Bufalo “Sabres” izjūt steidzamību mainīt funkcionēšanu nākamajā sezonā

Vai Aikels jaunajā sezonā izvilks "Sabres" no krātera?
Foto: Harry Scull Jr.

Gandrīz neiespējami ir salīdzināt divas neformāli augstākās hokeja līgas pasaulē – NHL un KHL. Tomēr savas līdzības var atrast ar mums tuvām hokeja vienībām – vienīgo latviešu pārstāvēto NHL klubu Bufalo “Sabres” un Rīgas “Dinamo”. Abas komandas saviem faniem sniedz galvassāpes, ciešanas un viltotas cerības.

Šajā gadījumā rīdzinieki ir zemākā ciešanu līmenī, jo komanda izslēgšanas spēlēs nav tikusi četras sezonas, bet Bufalo jau septiņas. Aizkuģojot no mūsu platuma grādiem uz tālākām zemēm pāri okeānam, var atrast vēl labākus piemērus.

Kolorado “Avalanche” pagājušajā sezonā bija pārliecinoši sliktākā komanda līgā ar 48 izcīnītiem punktiem 82 spēlēs. Paskats bija daudz sliktāks kā “Sabres” komandai, bet šajā sezonā Kolorado cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Kolorado “Avalanche” pagājušās sezonas sniegums vienā video:

Šogad Kolorado hokejistiem ir cerība iekļūt starp 16 labākajām līgas komandām un pagarināt sezonu. Komandu vada Hārta trofejas [līgas vērtīgākais spēlētājs] kandidāts Neitans Makkinons, šim vajadzētu kalpot par labu motivācijas augli arī Bufalo vienībai.

“Tas tikai parāda, ka jūs nekad neesat tik slikti, kā paši domājat, bet tajā pašā laikā viņiem bija jāizanalizē sevi iekšēji un vajadzēja kaut ko saprast,” medijā theathletic.com citēts Bufalo “Sabres” uzbrucējs Kails Okposo, kad viņš tika taujāts par Kolorado “Avalanche” piemēru. “Jūs skatāties uz Neita [Makkinona] gadu un to, ko viņš dara, kā viņš vada šīs komandas dzinēju. Viņiem ir daudz puišu, kuriem ir labāks gads. Tas noteikti nāk no iekšienes. Tev jāpaskatās spogulī un jādodas uz vietu, kur tu vēlies būt, un, iespējams, paaugstināt savu spēli jaunā līmenī. Es domāju, ka viņi to paveica lieliski.”

Realitāte pierāda, ka NHL var būt vienlīdzīgas komandas, ar algu griestiem izlīdzinot talantus pa organizācijām. Top komandas nav tik lielas, kā varētu domāt, un briesmīgi klubi nav tik slikti kā izskatās.

Tagad to ir grūti ieskaidrot “Sabres” fanu bāzei, kuri bez izslēgšanas spēlēm palikuši jau septīto pavasari pēc kārtas.

Rodas jautājums: Ja līgas komandas ir tik tuvu viena otrai un turnīra tabulā katru sezonu notiek izmaiņas, kāpēc “Sabres” nav iekļuvuši šajā mikslī?

Labs jautājums, tikai ar spēcīgām atbildēm. Pirmgadniekam galvenā ģenerālmenedžera amatā Džeisonam Boterilam ir pilna sezona aiz muguras ar jauno komandu, un radusies lielāka izpratne par maināmajām lietām. Tas nevar notikt vienas dienas laikā. Lielākoties, uz jautājumiem, kuri radās pirms darba ar “Sabres” komandu sezonas laikā ir rastas atbildes. Gaidāmajā vasarā viņš nekautrēsies, lai iznīdētu samilzušos furunkuļus.

“Mūsu galvenā ilgtermiņa atslēga uz panākumiem acīmredzami ir Džeks [Aikels] un viņa attīstība,” sacīja komandas ģenerālmenedžeris Boterils. “Viens, mums jāuztur viņš vesels. Otrs, viņš tikai pamazām kļūst par līderi. Jūs paskatāties uz panākumiem guvušām komandām šajā sezonā, Ņūdžersija un Kolorado, tie ir [Teilors] Hols un Makkinons, kas deva lielāko dzinuli.”

Jāmainās ir visu spēlētāju attieksmei pret darbu, ko viņi dara, jāizanalizē savas kļūdas un jākļūst labākiem.

Ģenerālmenedžeris Boterils un galvenais treneris Hauslijs atskatās uz “Sabres” komandas paveikto.
Foto: Buffalo News

“Redziet, es ticu, ka šeit ir pāris elementi,” sacīja ģenerālmenedžeris. “Bet tur ir arī mērķtiecības līmenis, kā šeit vienkārši nav vispār. Šis mērķtiecības līmenis iet cauri treniņiem. Ir viegli pateikt, ka mēs vēlāmies mainīt kultūru, bet ir nedaudz grūtāk to īstenot un pārvarēt. Apskatiet pāris pēdējās nedēļas! Mēs uzvarējām Toronto mājās, un tad zaudējām nākamajā spēlē ar 1:5 Kalgari komandai, godīgi sakot, tur vajadzēja būt 1:10. Mēs nevaram gūt panākumus. Tas apliecina, ka treniņos ir jāstrādā smagāk, kur rodas tie pamati, lai rastos mērķtiecība mūsu spēlē.”

