Bukarts turpina būt rezultatīvs Čehijā

04/02/2018 20:55
Roberts Bukarts HK

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Roberts Bukarts svētdien guva divus vārtus Čehijas čempionāta spēlē, bet neglāba viņa un aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvēto Zlīnas “Aukro Berani” komandu no zaudējuma.

“Aukro Berani” viesos ar rezultātu 3:6 (1:0, 1:3, 1:3) piekāpās uzbrucēja Andra Džeriņa un aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētajai Hradeckrālovas “Mountfield” komandai.

Bukarts ar vārtu guvumiem atzīmējās spēles pirmajā minūtē, kad atklāja mača rezultātu, un trešā perioda sestajā minūtē, kad panāca 3:5.

Uzvarētājiem ar “hat-trick” izcēlās Jaroslavs Bednāržs.

Latviešu uzbrucējs otro maču pēc kārtas atzīmējās ar diviem gūtiem vārtiem. Bukarts pēdējās piecās spēlēs iekrājis astoņus punktus, gūdams četrus vārtus.

Bukarts šajā spēlē laukumā bija 23 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā astoņas reizes meta pa pretinieku vārtiem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1. Tikmēr Freibergs uz ledus bija 21 minūti un 26 sekundes, trīs reizes metot pa vārtiem un tiekot pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Džeriņš nospēlēja 13 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja deviņos no 17 iemetieniem, nopelnīja divas soda minūtes un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savukārt Cibuļskis palika ārpus šīs spēles pieteikuma.

Bukarts šosezon Čehijas čempionātā 46 spēlēs izpildījis 21 precīzu metienu un veicis 23 rezultatīvas piespēles, dalīdams trešo vietu līgas labāko snaiperu sarakstā un būdams piektais rezultatīvākais hokejists, kamēr Freibergs 48 mačos atzīmējies ar trim vārtiem un 20 rezultatīvām piespēlēm.

Džeriņš šosezon Čehijas čempionātā 39 spēlēs ir guvis sešus vārtus un atdevis 16 rezultatīvas piespēles, bet Cibuļskis 45 mačos ticis pie septiņiem vārtiem un deviņas reizes asistējis partneriem.

Čehijas čempionātā pēdējā kārta tiks aizvadīta otrdien, bet tad turnīrā, saistībā ar Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, būs 20 dienu ilga pauze, pēc kuras tiks izspēlētas noslēdzošās trīs regulārā čempionāta kārtas.

Jau ziņots, ka trešdien līgumu ar Prāgas “Sparta” komandu noslēdza Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda. Līgums ir līdz sezonas beigām, taču viņš savam jaunajam klubam, kurš cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs pievienosies pauzes laikā.

Čehijas čempionāta līderpozīcijā ar 99 punktiem 48 spēlēs atrodas Plzeņas “Škoda” komanda, kurai ar 93 punktiem seko “Mountfield”. Savukārt “Aukro Berani” ar 68 punktiem ieņem sesto vietu, bet “Sparta” ar 64 punktiem ir desmitajā pozīcijā 14 komandu vidū. Pēc regulārā čempionāta beigām 7.-10.vietu ieguvušās komandas noskaidros divas komandas, kuras iekļūs ceturtdaļfinālā, kur automātiski tiks sešas labākās vienības.