Bukarts sarīko fantastisku šovu Čehijā, Daugaviņš rezultatīvs panākumā pret Indraši (VIDEO)

15/01/2023 21:48
Roberts Bukarts

Čehija

Fantastisku sniegumu kārtējo reizi šosezon nodemonstrējis Roberts Bukarts, kurš Čehijas ekstralīgas spēlē izcēlās ar vārtu guvumu un divām rezultatīvām piespēlēm, sekmējot Vītkovices “Ridera” pārliecinošu uzvaru ar 5:2 pret Brno “Kometa”.

Uzbrucējs visus trīs punktus guva pirmajā periodā. Vispirms sestajā minūtē viņš izvirzīja “Ridera” vadībā (2:1), bet trešdaļas turpinājumā viņš ar divām piespēlēm palīdzēja realizēt divus skaitliskos vairākumus. Bukarts 16 minūtēs un 11 sekundēs izdarīja trīs metienus pa vārtiem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šī bija uzbrucēja rezultatīvākā spēle šosezon. Kopumā Bukartam šosezon 38 spēlēs 34 (17+17) punkti – viņš ir līgas dalīti trešais labākais snaiperis un septītais labākais punktu guvējs.

Bukarta vārtu guvums

Viena no sezonas labākajām spēlēm padevās arī Mārtiņam Dzierkalam, kurš ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli palīdzēja viņa un Kristofera Binduļa pārstāvētajai Česke Budejovices “Motor” ar 6:2 sagraut Kladno “Rytiri”, kuras rindās spēlē Kristaps Sotnieks un Oskars Cibuļskis. Dzierkals vispirms pirmajā periodā ar precīzu metienu panāca 3:0, bet mazāk kā divas minūtes pirms mača beigām viņš asistēja Milanam Gulašam, kurš ripu raidīja tukšos vārtos. Dzierkalam šī bija trešā reize šosezon, kad viņš vienā mačā atzīmējies ar diviem punktiem.

Dzierkala vārtu guvums

Sekmīgs sniegums arī Uvim Balinskim, kurš ar rezultatīvu piespēli palīdzēja Liberecas “Bili Tygri” ar 3:1 pārspēt Karlovi Vari “Energie”. Aizsargs asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā, tobrīd panākot izlīdzinājumu. Balinskis 22 minūtes un 33 sekundēs tāpat izdarīja trīs metienus pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku “šāvienu”, veica divus spēka paņēmienus, bet spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Jāatzīmē, ka Balinskis joprojām saglabājis līgas rezultatīvākā aizsarga godu – 36 spēlēs viņa kontā 25 (9+16) punkti.

Citā mačā Kristapa Zīles, Jāņa Jaka un Ralfa Freiberga pārstāvētā Litvīnovas ”Verva” ar 1:2 piekāpās Parbubices ”Dynamo”. Rezultatīvs sniegums Zīlem, kurš asistēja vienīgajā vārtu guvumā. Neveiksmi piedzīvoja arī Māra Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav”, papildlaikā ar 2:3 atzīstot Pilzenes “Škoda” pārākumu.

Vācija

Kaspars Daugaviņš  tika pie rezultatīvas piespēles Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlē, viņa pārstāvētajai Izerlonas “Roosters” gūstot panākumu pār Šveningeres “Wild Wings”, kuras rindās spēlē Miks Indrašis. “Roosters” izbraukumā ar rezultātu 3:2 pagarinājumā izcīnīja uzvaru pār “Wild Wings”.

Daugaviņš asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā, kad spēles piektajā minūtē pēc viņa un Kolina Ugbekīlles piespēlēm vārtus guva Brents Redeke. Turpinājumā pirmajā trešdaļā laukuma saimnieki guva divus vārtus, taču otrā perioda sākumā rezultātu izlīdzināja Tims Benders. Uzvaru nesošos vārtus pagarinājuma ceturtajā minūtē guva Jevgēņijs Alanovs.

Daugaviņš šajā mačā laukumā bija 18 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā uzvarēja četros no sešiem iemetieniem, divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1. Tikmēr Indrašis pretinieku rindās uz ledus pavadītajās 18 minūtēs un 39 sekundēs statistikas rādītājos neatzīmējās un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Turnīra tabulā “Roosters” ar 56 punktiem 40 spēlēs ierindojas 11.vietā, bet Mika Indraša pārstāvētā “Wild Wings” ar 52 punktu 39 cīņās ir pozīciju zemāk, apsteidzot trīs komandas.

IIHF Kontinentālais kauss

Filipa Bunča pārstāvētā Slovākijas komanda “Nitra” svētdien uzvarēja Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa finālturnīrā un izcīnīja tiesības nākamsezon startēt IIHF Čempionu līgā, kamēr otro vietu ieņēma Anžē “Ducks”, kuras rindās spēlē Gints Meija.

Finālturnīra pirmajā mačā “Nitra” ar rezultātu 5:3 sakāva “Asiago Hockey 1935” no Itālijas. Buncis laukumā devās tikai pirmajā spēlē, kurā atzīmējās statistikā ar rezultatīvu piespēli, trīs metieniem pa vārtiem un pozitīvu lietderības koeficientu +1. Pārējās divās finālturnīra spēlēs Latvijas hokejists palika ārpus komandas pieteikuma.

Otrajā spēlē “Nitra” ar rezultātu 3:2  pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Anžē “Ducks” no Francijas, bet noslēdzošajā mačā ar rezultātu 3:2  pārspēja Kārdifas “Devils”, nodrošinot pirmo vietu sacensībās.

Tikmēr otro vietu finālturnīrā ieņēma Anžē vienība, kas izcīnīja vienu uzvaru pēcspēles metienu sērijā, bet divos mačos piekāpās pagarinājumā. Meija devās laukumā visos trīs mačos, taču vienīgos guva vārtus tieši spēlē pret “Nitra”. Pie bronzas godalgām tika “Devils”, kas izcīnīja vienu uzvaru, vienā spēlē zaudēja pēcspēles metienu sērijā un vienā mačā piekāpās pamatlaikā. Ar ceturto vietu samierinājās “Asiago Hockey 1935” ar vienu uzvaru pagarinājumā un divām neveiksmēm.

Finālturnīrā sacentās četras komandas. Latvijas čempionvienība “Zemgale”/LLU nepārvarēja sacensību trešo kārtu.

Austrija

Klāgenfurtes “EC-KAC” ar Rihardu Bukartu ierindā Austrijas atklātajā čempionātā ar 3:4 papildlaikā atzina Zalcburgas “Red Bull” pārākumu. Latvijas izlases uzbrucējs palika bez rezultativitātes punktiem. Šosezon 21 spēlē viņa kontā 17 (9+8) punkti.

Slovākija

Slovākijas čempionāta šodien norisinājās divu latviešu duelis. Panākumu svinēja Frenks Razgals un “Poprad”, kas ar 5:2 apspēlēja “Nove Zamky” ar Robertu Mamčicu sastāvā. Neskatoties uz to, ka vārtus guva divi Razgala maiņas biedri, latvietis palika bez rezultativitātes punktiem.