Bukarts precīzs pamatlaikā, bet nerealizē pēcspēles metienu komandas zaudējumā

22/11/2022 21:53
Roberts Bukarts

Čehija

Latvijas uzbrucējs Roberts Bukarts otrdien guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē, viņa pārstāvētajai Vītkovices “Ridera” komandai piedzīvojot zaudējumu. “Ridera” mājās ar 4:5 (2:3, 2:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Pardubices “Dynamo”.

Bukarts spēles 13.minūtē palīdzēja panākt 2:2, bet otrā perioda 17.minūtē viņš ar negaidītu metienu no iemetienu apļa panāca 4:4. Pēcspēles metienu sērijā latvieša izpildītais “bullītis” nebija precīzs. Bukarts šajā duelī uz ledus pavadīja 19 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Citā mačā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās aizsargs Uvis Jānis Balinskis, kura pārstāvētā Liberecas “Bīlī Tygrži” viesos ar 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) pārspēja Brno “Kometa”. Turpretī zaudējumu piedzīvoja aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži”, kas mājās ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) atzina “Olomouc” pārākumu.

Šīs sezonas sākumā Čehijas ekstralīgas komandu sastāvos ir 11 Latvijas hokejisti. Visaugstāk turnīra tabulā ir uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vītkovices “Ridera”, kas ieņem otro pozīciju.

Šveice

Latvijas vārtsargs Ivars Punnenovs otrdien atvairīja 35 metienus Šveices hokeja virslīgas (NL) regulārā čempionāta spēlē, tomēr viņa un uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne” savā laukumā piedzīvoja minimālu zaudējumu. Lozannas hokejisti mājās ar rezultātu  0:1 (0:0, 0:0, 0:1) piekāpās “Kloten” komandai.

Vienīgo ripu savos vārtos Punnenovs ielaida 52 sekundes pirms mača beigām, kad netika galā ar Harisona Šraibera metienu. Ķēniņš šajā duelī uz ledus bija 13 minūtes un 40 sekundes, no kurām divas minūtes un 36 sekundes spēlēja mazākumā. Latvieša kontā divi metieni pa vārtiem un neitrāls lietderības koeficients.

Zaudējumu otrdien piedzīvoja arī Oskara Lapinska pārstāvētā Langnavas “Tigers”, kas izbraukumā ar 2:5 (0:1, 0:2, 2:2) atzina “Lugano” pārākumu. Lapinskis laukumā bija 16 minūtes un 44 sekundes, divas minūtes un 53 sekundes spēlējot vairākumā. Latviešu uzbrucējs izpildīja vienu metienu pa vārtiem, bloķēja divus pretinieku raidījumus un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

NL kopvērtējuma līdervienība ir Latvijas uzbrucēja Denisa Smirnova pārtstāvētā Ženēvas “Servette”, kas 22 mačos izcīnījusi 52 punktus. “Lausanne” ar 26 punktiem 23 spēlēs atrodas 12.vietā, bet “Tigers” ar 25 punktiem ierindojas ir pozīciju zemāk 14 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā NL otro reizi pēc kārtas uzvarēja “Zug” hokejisti, kuri finālā ar 4-3 pieveica Cīrihes “Lions”.