Buliņa pirmoreiz karjerā izcīna punktus PK posmā sprinta sacensībās

19/03/2021 20:26
Sanita Buliņa

Sievietes

Latvijas biatloniste Sanita Buliņa piektdien Pasaules kausa biatlonā sprinta sacensībās Zviedrijas trasē Estešundā izcīnīja 32.vietu, pirmoreiz izcīnot punktus Pasaules kausa kopvērtējumā, bet izlases līdere Baiba Bendika ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 66.vietu, iedzīšanai nekvalificējoties.

Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura ar vienu kļūdu šaušanā stāvus par 2,5 sekundēm apsteidza itālieti Doroteju Vīreri un par 6,7 sekundēm – komandasbiedreni Ingrīdu Lanmarku Tandrevollu, kuras sašāva visus desmit mērķus. Ekhofa tā bija 26.uzvara Pasaules kausa posmos.

Arī Buliņa šaušanu veica perfekti. 19 gadus jaunā biatloniste pēc pirmās šautuves bija 38., pēc otrās – 26.vietā, bet finišēja 32.vietā minūti un trīs sekundes aiz Ekhofas. Līdz šim labākais sasniegums sportistei Pasaules kausa posmos bija 64.vieta, kas izcīnīta šīs sezonas sākumā Austrijas trasē Hohfilcenē.

Šis panākums ne tikai ļaus sportistei rītdien pirmoreiz karjerā startēt iedzīšanas sacensībās, bet arī ir devis viņai pirmos punktus Pasaules kausa vērtējumā. Bendika jau šaušanā guļus kļūdījās trīsreiz, tobrīd būdama vien 94.vietā. Vienu “pūdeli” Latvijas biatlona komandas līdere pievienoja šaušanā stāvus un tobrīd bija 77.vietā, bet finišā viņai tika 66.vieta minūti un 53,2 sekundes aiz uzvarētājas. Sacensībās piedalījās 101 biatloniste.

Sprinta disciplīnas kopvērtējumā par uzvarētāju un kristāla globusa ieguvēju kļuva Tirila Ekhofa, kura desmit sacensībās sakrāja 420 punktus. Aiz viņas ar 304 punktiem finišēja tautiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura piektdien ierindojās sestajā vietā, kamēr trešo vietu ar 296 punktiem ieņēma zviedriete Hanna Ēberja, kura finišēja tikai 52.vietā. Bendika ar 81 punktu ieņem 40.pozīciju, bet Sanita Buliņa ar deviņiem punktiem – 79.vietu 89 sportistu vidū, kuras guvušas punktus.

Visu disciplīnu kopvērtējuma līdere pēc 24 aizvadītajām disciplīnām ar 1103 punktiem ir Ekhofa, Ulsbū-Reiselanna iekrājusi 924 punktus, bet Ēberja, kurai uz pēdām jau min Vīrere (811 punkti), seko ar 824 punktiem. Bendika ar 170 punktiem ierindojas 40.pozīcijā, bet Buliņa ar deviņiem punktiem – 85.vietā 92 punktus guvušo biatlonistu vidū.

Bendikai sezonas noslēgums līdz Estešundai ir bijis veiksmīgs. Februārī pasaules čempionātā viņa distancē ar kopēju startu pirms pēdējās šaušanas bija medaļu pozīcijā, bet finišā izcīnīja devīto vietu. Sprintā planētas meistarsacīkstēs viņa bija 26.vietā, bet pirms tam Eiropas čempionātā izcīnīja zelta medaļu. Atsevišķi Pasaules kausā cēsniecei šīs sezonas labākais rezultāts sprintā ir iepriekšējā posmā Čehijas trasē Nove Mesto izcīnītā 16.pozīcija.

Savukārt uz diviem Pasaules kausa posmiem Nove Mesto Bendika devās no pasaules čempionāta distanču slēpošanā, kur desmit kilometru sacensībās brīvajā stilā ar intervālu startu izcīnīja augsto 35.pozīciju. 2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika tieši sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās – piekto. Trīs sezonas vēlāk viņa Pokļukā šo pašu pozīciju sasniedza individuālajā distancē.

