Bukarta klubs garākajā spēlē Čehijas līgas vēsturē izcīna uzvaru un turpina pusfinālu

14/04/2023 09:10
Roberts Bukarts

Latvijas uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vītkovices “Ridera” ceturtdien ceturtajā pagarinājumā izcīnīja uzvaru Čehijas hokeja ekstralīgas pusfināla sērijas sestajā mačā. “Ridera” izbraukumā 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Hradeckrālovas “Mountfield” un sērijā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu 3-3.

Pirmajā trešdaļā “Ridera” vadībā izvirzīja Peters Krīgers, bet trešajā periodā Grems Makormaks panāca neizšķirtu.  Trešajā pagarinājumā Bukarts guva vārtus, taču par spēli ar augsti paceltu nūju tie netika ieskaitīti. Uzvaru nesošos vārtus ceturtā pagarinājuma pirmspēdējā minūtē, spēlējot mazākumā, guva Dominiks Lakatošs.

Bukarts, kurš izlaida iepriekšējo maču diskvalifikācijas dēļ, spēlēja 33 minūtes un 37 sekundes, no tām pavadot gandrīz četras minūtes vairākumā. Viņš statistikā atzīmējās ar četriem metieniem pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu un vienu bloķētu metienu, kā arī sakrāja neitrālu lietderības koeficientu.

Šis mačs kļuva par garāko spēli Čehijas ekstralīgas vēsturē. Arī iepriekšējā rekordmačā spēkojās Vīktovices komanda un “Mountfield”, taču 2012./2013.gada sezonā duelis noslēdzās trešajā pagarinājumā.

Jāpiemin, ka Bukarta pārstāvēta komanda sērijas ievadā nonāca iedzinējos ar 0-3, taču trīs izcīnītās uzvaras pēc kārtas ļāvis sēriju aizvest līdz septītajam mačam. Izšķirošā spēle paredzēta sestdien.  Otrā pusfinālā, kurā tiekas Latvijas aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvētā Tršinecas “Ocelari” un Pardubices “Dynamo”, sērijā arī ir neizšķirts 3-3.