Tāpat kā Makkinons ar savu piemēru vadīja komandu, pēc pagājušajās sezonas pēdējās vietas līgā, kas, pēc viņa domām, bija apkaunojums. Ir vērts runāt par “Sabres” jauno superzvaigzni Aikelu, kuram jaunajā sezonā ir jābūt tādai pašai vēlmei. Viņa astoņu gadu 80 miljonu dolāru vērtais līgums sāksies nākamajā sezonā, un viņš neplāno atkal izdzīvot zaudētu gadu. Viņš priecāsies par visām pārmaiņām, kas skars komandu uz ledus un ārpus tā.

“Es pilnībā investēju  šajā komandā. Es domāju, ka tas ir svarīgi,” sacīja Aikels. “Mums ir jāved puiši, kuri ir gatavi ieguldīt spēkus uz ledus un ārpus tā. Mēs gribam, lai šeit mainās lietas. Es domāju, ka tas ir galvenais, neviens cits mūsu vietā to nedarīs. Tas viss sākās no ģērbtuves. Mums jāatrod mērķtiecību spēlēs un treniņos. Mums jānobriest, puišiem ir jāsaprot situācijas nopietnība. Mēs nevaram ļaut ritēt gadiem un teikt, ka tas būs nākamajā gadā un nākamajā.”

Šosezon Aikels 65 mačos guvis 25 vārtus un atdevis 37 piespēles, nopelnot 62 punktus.

“Hei, tas ir atkarīgs no manis. Man jābūt līderim uz ledus katrā spēlē un būt līderim starp puišiem,” sacīja 21 gadu vecais centra uzbrucējs. “Jūs izejiet cauri pirmajiem diviem gadiem, gatavojaties lēkt trešajā gadā un jūs veicat soli atpakaļ. Tev vienkārši ir jāpārdomā un jācenšas būt atšķirīgam, un būt pārmaiņu sastāvdaļai. Tev vasarā jādodas ar labu attieksmi un nākamajā sezonā jāatgriežas kā labākam līderim, lai uzņemtos atbildību par lietām.”

Vēl viens atslēgas spēlētājs ir Raiens Orailijs, kurš arī ieskatās iekšēji, kad tiek jautāts par  zaudētu sezonu.

Orailijs ir viena no komandas galvenajām figūrām, kuram līgums ar “Sabres” ir līdz 2022./23. gada sezonai.
Foto: Sportsnet

“Tas ir neapmierinoši, esmu vīlies sevī šajā sezonā,” sacīja Orailijs. “Kad runa ir par spēli, tad jārunā par puišiem, kuri iet uz ledus. Tu nevari vainot citus, jo neviens cits nespēlē tavā vietā. Mēs domājam, ka lietas būtiski mainīsies. Esmu puisis, kas spēlē daudz minūtes. Man jābūt vienam no puišiem, kas vada kuģi un uzņemas atbildību, kad tas ir vajadzīgs. Es vēlos, lai man būtu atbilde, tad varētu saprast, kā to mainīt.”

Vienalga, tas ir Orailijs vai kāds cits atslēgas spēlētājs, “Sabres” gatavojas pieņemt stingrus lēmumus par komandas attīstošo virzienu. Vai viņi ieklausās komandas atslēgas spēlētājos?

“Būsim godīgi, mūsu komandā ir pāris labi jaunie hokejisti, bet sezonu noslēdzot 31. vietā, ir jāizvērtē pilnīgi viss,” sacīja komandas ģenerālmenedžeris. “Būs jāveic novērtējums arī par mūsu atslēgas spēlētājiem līdz drafta sākumam, vai mēs turpināsim turēt šos puišus vai veiksim korekcijas?”

Tāpēc, ka šīs komandas atkārtota izgāšanās nebūtu akceptējama.

“Jā, tā ir. Kaut kas ilgstoši ir traucējis šai organizācijai,” sacīja Okposo. “Pegula [komandas īpašniece] tiešām ir ieguldījusi darbu, lai komanda atgrieztos vietā, kur tai vajadzētu būt. Viņa vēlas, lai mums būtu panākumi vairāk nekā kāds cits, tas patiešām viņus grauž. Es domāju, ka mums ir jāpaskatās uz sevi un jāapzinās jomas, kurās mēs varam uzlaboties. Viss, ko mēs varam darīt kā komanda, ir saprast, vai mūsu uzvedības formas veicina komandas panākumus; ja tā nav, tad mums jāmainās.”

Bufalo sāncenši, kas atrodas divu stundu brauciena attālumā ir labs atgādinājums, ka pirms diviem gadiem Toronto “Maple Leafs” atradās 30. vietā, 12 punktus aiz “Sabres” komandas. Tagad organizācijas attīstībā viņi ir sezonas priekšā.

“Viņi patiešām ir kultūra, kas mainās,” sacīja Okposo, kad tika taujāts par “Maple Leafs” veiksmīgo pārbūves procesu. “Var redzēt, ka viņi katru dienu spēlē uz pareizā ceļa. Viņi joprojām ir jauna komanda, kas pieļauj kļūdas, dažas no tām atmaksājas zaudētās spēlēs, bet viņi no tām mācās. Viņi spēlē smagi katru nakti, un es domāju, ka varam mācīties no viņiem. “

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar