“Canucks” pamatvārtsargs: Šilovs bija fantastisks, viņš šai grupai atdeva visu

23/05/2024 22:23
Nokopēts
Artūrs Šilovs un Tečers Demko

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vankūveras “Canucks” vārtsargs Tečers Demko sezonas noslēdzošajā preses konferencē veltīja atzinīgus vārdus saviem kolēģiem Artūram Šilovam un Keisijam Desmitam.

Jau vēstīts, ka “Canucks” aizvadītajā nedēļā izstājās no Stenlija kausa izcīņas, Rietumu konferences pusfināla sērijā ar 3-4 atzīstot Edmontonas “Oilers” pārākumu. Gan šo, gan pirmo kārtu “Canucks” nācās aizvadīt bez sava pamatvārtsarga Demko, kurš iepriekšējā sērijā pret Nešvilas “Predators” iedzīvojās savainojumā.

Vankūveras vārtu drošība pēcāk tika uzticēta nomināli otrajam numuram Desmitam, taču arī viņš guva traumu. Līdz ar to laukumā bija jādodas Šilovam, kurš pamatturnīrā aizvadīja tikai četras spēles un pirms “play-off” tika izsaukts kā ārkārtas situācijas rezerves vārtsargs.

Šilovs savu iespēju lieliski izmantoja un vārtus sargāja desmit mačos pēc kārtas par spīti tam, ka Desmits bija atveseļojies. Latvietis šajās spēlēs atvairīja 89,8% metienu un vidēji ielaida 2,91 ripu, turklāt izšķirošajā spēlē pret “Predators” viņš palika nepārspēts.

“Trūkst vārdu, lai novērtētu to, kā viņi [Šilovs un Desmits] iesaistījās. Artūrs bija fantastisks, viņš šai grupai atdeva visu. Centos ar Artūru runāt un viņam palīdzēt tik daudz, cik varēju – pat ja tas tikai bija “labrīt” vai uzsitiens pa dibenu spēles laikā, – bet kopumā es mēģināju viņam netraucēt, jo viņam bija daudz darba,” teica Demko.

“Canucks” tagad, ņemot vērā Šilova sniegumu, nonākusi sava veida krustcelēs. Lai gan Vezinas balvas pretendents Demko arī nākamsezon, visticamāk, būs Vankūveras pamatvārtsargs, nav skaidrības par otro numuru – Šilovs kļūs par ierobežoti brīvo aģentu, bet Desmitam, kurš arī aizvadīja produktīvu sezonu, ir iespēja kļūt par neierobežoti brīvo aģentu.

“Nezinu, kas notiks nākamgad, tas, protams, nav mans lēmums. Šogad man ir paveicies, ka varēju satuvināties ar Keisiju, mūsu bērni ir līdzīga vecuma, arī mūsu sievām ir labas attiecības, kas ir lieliski. Redzēsim, kā būs [ar vārtsargu situāciju nākamsezon],” atzina Demko.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.02
4.11
1.55
6.77
4.41
1.47
5.52
3.51
1.71
2.69
-
1.42
1.24
5.75
12.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām