”Canadiens” pārtrauc sešu zaudējumu sēriju, somu vārtsargiem spoža nakts NHL (VIDEO)

23/02/2018 09:31
Anti Niemi, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt lielisku sniegumu nodemonstrēja somu vārtsargi Peka Rinne, Kari Lehtonens un Anti Niemi.

Rietumu konferences vicelīdere Nešvilas ”Predators” mājās ar 7:1 sagrāva Sanhosē ”Sharks” un izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas. Laukuma saimnieki pēc 40 minūtēm atradās vadībā tikai ar divu vārtu pārsvaru (3:1), bet pēdējā trešdaļā guva vēl četrus vārtus un beigās svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru. ”Predators” somu vārtsargs Peka Rinne atvairīja 33 no 34 pretinieku metieniem.

Kari Lehtonena lieliskais sniegums palīdzēja Dalasas ”Stars” ar 2:0 viesos apspēlēt trīs uzvaras pēc kārtas izcīnījušo Losandželosas ”Kings” un pārtraukt divu zaudējumu sēriju. Somu vārtsargs atvairīja visus 18 pretinieku metienus un aizvadīja savu pirmo sauso spēli šosezon. Lehtonens nosargāja savus vārtus neieņemtus jau 38. reizi savā NHL karjerā.

Tāpat lielisku spēli aizvadīja arī soms Anti Niemi, kurš tika galā ar 31 no 32 metieniem un palīdzēja Monreālas ”Canadiens” pārtraukt sešu neveiksmju sēriju pret piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojušo Ņujorkas ”Rangers” (3:1). Panākumu ar vārtiem un rezultatīvu piespēli kaldināja pieredzējušais čehu uzbrucējs Tomāšs Plekaņecs.

Tampabejas ”Lightning” izbraukumā ar 4:3 pieveica divus zaudējumus pēc kārtas piedzīvojušo Otavas ”Senators” un atguva līders godu. Viesi pamatus uzvarai ielika pirmajās 40 minūtēs, kuru laikā guva visus četrus vārtus. Uzvarētāju sastāvā ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās krievu uzbrucējs Vladislavs Namestņikovs.

Minesotas ”Wild” viesos atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 4:2 pārspēja Ņūdžersijas ”Devils”. Izšķirošo pārsvaru ”Wild” ieguva laika posmā no 28. līdz 34. minūtei, kad guva trīs bezatbildes vārtus. Alekss Staloks viesu vārtos tika galā ar 38 no 40 pretinieku metieniem.

Ceturto uzvaru pēc kārtas svinēja Filadelfijas ”Flyers”, kas mājās ar 2:1 uzveica pēdējā laikā daudzas neveiksmes piedzīvojušo Kolumbusas ”Blue Jackets”. Uzvarētāju kapteinis Klods Žirū piedalījās abos laukuma saimnieku vārtu guvumos, pēdējā trešdaļā gūstot vārtus un izdarot rezultatīvu piespēli. Savukārt ”Flyers” aizsargs Šeins Gostisbērs atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Floridas ”Panthers” savā laukumā ar 3:2 apspēlēja vienu no pēdējo gadu spēcīgākajām komandām Vašingtonas ”Capitals”. Viesi guva divus vārtus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 2:1, tomēr ”Panthers” nepalika atbildi parādā un pamatlaika pēdējā minūtē izrāva uzvaru. To mājiniekiem nodrošināja Vinsenta Tročeka vārtu guvums 20 sekundes līdz pamatlaika beigām.

Džonijs Gudro ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm sekmēja Kalgari ”Flames” panākumu pār četras uzvaras pēc kārtas izcīnījušo Arizonas ”Coyotes” (5:2). Divus no trim rezultativitātes punktiem Gudro nopelnīja jau līdz 14. minūtei.

Savukārt vairākās spēlēs šonakt uzvarātāja noskaidrošanai ar 60 minūtēm izrādījās par maz. Konora Makdeivida pagarinājumā gūtie vārti nodrošināja Edmontonas ”Oilers” uzvaru pār Kolorado ”Avalanche” (3:2). Savukārt Tailers Bozāks precīzais pēcspēles metiens ļāva Toronto ”Maple Leafs” ar 4:3 uzveikt Ņujorkas ”Islanders”. Ar rezultatīvām darbībām visos uzvarētāju gūtajos vārtos pamatlaikā piedalījās Metjū Barzals, kurš atzīmējas ar vārtiem un divām piespēlēm.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta ceturtdienas rezultāti:

Ņūdžersijas “Devils” – Minesotas “Wild” 2:4 (1:0, 1:3, 0:1);

Filadelfijas “Flyers” – Kolumbusas “Blue Jackets” 2:1 (0:0, 0:1, 2:0);

Toronto “Maple Leafs” – Ņujorkas “Islanders” 4:3 (1:2, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0) – pēcspēles metienos;

Detroitas “Red Wings” – Bufalo “Sabres” 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1) – pagarinājumā;

Floridas “Panthers” – Vašingtonas “Capitals” 3:2 (1:1, 0:1, 2:0);

Monreālas “Canadiens” – Ņujorkas “Rangers” 3:1 (1:0, 1:0, 1:1);

Otavas “Senators” – Tampabejas “Lightning” 3:4 (1:2, 0:2, 2:0);

Nešvilas “Predators” – Sanhosē “Sharks” 7:1 (2:0, 1:1, 4:0);

Arizonas “Coyotes” – Kalgari “Flames” 2:5 (1:2, 0:1, 1:2);

Edmontonas “Oilers” – Kolorādo “Avalanche” 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0) – pagarinājumā;

Losandželosas “Kings” – Dalasas “Stars” 0:2 (0:0, 0:0, 0:2).