” ar 0:5. Kanādas klubs tādējādi arī priekšlaicīgi nodrošinājis vietu Rietumu konferences izslēgšanas turnīrā, pievienojoties Kalgari “Flames” un Sanhosē “Sharks” klubiem.

Ar “hat-trick” un rezultatīvu piespēli “Jets” uzvaru veicināja Kails Konors, bet vārti un trīs piespēles Kevinam Heizam. Vinipegas vārtos visus 33 “Predators” hokejistu metienus atvairīja Konors Helebaks.

Trešo reizi pēdējās četrās spēlēs ārpus Losandželosas “Kings” sastāva palikusi krievu hokeja zvaigzne Iļja Kovaļčuks, bet viņa pārstāvētā komanda mājās ar 4:3 soda metienu sērijā pārspēja citu Kalifornijas klubu Anaheimas “Ducks”. Abas vienības gan joprojām saglabā pēdējās pozīcijas Rietumu konferences kopvērtējumā – “Ducks” ar 72 punktiem 77 spēlēs ir priekšpēdējā, kamēr “Kings” (62 punkti 74 mačos) ir pēdējā, 15. vietā.

Tikmēr Kovaļčuks savā atgriešanās sezonā NHL līdz šim piedalījies 60 mačos, palīdzot ar 14 vārtu guvumiem un 17 piespēlēm. Tiesa, pieredzējušais uzbrucējs arī sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -26.

NHL pamatturnīrs, 24. marts

Losandželosas “Kings” – Anaheimas “Ducks” 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) – soda met. sēr.;

Vankūveras “Canucks” – Kalgari “Flames” 1:3 (0:1, 0:1, 1:1);

Vegasas “Golden Knights” – Detroitas “Red Wings” 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1) – pag.;

Kolorādo “Avalanche” – Čikāgas “Blackhawks” 4:2 (0:0, 2:1, 2:1);

Ņūdžersijas “Devils” – Arizonas “Coyotes” 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 2:1) – soda met. sēr.;

Filadelfijas “Flyers” – Ņujorkas “Islanders” 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)