“Canadiens” atņem “Maple Leafs” sapni par Stenlija kausu (VIDEO)

01/06/2021 09:11
Kerijs Praiss un Ostons Metjūzs

Aizvadītajā naktī norisinājās Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa pirmās kārtas izšķirošā spēle Ziemeļu divīzijā starp tās uzvarētāju Toronto “Maple Lefs” un Monreālas “Canadiens”, kura noslēdzās ar 1:3.

Lai arī sērijas laikā “Maple Leafs” bija vadībā ar 3-1, Monreāla izcīnīja divas uzvaras pēc kārtas un panāca septīto spēli. Arī tajā “Canadiens” hokejisti bija pārāki. Otrā perioda sākumā Brendons Galahers atklāja rezultātu, bet trešdaļas turpinājumā Korijs Perijs vairākumā dubultoja Monreālas pārākumu.

Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigu sirēnas Tailers Tofolijs guva “Canadiens” trešos vārtus, un atlikušajā laikā “Maple Leafs” spēja vien samazināt deficītu līdz 1:3. Toronto klubs, kuram allaž bijušas lielas ambīcijas, savu pēdējo Stenlija kausu izcīnīja 1967. gadā, savukārt “play-off” otrā kārta pēdējo reizi tika sasniegta 2003./2004. gada sezonā.

Par to pajokoja arī vairs neeksistējošā NHL kluba Atlantas “Thrashers” konts sociālijā tīklā “Twitter”, norādot, ka kopš 2004. gada “Thrashers” un “Maple Leafs” izslēgšanas turnīra otro kārtu sasniedza vienādu reižu skaitu.

Tikmēr “play-off” otrās kārtas sērijā Ņujorkas “Islanders” papildlaikā ar 4:3 pārspēja Bostonas “Bruins” un panāca neizšķirtu sērijā – 1-1. Pēc diviem periodiem Ņujorkas klubs bija vadībā ar 3:1, taču pamatlaika noslēdzošajā trešdaļā pēc “Bruins” zvaigžņu Patrisa Beržerona un Breda Maršāna vārtu guvumiem rezultāts bija 3:3.

Overtaima 15. minūtē uzvaru “Islanders” atnesa Keisijs Sizikas – 4:3.