Čamane/Dumpis izcīna sesto vietu U23 PČ

09/07/2023 20:42
Kaspars Dumpis un Melānija Čamane

Latvijas smaiļotāju divnieks Melānija Čamane/Kaspars Dumpis svētdien Itālijā izcīnīja sesto vietu pasaules U23 čempionāta sacensībās 500 metru distancē.

A finālā Latvijas duets finišēja vienā minūtē un 38,99 sekundēs jeb 3,65 sekundes lēnāk par uzvaru izcīnījušajiem ungāriem Janku Kišu/Žomboru Tamāši. Pirmais trijnieks bija 1,84 sekunžu attālumā. Šajā klasē startēja 20 divnieki.

Tikmēr smaiļotāja Katrīna Smilteniece U-23 vecuma grupā izcīnīja septīto vietu 5000 metru distancē (28:06.24), kurā startēja 22 sportistes. Tikpat garā distancē U-23 grupā kanoe airētājiem 15.vietu 20 sportistu konkurencē ieņēma Nils Mediņš (29:53.61), bet junioriem smaiļotājiem 19. no 36 sportistiem bija Kristiāns Lauris (27:37.73). Jau ziņots, ka Čamane un Krista Bērziņa kļuva par junioru čempionēm 500 metru distancē, bet Bērziņa kļuva par vicečempioni 200 metros. Junioru ieskaitē Latvija ar vienu zelta un vienu sudraba medaļu bija desmitajā vietā.

Pasaules čempionāts smaiļošanas un kanoe sprintā junioriem un U-23 vecuma grupā norisinājās Aurunco, Itālijā.