Bukarts jaunā līguma parakstīšanu nosvin ar diviem punktiem

15/02/2023 23:13
Roberts Bukarts

Čehija

Latvijas uzbrucējs Roberts Bukarts trešdien Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē savā laukumā izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm, palīdzot Vītkovices “Ridera” izcīnīt uzvaru, bet Uvis Jānis Balinskis ar vārtiem un rezultatīvu piespēli palīdzēja uzvarēt Liberecas “Bīlī Tygrži”. “Ridera” mājās ar 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) pārspēja “Olomouc”.

Bukarts rezultatīvi piespēlēja pirmajos divos “Ridera” vārtu guvumos, otrajā gadījumā spēlējot vairākumā, un kļuva par spēles rezultatīvāko spēlētāju. Latvijas uzbrucējs uz ledus pavadīja 19 minūtes un 14 sekundes, piecas minūtes un 45 sekundes spēlējot vairākumā un sakrājot +/- rādītāju +1. Šajā sezonā Bukarts 46 spēlēs ir guvis 21 vārtus un sakrājis 24 rezultatīvas piespēles.

Savukārt divu latviešu pārstāvēto komandu cīņā Balinskis izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli Liberecas “Bīlī Tygrži” panākumā pagarinājumā savā laukumā pār Kārļa Čukstes pārstāvēto Tršinecas “Ocelārži” 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0).

Balinskis 12.minūtē guva pirmos vārtus spēlē, bet pagarinājuma trešajā minūtē palīdzēja uzvaras vārtus gūt Mihalam Birneram. Balinskis no 23 minūtēm un 13 sekundēm laukumā četras minūtes un 24 sekundes spēlēja vairākumā un minūti un 33 sekundes – mazākumā, trīsreiz metot pa vārtiem, reizi bloķējot metienu un sakrājot +/- rādītāju +1.

“Mlada Boleslav” rindās uzbrucējs Māris Bičevskis rezultatīvi piespēlēja komandas vienīgo vārtu guvumā, viesos ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) piekāpjoties aizsargu Kristapa Sotnieka un Oskara Cibuļska pārstāvētajai Kladno “Rytīrži”.

Česke Budejovices “Motor”, kuras rindās bez rezultativitātes punktiem palika uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals un aizsargs Kristofers Bindulis, mājās ar 3:7 (1:2, 1:1, 1:4) zaudēja Pardubices “Dynamo”, bet triju aizsargu Jāņa Jaka, Kristapa Zīles un Ralfa Freiberga pārstāvētā Litvīnovas “Verva” viesos ar 0:3 (0:2, 0:0, 0:1) piekāpās Hradeckrālovas “Mountfield”.

Čehijas ekstralīgas komandu sastāvos ir 11 Latvijas hokejisti. Visaugstāk turnīra tabulā ir Bukarta pārstāvētā Vītkovices “Ridera”, kas ar 89 punktiem 46 mačos atrodas otrajā vietā.

Somija

Latvijas hokejists Oskars Batņa trešdien Kouvolā Somijas čempionāta mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli viņa pārstāvētās Mikeli “Jukurit” uzvarā. “Jukurit” izbraukumā ar 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) pieveica Kouvolas “KooKoo”.

35 sekundes pirms otrā pārtraukuma Batņa rezultatīvi piespēlēja Līemam Kērkam, kurš panāca 4:2. Kērka kontā arī pēdējā iemestā ripa mājinieku vārtos, kad vārtsargs bija devis vietu laukuma spēlētājam.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā viņš uzvarēja 44,4% iemetienu jeb astoņos no 18 iemetieniem un noslēdza maču ar +/- rādītāju +2.

Šajā sezonā latviešu hokejists 48 mačos atzīmējies ar četriem gūtiem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. “Jukurit” ar izcīnītiem 69 punktiem 51 spēlē turnīra tabulā ierindojas desmitajā pozīcijā.