“Canadiens” rindās vairāk nekā 1000 spēļu aizvadījušais aizsargs jau pēc karjeras beigām saņem diskvalifikāciju

15/07/2021 23:40

Kādreizējais Nacionālās hokeja līgas (NHL) Monreālas “Canadiens” aizsargs Andrejs Markovs, kurš karjeru noslēdza 2020. gadā, saņēmis pusotra gada diskvalifikāciju par dopinga pārbaužu noteikumu pārkāpšanu, ziņo Krievijas mediji.

Starpsezonā Markovs pievienojās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubam Maskavas apgabala “Vityaz” kā galvenā trenera asistents. Taču dažas nedēļas vēlāk Krievijas antidopinga aģentūra (RUSADA) negaidīti paziņoja, ka bijušajam aizsargam piespriesta pusotra gada diskvalifikācija, kas kļuva par pārsteigumu gan pašam Markovam, gan hokeja sabiedrībai.

Proti, RUSADA apsūdz Markovu dopinga pārbaužu ignorēšanā. Lai arī 2020. gadā aizsargs noslēdza karjeru, viņš par to oficiāli nepaziņoja RUSADA un organizācija turpināja sūtīt pie sportista savus pārstāvjus, kuru uzdevums bija ņemt dopinga analīzes. Viņiem to neizdevās izdarīt trīs reizes pēc kārtas, kas pielīdzināms izvairīšanai no procedūras. Kā apgalvo RUSADA, oficiāls dokuments no Markova tika saņemts vien pēc ceturtā neveiksmīgā mēģinājuma paņemt analīzes.

Diskvalifikācija nozīmē, ka Markovs nedrīkst ieņemt nekādu amatu sporta klubos un federācijās.

Karjeras lielāko daļu (no 2000. līdz 2017. gadam) aizsargs pavadīja “Canadiens” rindās – viņam 990 spēles pamatturnīrā ar 572 (119+453) punktiem, kā arī 89 spēles Stenlija kausā ar 32 (5+27) punktiem. 2017. gadā Markovs atgriezās dzimtenē, kur divas sezonas pavadīja Kazaņas “Ak Bars”, izcīnot Gagarina kausu 2018. gadā, bet karjeras pēdējo sezonu hokejists nospēlēja Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….