Buļs: Eirolīgas klubs Rīgā dotu vēl vienu megalielu grūdienu Latvijas basketbolam

10/12/2023 19:58
Nokopēts
Edgars Buļs

Latvijas-Igaunijas līgas komandas “Rīgas Zeļļi” prezidents Edgars Buļs sarunā ar “Latvijas Televīziju” paudis viedokli par iespējamo ULEB Eirolīgas klubu Latvijā.

Pēdējos mēnešos ik pa laiku publiskajā vidē atskan prātojumi par to, kā varētu izskatīties Eirolīgas klubs Latvijā. LTV veidotajā sižetā Buļs uzsver, ka tas nav viena vai divu gadu jautājums, jo ir vesela virkne prasību, kuras būtu jāizpilda.

“Protams, tas ir vajadzīgs, jo basketbolam [valstī] tas dotu vēl vienu megalielu grūdienu, ja mēs to varam ekonomiski pavilkt. Mums nevajag Eirolīgas klubu ar piecu miljonu budžetu, no kuriem četrus mums sagādā valsts. Jābūt vismaz kā “Žalgiris”, kuri saņem divus miljonus [valsts finansējumu] un pārējos desmit piesaista no privātā sektora, plus atgriež pilsētai no viesiem, tūristiem, bāriem, viesnīcām, latviešiem, igauņiem, kuri atstāj naudu Kauņā. Vai tas ir izdarāms? Es ticu, ka jā, un mums uz to arī jāiet,” saka basketbola funkcionārs.

“Jāatceras arī, ka tur nevar tikt tik vienkārši – tā ir slēgtā līga, uz kuru iespējams tikt, uzvarot zemāka līmeņa turnīru – Eirokausu. Pēc tam jautājums ar licences iegūšanu, un nav noslēpums, ka Baltijas valstis nav tas apjomīgākais tirgus, šeit vēl ir “Žalgiris”. Tātad, ja Eirolīga izdomās paplašināties pēc ekonomiskā principa, tad [mums priekšā būs] Londonas “Lions” vai Parīzes klubs. Mēs tur varēsim iekļūt tikai caur sportiskiem rezultātiem,” uzsver Buļs.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.15
3.2
3.5
2.35
3.5
2.9
4.6
3.75
1.7
2.18
4.14
3.13
3.28
4.34
2.06
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām