“Buki” neplāno atgriezties LBL spēcīgāko sabiedrībā

Gulbenes Buki, sportazinas.com
Foto: LBS/basket.lv

Nupat Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā divīzijā uzvarējusī “Gulbenes Buki” komanda neplāno atgriezties starp valsts spēcīgākajiem klubiem, lai gan tai tagad tāda iespēja pienākas, aģentūrai LETA teica kluba valdes priekšsēdētājs Gatis Rikveilis.

Spraigā LBL otrās divīzijas finālsērijā Gulbenes komanda pieveica “Ķekavu”. Latvijas čempionāta nolikums paredz, ka komanda, kas kļūst par otrās divīzijas čempioni, saņem uzaicinājumu nākamajā sezonā piedalīties LBL pirmās divīzijas čempionātā.

Kā sacīja Rikveilis, uzaicinājums ir saņemts un bijusi interese no Latvijas Basketbola savienības (LBS) puses, tomēr par 85% varot teikt, ka “Gulbenes Buki” augstākajā divīzijā nespēlēs.

“Vēl neesam savā starpā par šo jautājumu sprieduši, bet jau tagad varu teikt, ka par 85% uz augstāko līgu nedosimies. Mums nav tādas naudas un būtu muļķīgi kulties pa beigu galu. Arī mākslīgi uztaisīt komandu ar leģionāriem maksā naudu,” sacīja Rikveilis. “Domāju, paliksim otrajā divīzijā un mēģināsim piesaistīt vietējos jaunos basketbolistus.”

Nākamnedēļ Rikveilis gan plāno doties pie Gulbenes mēra Normunda Audziša, jo tieši novads ir komandas lielākais atbalstītājs, lai spriestu par nākotnes plāniem.

“Jā, varbūt notiek kāds brīnums un uzrodas kāds atbalstītājs ar kaudzi naudas, un tad situācija mainītos,” par iespējamību startēt nākamsezon Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā smejot izteicās Rikveilis.

Savukārt Latvijas Basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš aģentūrai LETA atklāja, ka drīzumā kopā ar Igaunijas kolēģiem tiks izveidota klubu licencēšanas komisija, kas izvirzīs nosacījumus, lai klubi šo licenci varētu saņemt un tiktu uzņemti Latvijas-Igaunijas līgā.

Savulaik “Gulbenes Buki” atzīstami cīnījās LBL pirmajā divīzijā, trīs reizes – 1999., 2001. un 2002.gadā – izcīnot valsts čempionāta bronzu. Jau desmit gadus komanda cīnās otrajā divīzijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par