Bukarts: “Dinamo” spēlētāji ir jautājuši: “Rihard, palīdzi mums tikt uz Vāciju!”

Kristers Gudļevskis, Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, sportazinas.com
Foto: IIHF

Latviešu hokejists Rihards Bukarts portālam “Sportapersonibas” atklājis, ka Kontinentālās hokeja līgas () komandas Rīgas “Dinamo” spēlētāji ir jautājuši viņa palīdzību tikt pie spēlēšanas Vācijas augstākajā hokeja līgā (DEL).

“Nav jau tik viegli tikt pie līguma Vācijā. Man vairāki Rīgas “Dinamo” spēlētāji ir teikuši: “Rihard, palīdzi mums tikt uz Vāciju.” Diemžēl tā ir, ka grūti tikt tajā tirgū,” atzina Bukarts. “Mēs ar Kristeru Gudļevski tur esam tikai divi. Man paveicās, ka es biju Losandželosas “Kings” sistēmā un Berlīnes “Eisbaren” pieder “Kings” īpašniekiem. Berlīne zvanīja uz Losandželosu, lai iegūtu informācju par mani, savukārt pēc atsauksmju iegūšanas man piedāvāja līgumu. Ierados pirms izslēgšanas spēļu sākuma, aizvadīju labi “play-off” spēles un atstāju par sevi labu iespaidu Vācijā.”

“Latviešus, kuri spēlējuši DEL, var saskaitīt uz rokas pirkstiem,” turpināja Bukarts. “Arī Šveicē mūsējiem ir grūti tikt pie līgumiem, tādēļ daudzi jaunie spēlētāji dodas uz turieni, lai iegūtu Šveices licenci un neskaitītos kā leģionāri. Līdzīgi bija ar manu brāli. Pirms Roberta došanās uz Čehiju vietējā čempionātā tikai daži latvieši bija spēlējuši, bet tagad tur ir seši mūsējie. Praktiski visi tie, kuri spēlē Eiropā labās līgās ir izlases spēlētāji.”

Bukarts uz Vāciju devās 2017./18. gada sezonā, kad pārstāvēja “Eisbaren” vienību, tai palīdzot galvenokārt “play-off” mačos, bet vēlāk viņš 2018./19. gada sezonā pievienojās Švenningeras “Wild Wings”, kam sekoja pārcelšanās uz Diseldorfas EG klubu, kas bijusi 24 gadus vecā uzbrucēja pēdējā pieturvieta.

Koronavīrusa Covid-19 draudu dēļ DEL atcēla šo sezonu.

“Ceru, ka ledus treniņi atsāksies pēc iespējas ātrāk. Man viss ir OK, izmaksās visu algu, kā arī “play-off” bonusu. Tas ir patīkami, ka Vācijas likumdošana ir ļoti labi sakārtota. Daudzi zaudē algas. Piemēram, esmu dzirdējis, ka Čehijā un Slovākijā līgas pieņēma lēmumu, ka atalgojumu par martu un aprīli klubi oficiāli drīkst neizmaksāt. Tāpat daudzi klubi izvēlējušies “nogriezt” 50 procentus no pēdējām divām mēnešalgām.”

Bukarts atzinis, ka kādu dienu labprāt uzspēlētu arī KHL, taču viņa prioritāte ir turpināt spēlēt DEL. “Esmu Vācijā aizlicis par sevi vārdu, jūtos labi. Tur ir labs līmenis, lai spēlētu. Šobrīd man nav līguma, tāpat nav skaidrs, kas notiks ar komandas sponsoriem, jo šī situācija ir iegriezusi daudziem. Redzēsim, kur mana karjera aizvedīs tālāk. Bet neslēpšu, ka vēlētos pamāģināt spēkus KHL.”

Bukartam ir neliela pieredze KHL. 2017./18. gada sezonā viņš “Dinamo” sastāvā nospēlēja 14 mačus, kuru laikā guva vienus vārtus.

“Notiek pārrunas [ar Diseldorfu], taču patlaban klubam nav apstiprināts finansējums uz nākamo gadu. Vadība saka, ka nav zināms vai klubs būs gana turīgs vai tomēr mazbudžeta. Tas ir lielākais jautājums. Viss atkarīgs, kādi būs līguma nosacījumi. Mana prioritāte ir palikt Diseldorfā, vēlētos tur pavadīt vēl divus, trīs gadus. Mani zina tur, savukārt es esmu iepazinis komandas biedrus. Vieta ir jāiekaro,” sacīja hokejists.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par