Bukarts par došanos uz Čehiju: Biju izdomājis – ja “Dinamo” sūtīs uz fārmklubu, tad to nedarīšu

06/06/2019 15:33

Latvijas hokeja izlases un Čehijas augstākās līgas komandas Prāgas “Sparta” uzbrucējs Roberts Bukarts intervijā “Latvijas Avīzei” atklāja, ka, viņaprāt, lēmums pamest Rīgas “Dinamo”, lai dotos uz Čehiju, bijis labākais viņa karjerā.

Vecākais no brāļiem Bukartiem atskatījās uz aizvadīto sezonu, kas neizdevās līdz galam kā cerēts: “Kad pievienojos Triņecas klubam, zināju, ka, piemēram, vairākumā spēlēšu otrā malā, jo ir daudz spēlētāju ar labo nūjas tvērienu. Viss bija lieliski līdz brīdim, kad pirmajā [IIHF] Čempionu līgas spēlē dabūju traumu. Treneri pārņēma viegla panika, turnīra sākums neizdevās, vairāki hokejisti guva savainojumus, un viņš forsēja manu atgriešanos, teica, ka varēšu uzspēlēt tikai vairākumā, ka ļoti vajagot. Nolēmu iet palīgā, lai gan reāli piecās spēlēs nemaz pa vārtiem nevarēju uzmest. Tā bija kļūda, vajadzēja līdz galam izveseļoties.”

Aizvadīto sezonu viņš iesāka Triņecas “Ocelarzi”, bet noslēdza Prāgas “Sparta”, nonākot tur maiņas darījuma rezultātā. Kopumā pērn abu komandu sastāvā viņam 47 spēles, kurās iekrāti 26 (7+19) punkti.

Bukarts Čehijā jau pavadījis trīs ar pusi gadus.

“Došanās uz Čehiju bija pareizākais solis manā dzīvē. Jau sen biju izdomājis – ja man Rīgas “Dinamo” liks braukt uz fārmklubu Liepājā, tad to nedarīšu. Biju tikai mazliet satraucies, ka pieprasīs – ja gribi lauzt līgumu, maksā kompensāciju. Paldies dievam, tā nenotika, mierīgi lauzām un šķīrāmies,” atcerās uzbrucējs.

Tāpat 28 gadus vecais hokejists atskatījās uz Latvijas izlases sniegumu aizvadītajā pasaules čempionātā Bratislavā, kur tā ierindojās 10. vietā.

“Treneriem ir materiāls analīzei, kāpēc nevaram novest līdz uzvarām spēles, kurās pret lielajām komandām bijām vadībā. Ja zaudē ar 0:10, nav jautājumu, ja ir mīnus viens vai divi, tad jāskatās. Cerams, ka esam nākamajā līmenī,” sacīja Bukarts.

Latvija kā līdzīgs ar līdzīgu cīnījas ar visām grupas vadošajām komandām – Šveici (1:3), Čehiju (3:6), Krieviju (1:3) un Zviedriju (4:5 – piektā ripa jau tukšos vārtos pamatlaikā, jo latviešiem bija nepieciešama uzvara, lai saglabātu cerības uz 1/4 finālu).

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…