Buncis par PČ rīkošanu: Ja nebūtu valsts atbalsts, tad mēs būtu bijuši mīnusos

27/09/2023 09:37
Nokopēts
Edgars Buncis

Latvijas hokeja federācijas (LHF) sporta direktors Edgars Buncis sarunā “William Hill TV” izdarījis savus secinājumus par šī gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanu.

No 2016. līdz 2020. gadam Buncis jau pildījis LHF sporta direktora pienākumus, savukārt, 2021., un 2023. gada pasaules čempionātos Buncis bija orgkomitejas vadītājs. Pašlaik Buncis atgriezies sporta direktora amatā.

“Gribētu teikt, ka 2023. gada pasaules čempionāts kārtējo reizi pierādīja daudziem skeptiķiem ne tikai Latvijā, bet arī hokeja sabiedrībā par to, ka Latvija var noorganizēt augsta līmeņa sacensības. Tas ko mēs izdarījām ir pacēlis latiņu pietiekami augstu un domāju, ka daudzas lietas tiks kopētas no mums. Pieļauju, ka atsevišķi video materiāli tiks izmantoti vēl piecus, septiņus gadus, kā atsauce par labu čempionātu,” izteicās Buncis. “No citas puses, protams, jāsaka paldies arī līdzjutējiem par izturību un par to, ka, Latvijā rīkojot čempionātu, bronzas medaļa lielā mērā ir arī šo līdzjutēju nopelns.”

“Ja nebūtu valsts atbalsts, kas tika piešķirts pēdējā momentā, tad mēs būtu bijuši mīnusos,” atklāja Buncis. “Šobrīd esam plusos, bet pateikt konkrētus ciparus pašlaik vēl nevaru, jo atsevišķi starptautiskie partneri vēl nav finalizējuši savas finanšu atskaites un rēķinu kustība aizvien vēl notiek. Domāju, ka septembra laikā, oktobra sākumā gala cipariem vajadzētu būt. Šogad mūsu aplēses ir, ka valsts tiešo nodokļu veidā būs ieguvusi aptuveni 9,5 līdz 10 miljonu eiro.”

Gaidāmajā sezonā un nākamajā vasarā LHF uzņems divus ļoti nozīmīgus turnīrus. Aprīlī Rīgā notiks Pasaules čempionāts sievietēm pirmās divīzijas B grupā. Savukārt 2024. gada augustā – olimpiskais kvalifikācijas turnīrs.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām