Bukša iekļūst Eiropas U-23 čempionāta 100 metru sprinta finālā

Sindija Bukša, sportazinas.com
Sindija Bukša Foto: LVS

Latvijas sprintere ceturtdien Zviedrijas pilsētā Jēvlē notiekošajā Eiropas U-23 čempionātā vieglatlētikā kvalificējās finālam 100 metru sprintā, turklāt finālā šķēpmešanā vīriešiem iekļuva Patriks Gailums.

Ceturtdienas vakarā notikušajā pusfinālā Bukša savā skrējienā ar laiku 11,83 sekundes bija trešā, tiekot pie automātiskas ceļazīmes uz finālu. Tajā tika katra skrējiena trīs ātrākās sportistes un vēl divas pēc rezultāta.

Starp 16 pusfinālistēm Bukšai bija desmitais rezultāts. Viņas skrējiens bija lēnāks par pirmo pusfinālu, kur ātrāk par latvieti skrēja septiņas no astoņām dalībniecēm.
Fināls notiks piektdien.

Pirms tam ceturtdien Bukša savā priekšsacīkšu skrējienā arī bija trešā, finišējot pēc 12,07 sekundēm.

Tikmēr vīriešu šķēpmešanas sacensībās Gailums ar rezultātu 74,73 metri kvalifikācijā bija sestajā vietā, kas viņam ļāva iekļūt starp 12 finālistiem. Izšķirošajās cīņās varēja iekļūt pēc rezultāta (76 metri) vai arī bija jābūt starp 12 labāko rezultātu īpašniekiem.

Kvalifikāciju nepārvarēja cits Latvijas šķēpraidis Matīss Velps, kurš ar 65,55 metriem bija 17.vietā.

Savukārt sievietēm septiņcīņā aizvadīta pirmā diena jeb pirmās četras disciplīnas. Latvijas sportiste Kristīne Deruma pagaidām ar summā iegūtiem 3096 punktiem ir vien 20.vietā starp 23 sacensības turpinošām atlētēm. Atsevišķās disciplīnās latvietei pirmajā desmitniekā iekļūt neizdevās – 100 metru barjerās viņa ar laiku 15,90 sekundes bija 26.vietā, augstlēkšanā ar 1,70 metriem ieņēma 17.vietu, lodes grūšanā 12,54 metri deva 12.pozīciju un šāda pati vieta tika gūta arī 200 metru sprintā (25,77 sekundes).

Piektdien septiņcīņa tiks noslēgta ar tāllēkšanu, šķēpmešanu un 800 metru skrējienu.
Eiropas čempionāts šai vecuma grupai Zviedrijas pilsētā Jēvlē ilgs līdz svētdienai, bet Latviju tajā pārstāv 16 vieglatlēti.

Kopš 1997.gada, kad notika pirmais Eiropas U23 čempionāts Somijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos.

Latvija visplašāk tika pārstāvēta 2009.gada čempionātā Lietuvā, kad startēja 22 sportisti.
Latvijas vieglatlēti Eiropas U-23 čempionātā kopumā guvuši 19 medaļas, bet par čempioniem spējuši kļūt Aigars Fadejevs 20 kilometru soļošanā, Līga Kļaviņa un Aiga Grabuste septiņcīņā, Jānis Leitis tāllēkšanā, Madara Palameika, Zigismunds Sirmais un Līna Mūze šķēpa mešanā, kā arī Gunta Vaičule 400 metru skrējienā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par