Bukartam 1+2 un uzvaras “bullītis” Čehijas čempionāta mačā (+VIDEO)

05/02/2017 22:40

Prāga, 5.febr., LETA. Latviešu hokejists Roberts Bukarts svētdien guva vārtus, veica divas rezultatīvas piespēles un realizēja uzvaras “bullīti” Čehijas augstākās līgas mačā, bet viņa pārstāvētā “Zlīn” komanda dramatiskā cīņā pēcspēles metienu sērijā savā laukumā ar 5:4 (1:1, 0:1, 3:2, 0:0, 1:0) pārspēja Pardubices “Dinamo”.

Vispirms Bukarts šī mača 15.minūtē panāca izlīdzinājumu 1:1, tomēr otrajā periodā “Dinamo” vēlreiz izvirzījās vadībā. Tiesa, “Zlīn” izlīdzinājumu panāca 46.minūtē, kad vairākumā pēc Latvijas hokejista piespēles atzīmējās Petrs Holīks.

Cīņas turpinājumā Pardubices klubs vēlreiz pārņēma vadību un izvirzījās priekšā arī ar 4:2, tomēr noslēdzošajās trijās pamatlaika minūtēs Bukarta pārstāvētā mājinieku komanda parādīja raksturu un šo deficītu atspēlēja. Vispirms 58.minūtē pēc latvieša piespēles izcēlās Ondržejs Veselijs, bet izlīdzinājumu 29 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca Davids Štastnijs.

Līdz ar to šī dramatiskā cīņa turpinājās pagarinājumā, kurā gan neviena komanda vārtus neguva, bet pēcspēles metienu sērijā, kur panākumu mājiniekiem nodrošināja tieši Bukarts – viņš bija precīzs jau savā pirmajā izgājienā, bet pēc trim abu komandu mēģinājumiem rezultāts bija neizšķirts. Ceturto “bullīti” Zlīnas vienībai arī izpildīja latvietis, būdams precīzs vēl vienu reizi un nodrošinādams mājiniekiem uzvaru.

Bukarts šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā izcēlās ar augstu rezultativitāti un veica četrus metienus pa vārtiem. Cīņu latvietis noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šosezon Bukarts 43 spēlēs guvis 15 vārtus un 16 reizes asistējis partneriem, būdams vienības otrais rezultatīvākais hokejists.

Tikmēr pie uzvaras tikusi pašlaik savainotā Andra Džeriņa pārstāvētā Hradeckrālovas “Mountfield” vienība, kas svētdien savā laukumā ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pārspēja Litvīnovas “Verva” vienību.

Džeriņš janvāra izskaņā guva pleca traumu, kā dēļ viņš nevar spēlēt 2-3 nedēļas. Latviešu uzbrucējs šosezon 31 mačā atzīmējies ar 13 vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Čehijas čempionāta līderpozīcijā ar 93 punktiem 46 mačos atrodas Libereces “Bīlī Tigrši” komanda, bet “Mountfield” vienība ar 78 punktiem 45 spēlēs ieņem ceturto pozīciju, kamēr “Zlīn” ar 60 punktiem 45 cīņās atrodama 11.pozīcijā 14 komandu vidū.

Čehijas čempionāta regulārais turnīrs noslēgsies marta sākumā, bet pēc tam sāksies izslēgšanas turnīrs. Tajā pirmo sešu vietu ieguvējas sāks “play-off” no ceturtdaļfināla, bet 7.-10.vietas ieguvējas vispirms spēkosies astotdaļfinālā par divām ceļazīmēm uz nākamo kārtu.