Buncis par “Dinamo” pēcgaršu, superklubu Latvijā un OHL potenciālu

30/01/2024 21:18
Nokopēts
Edgars Buncis

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) sporta direktors Edgars Buncis raidījumā “Bufete” pauda savu viedokli par Rīgas “Dinamo” nozīmi, izteica savas prognozes par cita superkluba izveidi Latvijā, kā arī vērtēja “Optibet” hokeja līgu (OHL).

“Kopējā pēcgarša ir slikta, bet varam sadalīt šo jautājumu vairākos virzienos. “Dinamo” laikos teica, ka, ja nespēlētu kopā visu sezonu, tad pavasarī būtu vairāk emocijas un būtu labāks rezultāts pasaules čempionātā – to mēs arī pierādījām. Bet es teiktu, ka mums šobrīd hokejā mīnuss ir tas, ka nav tādas superkomandas,” atzina Buncis.

“Hokejs ir pazudis no ikdienas ziņu lentes un, manuprāt, tas lielā mērā ietekmē jauno hokejistu skaitu,” pauž funkcionārs. “Tas, ka ziņu lentē ir Girgensons un Bļugers, ir forši, bet ja viņiem iet labāk NHL, tad ir lielākas iespējas, ka viņi nebūs PČ. Tādēļ viņu atdeve mums hokeja sabiedrībai ir minimāla. Kad superkomanda bija, tad hokejs bija ikdienas ziņu lentē, tas piesaistīja uzmanību, kam visam kulminācija bija pavasarī [pasaules čempionātā]. Tas deva man, bērniem un citiem vecākiem vēlmi iesaistīties hokejā.”

Koziols: Domāju, ka “Dinamo” jāvērtē ar pluss zīmi Latvijas hokejā

“Tādam sapnim [par superklubu] ir jābūt, un tas sapnis varbūt ir reālāks nekā šobrīd šķiet. Nesen lasīju, ka “VEF Rīga” nākamajā sezonā cer sasniegt trīs miljonu budžetu – ja Latvijā būtu iespēja piesaistīt un izveidot komandu ar tādu naudas summu, mēs pienācīgi varētu spēlēt Somijas augstākajā līgā,” izteicās Buncis. “Ir citi jautājumi – cik lielā mērā paši somi to akceptētu, un kāpēc tieši Somija?”

“Mēs zinām, ka šobrīd Somija ir viena no “slēgtajām” līgām, kurā neviens nekrīt ārā vai nenāk iekšā, taču 2027./2028. gads varētu būt periods, kad augstākā līga apvienotos ar “Mestis”, izveidotu divas grupas un tad sāktos kustība. Patlaban Somijas līgas akcionāri un pati federācija uz esošo situāciju raugās visai skeptiski, jo runa ir par finansēm, kā arī Helsinku “Jokerit” ir atsācis darbību un šobrīd spēlē “Mestis”, un “Jokerit” ar savu fanu bāzi un kultūru būtu labs papildinājums. Šobrīd šis jautājums ir sarežģīts pašiem somiem, bet, ja mēs runājam par superklubu Latvijā, tad es kā virzienu redzu Somiju, nevis Zviedriju vai kādu citu vietu,” prognozē Buncis.

“Vieta izaugsmei ir,” OHL potenciālu vērtēja Buncis. “Virziens, manuprāt, jebkurā gadījumā būs Baltijas čempionāts. Vai mēs pēc pieciem, desmit vai 15 gadiem varēsim runāt par Baltijas čempionātu ar klubiem, kuru budžets ir divi-trīs miljoni eiro? Domāju, ka nē. Tas vistiešākajā veidā ir saistīts ar šo [valstu] ekonomiku.”

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām