Buncis par debijas sezonu KHL, tēvu ģenerālmenedžeri un treneru maiņām “Dinamo”

16/12/2021 16:56
Filips Buncis

Latviešu uzbrucējs Filips Buncis aizvada otro sezonu profesionālajā hokejā un pirmo – Kontinentālajā līgā (KHL). Rīgas “Dinamo” hokejists 30 spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis vienu piespēli, laukumā vidēji pavadot astoņas minūtes un 55 sekundes.

Sarunā ar “sportazinas.com” 24 gadus vecais spēlētājs pastāstīja par pāreju no studentu hokeja, spēlēšanu komandā, kurā viņa tēvs ir ģenerālmenedžeris, kā arī par to, kā tika pārdzīvotas divas treneru maiņas.

“Noteikti vajadzēja pāris spēles, lai pierastu pie KHL līmeņa, saprastu, kāds hokejs šeit tiek spēlēts,” uz jautājumu par iejušanos KHL atbild Buncis. “Tā tomēr nav tikai skriešana, šeit spēlē pacietīgāk un meistarīgāk. Bija jāadaptējas, un izskatās, ka esmu pieradis pie šī līmeņa. Arī pagājušajā sezonā man bija nepieciešams laiks, lai no studentu hokeja (NCAA) ielektu profesionālajā hokejā. Arī pie studentiem bija labs līmenis, bet tas tik un tā ir pavisam cits hokejs, mazāki laukumi, vairāk skraidīšanas, nav tik daudz laika un vietas. Tomēr pie profesionāļiem ir savas nianses – gan liels spēļu skaits, gan tas, ka katrā spēlē jādemonstrē stabils sniegums, neatkarīgi no tā, kur notiek mačs,” skaidro uzbrucējs.

“Es teiktu, ka KHL spēlētājiem ir augstāka meistarības latiņa,” savu šīs sezonas pieredzi ar debijas sezonu Vācijā salīdzina hokejists. “Ir daudzas komandas no top gala, kurām ir dziļi sastāvi ar daudziem meistarīgiem hokejistiem. Tu spēlē pret jebkuru komandu, un pirmā vai otrā maiņa ir tāda, kura tevi var iespiest zonā, pieturēt ripu un kontrolēt spēli. Visas vienības ir meistarīgas, arī liels spēļu skaits ir svarīgs faktors,” uzsver spēlētājs.

Pašlaik “Dinamo” ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē un no “play-off” zonas atpaliek par 13 punktiem. “Mums ir jāmet vairāk vārti, ar vienu golu uzvarēt ir grūti,” treneru vairākkārt teikto atkārto arī hokejists. “Par šo jau esam runājuši, iepriekš [no treneriem] teikts, ka jāgūst vairāk vārtu, lai varētu tikt pie panākumiem. Mums var būt jebkādi vārtsargi, bet, ja mēs iemetam tikai vienu, tad būs grūti. Tāpat jāsakārto disciplīna – nedrīkstam tik daudz noraidīties, jo spēlējot četratā arī ir grūti mest ripas vārtos. Varbūt pat ir labi, ka tagad ir pauze, mums ir iespēja smagi pastrādāt, sagaidīt izlases džekus un turpinājumā jādod rezultāts,” viedokli pauž Buncis.

“Savu sniegumu vērtēju dažādi. Pagāja laiks, kamēr ieskrējos, atbrīvojos un sāku spēlēt savu hokeju. Jāpieliek rezultativitātē, jādod rezultāts komandai. Mēģinu darīt to tā, kā varu – ar spēka paņēmieniem, darīt melno darbu aizsardzībā. Cerams, ka sezonas otrā puse būs veiksmīgāka. Neteiktu, ka divas treneru maiņas sezonas laikā ir stress. Jā, sākām spēlēt citādāk, bet [trenera maiņa] nav nekas liels, lai profesionālie hokejisti nevarētu tam adaptēties. Saprotam visu, kas jādara, un mēģinām to arī darīt. Daudziem patīk runāt par riepām. Mums ir nedēļa, lai smagi pastrādātu. Jāiegulda darbs, lai varētu iet tālāk, lai būtu fiziski spēcīgāki. Jāpatrenē arī meistarība,” pārliecināts uzbrucējs.

Bunča tēvs Edgars ir “Dinamo” ģenerālmenedžeris. Filips gan uzsver, ka šajā situācijā katrs sevi pierāda ar darbiem. “Ar spiedienu nesaskaros. Par to nerunāju un tas īsti nav aktuāli. Mēs katrs darām savu darbu, tēvs ir savā pozīcijā, es – savā, vienkārši cīnos par vietu komandā. Situācija ir interesanta, bet vienkārši mēģinām pildīt savus pienākumus tik labi, cik tas ir iespējams. Godīgi sakot, vairs neatceros, kā tieši tiku uzrunāts. Man bija iespēja braukt uz vasaras nometni, pierādīt sevi un viss bija galvenā trenera rokās. Sāku no tādas pašas pozīcijas kā pārējie, beigās tiku komandā,” atceras spēlētājs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Pēteris Pinnis
10/08/2022 10:07

Jaunais talants Pinnis par laiku Spanuļa komandā, debiju “VEF Rīga” un neveiksmīgo U18 B divīzijas EČ

Latvijas basketbola jaunais talants Pēteris Pinnis, kurš pilngadību sasniegs tikai 17. augustā, taču jau izstiepies līdz 213 centimentriem, savas karjeras laikā paspējis pieredzēt jau daudz. Sarunā ar “Sportazinas.com” basketbolists pastāstīja…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām