“Arsenal” šokē “City” un iekļūst FA kausa finālā, “Burnley” saglabā izredzes spēlēt Eirokausos

19/07/2020 08:24

Londonas “Arsenal” sestdien Vemblija stadionā sasniedza rekordu un 21.reizi sasniedza Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa izcīņas finālu, Pjēram Emerikam Obamejangam gūstot divus vārtus pār bijušajiem kausa glabātājiem Mančestras “City”.

“Arsenal” treneris Mikels Arteta apspēlēja “City” treneri Žuzepu Gvardiolu ar asu pretuzbrukumu shēmu, un Obamejangs izcēlās ar vārtu guvumu katrā no puslaikiem.

“Arsenal” finālā Vemblijā 1.augustā pretī stāsies Londonas “Chelsea” vai Mančestras “United”, kas svētdien tiksies otrajā pusfinālā.

Arteta bija “Arsenal” kapteinis FA kausa izcīņas triumfā pirms sešiem gadiem, un savā pirmajā sezonā, vadot Ziemeļlondonas klubu, spānis ir ievedis klubu sacensību finālā, kurā tas pēdējo reizi uzvarēja 2017.gadā.

Dažas dienas pēc premjerlīgas čempiona “Liverpool” pārspēšanas “Arsenal” sniedza papildu pierādījumus tam, ka Arteta varētu būt cilvēks, kurš klubam atjaunotu trenera Arsēna Vengera laikmeta slavas dienas.

Arteta nedēļas vidū bija izdarījis brīdinājuma šāvienu “Arsenal” valdē, kad viņš atzina, ka ir nobažījies par sava kluba spējām tērēt pietiekami daudz, lai pārvērstu to par titula pretendenti.

Pēc Gvardiolas apspēlēšanas “Arsenal” īpašniekam Stenam Krenkem būtu prāta darbs dot iespēju decembrī nolīgtajam speciālistam parādīt, ko viņš var izdarīt ar atjaunoto komandu.

“Arsenal” bija zaudējusi iepriekšējās septiņās tikšanās reizēs ar “City”, ieskaitot 0:3 pirmajā spēlē pēc koronavīrusa pārtraukuma.

“City” bija nepārspēta iepriekšējos deviņos mačos Vemblija stadionā, taču tagad “Arsenal” sarūpēja Gvardiolas komandai pirmo sakāvi kopš 2017.gada FA kausa izcīņas pusfināla pret “Arsenal”.

Ar otro vietu premjerlīgā “City” ir jākoncentrējas Čempionu līgas atsākšanai augustā, kad viņiem astotdaļfināla atbildes spēlē būs jāaizstāv pirmajā mačā iegūtais pārsvars pret Madrides “Real” 2:1.

“City” pēc spēlētām desmit minūtēm bija ieguvusi 83 procentu bumbas kontroli, taču Arteta labi pārzina “City” pēc sava Gvardiolas asistenta laika klubā un nolēma izmantot viņu vājās vietas pretuzbrukumu laikā, izmantojot Obamejangu un Nikolā Pepē, lai nonāktu aiz “City” uzbrūkošo aizsargu Kaila Volkera un Benžamēna Mendī muguras.

“Arsenal” varēja izvirzīties vadībā jau 16.minūtē, kad Dāvids Luiss atrada uzbrukuma smailē Obamejangu, kurš izšķērdēja iespēju ar šāvienu tieši virsū “City” vārtsargam Edersonam.

Tas bija brīdinājums, ko “City” neņēma vērā, un 19.minūtē Obamejangs lika par to samaksāt.

Pēc Pepē piespēles Obamejangs izvairījās no Volkera, lai no šaura leņķa trāpītu pa tālu stabu, no kura bumba ielidoja vārtos.

Gabonas uzbrucēja 24.gūtie vārti sezonā bija atgādinājums, kāpēc “Arsenal” tik izmisīgi mēģina ar viņu parakstīt līguma pagarinājumu.

Mudinot “Arsenal” “dabūt bumbu, dabūt bumbu” pie katras izdevības, Arteta intensitāte pieskārienā tika pieskaņota viņa spēlētājiem.

“City”, kas bija nepārspēta savās iepriekšējās 22 pašmāju kausa spēlēs, varēja panākt rezultāta izlīdzināšanu ar Rahīma Stērlinga sitienu, taču bumba pēc Kevina de Brujnes piespēles lidoja vārtiem garām.

Emiliano Martiness teicamā stilā ar vienu roku atvairīja Rijada Mahresa zemu sitienu, saglabājot vadību “Arsenal”.

VAR sistēma noraidīja Stērlinga apelēšanu par 11 metru soda sitiena nepieciešamību, atzīstot, ka Škodrans Mustafi nav klupinājis “City” spēlētāju.

“Arsenal” aizsargājās, un 71.minūtē Artetas plāns nostrādāja vēlreiz. “City” atstāja brīvu vietu aizmugurē, un Obamejangs pēc Kīrana Tiernija piespēles izvairījās no aizmugures slazda, izejot vienam pret vienu ar Edersonu un raidot bumbu vārtos viņam starp kājām.

Tikmēr citā mačā “Burnley” Anglijas premjerlīgā futbolā sestdien izbraukumā pārspēja uz otro līgu jau izkritušo Noridžas “City”, saglabājot teorētiskas izredzes cīņā par dalību Eiropas līgas turnīrā nākamsezon.

“Burnley” apspēlēja Noridžas “City” ar 2:0 (1:0), izmantojot divus mājinieku noraidījumus pirmā puslaika beigās.

Noridžas vienībā 35.minūtē par rupjību tika noraidīts argentīnietis Emiliano Buendia, bet puslaika kompensācijas trešajā minūtē par bīstamu spēli ar kāju – Šveices futbolists Josips Drmičs.

Viesi vairākumu izmantoja jau puslaika kompensācijas piektajā minūtē, izceļoties Krisam Vudam, bet 80.minūtē viesiem ar rezultatīvu sitienu savos vārtos izpalīdzēja Bens Godfrijs.

“Burnley” ar 54 punktiem 37 spēlēs pakāpās uz devīto vietu un no pēdējo ceļazīmi uz Eiropas līgu nodrošinošās sestās vietas atpaliek par diviem punktiem. Visiem konkurentiem ir par maču mazāk.

Savukārt Noridžas “City” ar 21 punktu augstāk par pēdējo vietu turnīra tabulā pakāpties vairs nevar.

Priekšlaicīgi par čempionāta uzvarētāju jau ir kronēta “Liverpool”, kas 36 spēlēs iekrājusi 93 punktus. Ar 75 punktiem sudrabu jau ir izcīnījusi Mančestras “City”, bet trešajā pozīcijā ar 63 punktiem ir Londonas “Chelsea”. Tālāk ar 62 punktiem ir Lesteras “City” un Mančestras “United”, bet sesto vietu ieņem un pēdējās ceļazīmes vietā uz Eiropas kausiem ar 56 punktiem atrodas “Wanderers”, par punktu apsteidzot Totenhemas “Hotspur”.

Itālija

Bergamo “Atalanta” Itālijas A sērijas 34.kārtas pirmajā mačā sestdien Veronā spēlēja neizšķirti un neizmantoja iespēju izvirzīties otrajā vietā Itālijas čempionātā.

“Verona” spēlēja neizšķirti ar Bergamo “Atalanta” 1:1 (0:0).

50.minūtē gan Duvans Zapata guva savus 17.vārtus sezonā, katastrofāli kļūdoties mājinieku pēdējam aizsargam un uzdāvinot kolumbietim bumbu. Tomēr jau pēc deviņām minūtēm “status quo” atjaunoja Mateo Pesina, īstajā brīdī un vietā esot pie vārtsarga atsistās bumbas, – 1:1.

“Atalanta” panāca otrajā vietā esošo Milānas “Inter”, taču ieņem trešo vietu sliktāku rezultātu dēļ savstarpējās spēlēs. Tikmēr “Verona” ar 45 punktiem ieņem devīto vietu.

Divu turnīra tabulas vidusdaļas komandu cīņā tika fiksēts neizšķirts, “Cagliari” spēlējot 1:1 (0:1) ar “Sassuolo”.

12.minūtē viesus vadībā izvirzīja Frančesko Kaputo, bet mājinieki izlīdzinājumu panāca 63.minūtē ar precīzu Žoau Pedru raidījumu no soda laukuma vidus.

Kaljāri futbolisti atspēlējās, spēlējot desmit vīru sastāvā, jo 48.minūtē par pretinieku uzbrukuma pārtraukšanu neatļautā veidā otro dzelteno kartīti savā priekšā ieraudzīja mājinieku aizsargs Andrea Karboni.

“Sassuolo” ar 48 punktiem ieņem astoto vietu ar minimālām cerībām iekļūt Eiropas līgas sacensībās. Līdz “AC Milan”, kas ieņem sesto vietu, ir piecu punktu deficīts, un milāniešiem spēle rezervē. “Cagliari” ar 42 punktiem ieņem 11.vietu.

Citā spēlē “AC Milan” sestdien svinēja graujošu uzvaru Itālijas A sērijas 34.kārtas spēlē, vismaz uz vienu dienu atgriežoties pirmajā sešiniekā.

Milānieši savā laukumā ar 5:1 (2:1) sagrāva “Bologna” komandu.

Desmitajā minūtē ar sitienu no aptuveni 12 metriem mājiniekus vadībā izvirzīja Aleksis Salemakerss, bet 14 minūtes vēlāk Hakans Čalhanolu uz kājas saņēma pretinieku vārtsarga atsistu bumbu un no nedaudz tuvākas distances trieca to vārtos. Puslaika priekšpēdējā minūtē ar augstu sitienu no soda laukuma robežas Takehiro Tomijasu vienus vārtus atguva.

Otrā puslaika ceturtajā minūtē Ismaels Bennacers pēc Čalhanolu piespēles pa centru ielauzās soda laukumā un panāca 4:1, bet astoņas minūtes vēlāk vēl vienus vārtus mājiniekiem guva Ante Rebičs, kuram asistēja Zlatans Ibrahimovičs. Punktu laukuma saimnieku uzvarai pielika Dāvide Kalabrija, otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē milāniešiem izrēķinoties ar viesu aizsardzību.

“AC Milan” pēc uzvaras pakāpās uz sesto vietu, bet “Napoli” svētdien būs iespēja apsteigt sāncenšus. Tiesa, tā kā Neapoles futbolisti uzvarēja kausa izcīņā, arī septītās vietas īpašnieces nākamsezon spēlēs UEFA Eiropas līgā.

A sērijas līderei Turīnas “Juventus” 33 cīņās ir 77 punkti, otro vietu ar 71 punktu ieņem Milānas “Inter”, bet tikpat punktu ir arī Bergamo “Atalanta”, kas aizvadījusi maču vairāk. 69 punkti ir Romas “Lazio”, “AS Roma” ir 57 punkti, “AC Milan” 56 punkti, bet “Napoli” – 53 punkti.