Buivids kļūst par Šveices volejbola čempionāta rezultatīvāko spēlētāju

10/02/2020 15:51

Latvijas izlases spēlētājs Edvarts Buivids nedēļas nogalē Šveices čempionāta pamatturnīru Lucernas volejbola komandas sastāvā pabeidza ar septiņām uzvarām pēc kārtas un kļuva par meistarsacīkšu rezultatīvāko spēlētāju, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Šveices volejbola čempionātā ar septīto panākumu pēc kārtas pamatturnīra beigas nosvinēja Latvijas izlases diagonālā spēlētāja Buivida pārstāvētā Lucernas “LINDAREN Volley”, kas savā laukumā ar 3-0 (25:17, 25:11, 25:19) pārspēja “Lutry-Lavaux Volleyball I”.

Buivids guva 13 punktus, četrreiz servēdams pretiniekiem neatvairāmi. Ar 304 punktiem viņš kļuva par meistarsacīkšu rezultatīvāko spēlētāju pamatturnīrā. 38 punkti gūti ar servi, bet vēl 22 – blokā. Tuvākais sekotājs Ženēvas klubu pārstāvošais Kentēns Cellers sakrāja 245 punktus, 25 reizes izceldamies no serves līnijas un tāpat kā Latvijas volejbolists – 22 reizes blokā.

Ar 31 punktu 16 spēlēs Lucernas klubs finišēja trešajā vietā deviņu komandu vidū. Ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar sesto vietu ieguvušajiem Nēfelsas “biogas volley I” volejbolistiem, kuri pamatturnīrā sakrāja 23 punktus.

Vienu uzvaru divās spēlēs Francijas spēcīgākajā līgā izcīnīja Egleskalna pārstāvētā “Tours Volley-Ball”, kas vispirms savā laukumā ar 3-0 (25:20, 25:19, 25:18) pieveica Nantes “Reze Metropole Volley”, bet pēc tam piecos setos viesos ar 2-3 (16:25, 26:28, 22:25, 25:22, 12:15) piekāpās Monpeljē klubam.

Pirmajā mačā Latvijas izlases uzbrukuma līderis bija rezultatīvākais laukumā ar 19 punktiem, trīs no tiem gūstot ar bloku un vienu – ar netveramu servi. Otrajā cīņā Egleskalns ar 22 punktiem bija rezultatīvākais viesu rindās.

Iespēju papildināt punktu skaitu mājās lieliski izmantoja Romāna Sauša pārstāvētā “Arago de Sete V.B”, divreiz svinot uzvaras. Vispirms ar 3-2 (23:25, 27:25, 23:25, 25:19, 15:12) tika apspēlēts “Montpellier-Volley U.C.”, bet pēc tam ar 3-1 (18:25, 25:23, 25:20, 25:22) – arī Turkuānas klubs.

Pirmajā spēlē Saušs guva deviņus punktus, pa vienam sakrākdams ar servi un bloku, bet otrajā viņam septiņi punkti, no kuriem viens – blokā.

Pēc 20 kārtām turnīra tabulā “Tours Volley-Ball” ar 44 punktiem ieņem otro vietu līgā, no Rennas vienības atpaliekot par trim punktiem, bet Monpeljē klubu apsteidzot par pieciem punktiem. Setas vienība ar 25 punktiem pakāpusies par divām vietām uz 11.vietu 14 komandu vidū.

Francijas Pro B līgā aizvadītajā kārtā abu latviešu pārstāvēto komandu duelī “Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique” ar Tomu Švanu ierindā savā laukumā ar 3-0 (25:22, 26:24, 25:20) apspēlēja Reiņa Pekmana pārstāvēto “Martigues Volley-Ball”. Švanam mačā 11 punkti, no kuriem četri sakrāti ar bloku un divi – ar servi, bet Pekmans guva desmit punktus, no kuriem vienu – blokā.

Sennazēras klubs pēc 13 kārtām ar 29 punktiem ierindojas trešajā vietā, bet Martigas komanda ar 21 punktu ir piektā.

Krievijas superlīgā sekmīga nedēļa padevās Ņižņijnovgorodas ASK ar Latvijas izlases cēlāju Denisu Petrovu ierindā, izcīnot punktus abās spēlēs. Savā laukumā ar 3-1 (25:20, 26:24, 24:26, 25:17) tika apspēlēts Ufas “Ural”, bet viesos ar 2-3 (29:31, 26:24, 23:25, 25:23, 10:15) nācās piekāpties Novokuibiševskas “Nova”.

Petrovs uzvarā laukumā aizvadīja visu spēli, nopelnot vienu punktu blokā, bet otrajā viņš laukumā bija pirmajos trijos setos, arī vienreiz bloķējot pretinieku.

Ņižņijnovgorodas klubs ar 14 punktiem 16 spēlēs saglabājis 12.vietu 14 komandu konkurencē.

Čehijā uzvaru pār tabulā augstāk esošu pretinieku, turklāt viesos, izcīnījusi Toma Vanaga pārstāvētā “Odolena Voda”, kas triju izbraukuma spēļu sēriju pabeidza ar 3-1 (17:25, 25:23, 25:23, 27:25) pār Liberecas “Dukla”.

Vanags sakrāja 14 punktus un kļuva par otru rezultatīvāko komandas spēlētāju, divus no punktiem gūstot ar savām “indīgajām” servēm.

Turnīra tabulā Odolena Vodas klubs ar 26 punktiem 18 spēlēs atkaroja septīto vietu 12 komandu konkurencē.

Visbeidzot pamatturnīrs volejbolā beidzies Austrijas čempionātā sievietēm. Ingrīdas Šveigeres un Ineses Raciņas pārstāvētā Zalcburgas “PSV Volleyballgemeinschaft” pamatturnīru pabeidza ar 1-3 (19:25, 21:25, 25:22, 8:25) zaudējumu līdervienībai “ASKO Linz/Steg”.

Šveigere guva astoņus punktus, no kuriem četrus sakrāja blokā, bet cēlāja Raciņa spēlēja epizodiski, uzsākot ceturto setu, un punktus neguva.

Ar 18 spēlēs izcīnītiem 19 punktiem Zalcburgas komanda turnīra tabulā par punktu piekāpās “TI-esssecaffč-volley”, pēdējā kārtā atkāpjoties uz septīto vietu desmit vienību konkurencē. Atkāpšanās nozīmēja palikšanu bez “play-off” turnīra, kurā iekļuva sešas labākās vienības.

Tomēr sezona zalcburgietēm vēl nav beigusies, jo būs jāpiedalās turnīrā, kurā spēlēs septītās līdz desmitās vietas ieguvējas. Kā labākās šajā kvartetā pamatturnīrā abas Latvijas volejbola skolas pārstāves turnīru uzsāks ar trim bonuspunktiem.

Savukārt Šveigere pēc pamatturnīra rezultātiem otrā tempa spēlētāju konkurencē nopelnīja sesto augstāko koeficientu līgā.