“Canucks” no treniņnometnes atskaita vārtsargu Šilovu

Artūrs Šilovs, sportazinas.com
Artūrs Šilovs | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () komanda Vankūveras “Canucks” no treniņnometnes atskaitījusi 18 hokejistus, tostarp talantīgo latviešu vārtsargu Artūru Šilovu, pavēstījis klubs.

18 gadus vecais Šilovs nebija iekļauts arī gaidāmās nakts spēlē pret Edmontonas “Oilers”, kuras sākums paredzēts plkst. 5:00 pēc Latvijas laika.

No 18 atskaitītajiem hokejistiem 13 treniņus turpinās Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubā Jūtikas “Comets”, bet četri, kuru starpā ir arī Šilovs, pievienosies jauniešu vienībām. Ar vēl vienu spēlētāju līgums pārtraukts pavisam.

Šilovs starpsezonā drafta procedūru izgāja arī Kanādas hokeja līgā (CHL). Vārtsargs tika izvēlēts ar 11. numuru, kļūstot par Ontario hokeja līgas (OHL) kluba “Barrie Colts” spēlētāju. Tas varētu nozīmēt, ka tieši šajā vienībā Šilovs sāks nākamo sezonu.

Šilovu šī gada draftā sestajā kārtā ar 156. numuru izraudzījās “Canucks” komanda. Viņš kļuva par vienīgo Latvijas hokejistu, kurš izraudzīts šajā draftā. Tāpat ar vārtsargu tika noslēgts divvirziena debitanta līgums, kura ilgums ir atkarīgs no spēlētāja vecuma, Šilova gadījumā tie ir trīs gadi.

Šilovs pagājušajā sezonā Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga” sastāvā septiņās spēlēs vidēji ielaida 2,45 ripas un atvairīja 92,0% metienu. Savukārt Latvijas čempionāta komandā Hokeja skola “Rīga” viņš 20 dueļos caurmērā ielaida 3,26 ripas un atvairīja 91,4% metienu.

Šilovs pārstāvējis Latvijas U18 izlasi pēdējos divos pasaules čempionātos jauniešiem. Šogad augstākajā divīzijā viņš piecās cīņās vidēji atvairīja 91,8% metienu. Savulaik “Canucks” komandu pārstāvējuši divi citi Latvijas vārtsargi – Artūrs Irbe un Pēteris Skudra.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par