Bundeslīgas klubi vienojušies par pārtraukuma pagarināšanu

Minhenes Bayern, sportazinas.com
Minhenes "Bayern" | Foto: Minhenes "Bayern"

Futbola bundeslīgas klubi otrdien vienojās par sezonas apturēšanas pagarināšanu koronavīrusa Covid-19 dēļ līdz 30.aprīlim, paziņoja Vācijas Futbola līga (DFL).

Pirmoreiz sacensības tika apturētas 13.martā, un DFL jau pagājušajā nedēļā teica, ka tā ieteiktu turpmāku apturēšanu līdz nākamā mēneša beigām.

Otrdien 36 Vācijas augstākās līgas un otrās divīzijas klubi pēc DFL asamblejas videokonferences lēmumu pieņēma vienbalsīgi.

“Profesionālais futbols ļoti daudziem cilvēkiem nozīmē daudz. Esmu pārliecināts, ka ir milzums cilvēku, kurus aizrauj profesionālā futbola atgriešanās… pat bez līdzjutējiem. Bet mēs līdz tam vēl neesam

nonākuši,” preses konferencē teica DFL izpilddirektors Kristians Zeiferts.

Zeiferts apgalvoja, ka mērķis joprojām ir pabeigt sezonu līdz jūnija beigām, bet komandu treniņiem jābūt aizliegtiem vismaz līdz 5.aprīlim.

Pēc spēļu atsākšanās spēļu aizvadīšana aiz slēgtām durvīm joprojām paliek iespējama, piebilda Zeiferts, ja Vācijas futbols grib mēģināt pabeigt sezonu. Bundeslīgā ir atlikušas deviņas maču kārtas.

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) jau ir atlikusi jūnijā un jūlijā paredzēto Eiropas čempionātu par gadu, lai dotu Eiropas valstu līgām laiku pabeigt savas sacensības.

“Mums ir nepieciešami plāni ar lielāku elastību, jo mēs nezinām, kas notiks nākamās pāris nedēļās,” par finansēm piebilda Zeiferts. “Algu samazinājumi un ziedojumi, ko mēs redzējām pēdējās dienās, ir svarīgi signāli.”

Zaudējumi, ja sezonu nevarēs pabeigt, varētu sasniegt 750 miljonus eiro, un dažu klubu nākotne tādā gadījumā būs apšaubāma.

Tāpēc daudzi cer, ka arī sezonas pabeigšana aiz slēgtām durvīm samazinātu finansiālo triecienu, jo vismaz tiktu gūti ienākumi televīzijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par