Buliņa pirms atgriešanās Pasaules kausa apritē startēja pasaules junioru čempionātā, kur sprintā ieņēma 44.vietu, bet divos posmos Nove Mesto viņa sprintā ierindojās 100. un 101.vietā. Pasaules kausa sprinta sacensībās viņa labāko rezultātu sasniedza Hohfilcenē, izcīnot 64.vietu.

Vīrieši

Latvijas biatlonists Aleksandrs Patrijuks svētdien šīs sezonas pēdējā Pasaules kausa (PK) posmā desmit kilometru sprinta disciplīnā ierindojās 94.pozīcijā, kamēr Edgars Mise finišēja piecas vietas zemāk.

Uzvaru šīs sezonas pēdējās sprinta sacensībās svinēja Lūkass Hofers no Itālijas, kurš desmit kilometrus veica 22 minūtēs un 27,1 sekundē, šautuvēs aizverot visus desmit mērķus. Viņam četras sekundes zaudēja zviedrs Sebastians Samuelsons, bet Tarjei Bē no līdera atpalika 14,4 sekundes.  Uzreiz aiz goda pjedestāla ierindojās divi francūži Simons Destjē un Kantēns Fijons-Majē. Sestajā vietā ierindojās Sturla Holms Lēgreids no Norvēģijas. Fijons-Majē bija vienīgais sportists no vadošā sešinieka, kurš šaušanā pieļāva kļūdu.

No trim Latvijas sportistiem vislabāk veicās Patrijukam, kurš ar četriem “pūdeļiem” ierindojās 94.vietā. Latvijas biatlonists pirmajā ugunslīnijā neaizvēra vienu mērķi un tobrīd ieņēma 61.pozīciju, bet šaušanā stāvus viņš pieļāva trīs kļūdas, līderim zaudēdams trīs minūtes un 37,4 sekundes. Mise pirmajā šautuvē pieļāva divas kļūdas, bet otrajā bija nekļūdīgs un finišu sasniedza četras ar pusi minūtes aiz uzvarētāja, kas ļāva ieņemt 99.vietu. Sacensībām bija pieteikts arī Roberts Slotiņš, bet biatlonists uz starta neizgāja.

Jau ziņots, ka antidopinga noteikumu pārkāpumu dēļ pagaidu diskvalifikāciju saņēmis Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš nestartēja. Sezonas pēdējām sprinta sacensībām pieteicās 102 sportisti, bet rezultātu sasniedza 100. Patrijuks Pasaules kausā sprintā šosezon startējis četrreiz, labāko rezultātu sasniedzot pirmajā Nove Mesto posmā – 74.vieta ar divām kļūdām šaušanā. Labākais rezultāts sprintā viņa karjerā Pasaules kausa sacensībās ir iepriekšējā sezonā Kontiolahti izcīnītā 67.vieta. Misem piecās sacensībās, ieskaitot pasaules čempionātu, labākais rezultāts šosezon ir 72.vieta pirmajā Hohfilcenes posmā, kas ir viņa labākais sasniegums karjerā visās individuālajās disciplīnās. Slotiņam piecos startos šosezon vislabāk veicās pirmajā reizē Hohfilcenē – 79.vieta, bet rekords ir 2015./2016.gada sezonā izcīnīta 71.vieta PK posmā Krievijas pilsētā Hantimansijskā.

Sprinta disciplīnas kopvērtējuma pirmās trīs vietas aizņem norvēģi. Līderis ar 359 punktiem ir Juhanness Tīngnēss Bē, otro vietu ar 319 punktiem ieņem Lēgreids, bet trešais ar 318 punktiem ir T.Bē. Rastorgujevs ar 103 punktiem ieņem 28.pozīciju. Visu disciplīnu kopvērtējuma vadībā ar 1016 punktiem ir J.T.Bē, viņam ar 1001 punktu seko Lēgreids, bet 912 punktus iekrājis Fijons-Majē. Rastorgujevs ar 255 punktiem ierindojas 26.pozīcijā. Estešundā norit Pasaules kausa sezonas pēdējais posms .