“Bucks” neatstāj izredzes Bostonai un iekļūst Austrumu konferences finālā (VIDEO)

09/05/2019 07:24

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences finālā aizvadītajā naktī iekļuva Milvolki “Bucks” vienība, kas savu skatītāju priekšā ar 116:91 pārspēja Bostonas “Celtics”, sērijā triumfējot ar 4-1.

Savukārt vadību ar 3-2 Rietumu konferences “play-off” otrajā kārtā atguva Goldensteitas “Warriors” basketbolisti, kas ar 104:99 savu skatītāju priekšā pārspēja Hjūstonas “Rockets” vienību.

Konferences finālā ar “Bucks” spēkosies Toronto “Raptors”/Filadelfijas “76ers” pāra uzvarētāju, kur šobrīd ar 3-2 vadībā ir “Raptors” basketbolisti.

Pēdējo reizi konferences finālā “Bucks” iekļuva 2001.gadā.

“Bucks” līderis Janis Adetokunbo atzīmējās ar 20 gūtiem punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un astoņām atlēkušajām bumbām zem groziem. Milvoki vienības uzbrukumā savu artavu deva septiņi spēlētaji, kuri spēt gūt vismaz desmit punktus. Universālais uzbrucējs Kriss Midltons pievienoja 19 punktus un astoņas atlēkušās bumbas, bet aizsargs Ēriks Bledso guva 18 punktus.

“Celtics” rindās līdz galam atvērties nespēja Kairijs Ērvings, kurš realizēja tikai septiņus metienus no spēles (7/21), maču noslēdzot ar 15 gūtiem punktiem. Pa 14 guva Markuss Moriss un Džeisons Teitums.

Jau no paša spēles sākuma mājinieki spēja sevi pieteikt kā konferences finālisti. Cīņas otrās ceturtdaļas izskaņā “Bucks” iekrāja jau 16 punktu pārsvaru, puslaika pārtraukumā dodoties ar “+13”. “Bucks” turpināja uzņemto kursu arī otrajā puslaikā, neļaujot viesiem pietuvoties tuvāk par 11 punktiem, bet spēles pēdējās divpadsmit minūtēs kāpināja tempu un pārliecinoši nokārtoja uzvaru ar “+25”.

“Bucks” pamatturnīrā triumfēja Austrumu konferences kopvērtējumā, bet “play-off” pirmajā kārtā neatstāja izredzes Detroitas “Pistons” vienībai, uzvarot 4-0.

Aizraujoša spēle norisinājās Goldensteitā, kur vietējie “Warriors” pārspēja Hjūstonas “Rockets”, sērijā panākot vadību 3-2. Sērijas pirmās divas spēles uzvarēja “Warriors”, bet “Rockets” spēja panākt izlīdzinājumu.

“Warriors” spēles ievadā spēja sakrāt atzīstamu pārsvaru, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar “+14”, bet otrajā ceturksnī panākot pat “+20”. Tomēr Maika D’antoni vadītā komanda nepadevās un cīņas otrajā puslaikā pārsvaru sadeldēja līdz minimumam un spēja pārņemt vadības grožus trešajā ceturtdaļā, tomēr mača izskaņu veiksmīgāk aizvadīja pēdejo divu gadu čempione, izšķirošajos brīžos apturot “Rockets” līderi Džeimsu Hārdenu.

“Warriors” rindās labu spēli aizvadīja vairāki līderi. Rezultatīvākais bija Klejs Tompsons, kurš atzīmējās ar 27 gūtiem punktiem, kamēr Stefans Karijs un Kevins Durants guva, attiecīgi, 25 un 22 punktus. Durants nespēja maču aizvadīt līdz beigām, iedzīvojoties potītes savainojumā – pagaidām nav zināms, cik tas ir nopietns.

Zaudētājiem ar 31 gūtu punktu atzīmējās Hārdens, bet “double double” sakrāja Pī.Dž Takers: 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Sērijas sestā spēle paredzēta Hjūstonā naktī uz sestdienu, 5:00 pēc Latvijas laika.