Brukss: Pasečņiks mums ir kā ļoti laba drafta izvēle janvārī

Anžejs Pasečņiks un Meisons Plamlī, sportazinas.com
Anžejs Pasečņiks un Meisons Plamlī | Foto: AP Photo/Nick Wass

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” galvenais treneris atzinīgi izteicies par latviešu basketbolistu Anžeju Pasečņiku.

Jau ziņots, ka Pasečņiks 2020. gada ievadā parakstīja trīs gadu līgumu ar “Wizards”, no kuriem pēdējais gads nav garantēts. Līdz ar to Vašingtonai būs tiesības pēc nākamās sezonas kontraktu ar 24 gadus veco centru pārtraukt. Šobrīd viss ir tikai un vienīgi latvieša rokās.

“Līgas spēlētāju vidējais augums ir lielāks nekā cilvēki domā,” atzina Brukss. “Visām labākajām NBA komandām ir garie spēlētāji, tādēļ vēlos uzteikt Pasečņika un Aiena [Mahinmi] lomu komandā.” Abi basketbolisti uzskatāmi par klasiskiem centriem.

“Pasečņiks tagad mūsu komandā būs arī visu atlikušo sezonu un vēl divus gadus,” turpināja treneris. “Viņa gadījumā rodas sajūta, ka mēs esam ieguvuši ļoti labu drafta izvēli janvārī. Pasečņiks mums noteikti palīdzēs vēl divus trīs gadus centra pozīcijā. Viņam būs pietiekami daudz minūtes laukumā, ja vien būs vesels.”

“Varu pateikt vienu lietu,” sacīja Brukss. “Salīdzinot Pasečņika sniegumu Lasvegasā [NBA Vasaras līgā], un tagad – viņš ir pilnīgi cits spēlētājs. Viņš nebija slikts, bet tajā pašā laikā neizskatījās pārāk labi. Pasečņiks izskatījās pēc 216 centimetrus gara sportista, bet šobrīd viņš beidzot izskatās kā basketbola spēlētājs.”

“Anžejam ir kļuvusi ātrāka kāju darbība un lēmumu pieņemšana. Viņš zina, kā jāspēlē un diezgan labi nolasa situācijas laukumā. Vēlos pateikt lielu paldies gan Pasečņikam, gan mūsu treneriem, kas ļāvuši viņam pēdējo mēnešu laikā šādi attīstīties gan “Capital City Go-Go” komandā, gan ar mums.”

Pasečņika divvirzienu līgums tika pārveidots par standarta NBA līgumu un viņš karjeru turpinā planētas labākajā basketbola turnīrā. Anžejs sezonu sāka G Līgā, taču šobrīd ir pierādījis sevi un gatavs turpināt apliecināt savas prasmes NBA.

Pasečņiks sezonu sāka “Capital City Go-Go” sastāvā G Līgā, kur 12 spēlēs, no kurām divas sāka pamatsastāvā, vidēji iekrāja 10,5 punktus, 4,9 atlēkušās bumbas un 1,3 blokus.

“Wizards” iedzīvojās traumu problēmās un līdz ar to uz NBA tika izsaukts Pasečņiks. Viņš izmantoja savu iespēju un šobrīd “Wizards” sastāvā 16 mačos, no kuriem visi sākti no rezervistu soliņa, vidēji iekrājis 8,0 punktus, 5,6 bumbas zem groziem un 0,4 blokus.

Pasečņiks ar “Wizards” oktobra vidū noslēdza “Exhibit 10” tipa līgumu un uzsāka cīnīties par vietu NBA, kas viņam arī veiksmīgi izdevās. “Mūsu plāns nostrādāja perfekti,” sociālajā tīklā “Twitter” iepriekš rakstīja basketbolista aģents Artūrs Kalnītis.

NBA draftā Pasečņiku 2017.gadā pirmajā kārtā ar 25.numuru izraudzījās Orlando “Magic”, kas viņu uzreiz aizmainīja uz Filadelfijas “76ers”. Pērnā gada 1.jūlijā Filadelfijas klubs no Pasečņika atteicās.

Pēdējās četras sezonas Pasečņiks pavadīja Grankanārijas “Herbalife” sastāvā Spānijas spēcīgākajā līgā, kā arī izmēģināja spēkus Eiropas klubu spēcīgākajā turnīrā ULEB Eirolīgā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par