„Capitals” gatavi atstāt neveiksmes aiz muguras

Vašingtonas Capitals, sportazinas.com
foto: Charles LeClaire-USA TODAY Sports

Pagājuši trīs mēneši kopš Vašingtonas „Capitals” septītajā spēlē zaudēja Pitsburgas „Penguins” un izstājās no Nacionālās hokeja līgas () izslēgšanas spēlēm. Vilšanos noteikti juta daudzi komandas spēlētāji, jo „Capitals” jau vairākus gadus ir viens no līgas labākajiem klubiem, taču atkal piedzīvots zaudējums Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā.

Lieliem soļiem tuvojoties treniņnometnei, kas sākas septembrī, „Capitals” noteikti prāto par gaidāmo sezonu un par to, vai viņiem pietiks talanta lai vēlreiz cīnītos par kausu.

„Man nepatīk, ka cilvēki saka, ka šobrīd esam slikta komanda,” izteicās komandas centrs Jevgenijs Kuzņecovs. „Man tās ir muļķības. Nav runa par vārdiem, kas ir komandā. Runa ir par tiem puišiem un to, ko varam, kad sanākam kopā.”

Taču šī gada „Capitals” būs daudz savādāka, kā komanda kas divus gadus pēc kārtas ieguvusi Prezidenta trofeju, kā labākā regulārās sezonas komanda. Komandu atstājuši divi no viņu pirmo maiņu uzbrucējiem – Markuss Džohansons (aizmainīts uz „Devils”) un Džastins Villiams (kā brīvais aģents devās un „Hurricanes”), kā arī veseli trīs no pamatsastāva septiņiem aizsargiem – Karls Alzners (kā brīvais aģents uz „Canadiens”), Kevins Šatenkirks (kā brīvais aģents uz „Rangers”) un Neits Šmits (Paplašināšanās draftā uz „Golden Knights”).

Vašingtonas vadība gan uzskata, ka viņiem pietiek jauno spēlētāju, ar kuriem aizpildīt šīs izveidojušās spraugas sastāvā, taču nav šaubu, ka komanda būs spērusi soli atpakaļ. Neskatoties uz to, viņu mērķi nav mainījušies. „Mūsu uzdevums ir iegūt vietu izslēgšanas spēlēs,” stāsta centrs Niklass Bekstroms. „Domāju, ka mums jāiet soli pa solim. Vispirms jātiek izslēgšanas spēlēs un tālāk jau laiks rādīs. Kā zināms, izslēgšanas spēlēs var notikt viss.”

Pēdējo divu sezonu stāsts ir bijis līdzīgs – lieliska komanda, lieliska regulārā sezona, veiksmīga pirmā izslēgšanas spēļu pirmā kārta, zaudējums „Penguins” otrajā kārtā un tālāk jau noskatīšanās, kā Pitsburgas komanda paceļ kausu. Šīs sezonas zaudējums bija īpaši smags, jo „Capitals” izsēja 3-1 pārsvaru pār „Penguins” un septītajā spēlē cieta sauso zaudējumu ar 2:0.

Bekstroms šo zaudējumu nosauca par „realitātes pārbaudi”. „Kad runa ir par izslēgšanas spēlēm, nevajadzētu prātot par noteiktiem spēlētājiem. Tai vajadzētu būt par komandu un par to, kā zaudējam kā komanda. Tas, kā spēlējām septītajā spēlē pasaka visu. Viņi mūs vienkārši apspēlēja. Tam tā nevajadzētu būt.”

Lielākā daļa „Capitals” galveno spēlētāju gan ir vēl turpat. Aleksandrs Ovečkins, T.Dž. Oušijs, Mets Niskanens, Breidens Holtbijs, Džons Karlsons, Niklass Bekstroms, Jevgēnijs Kuzņecovs un Dmitrijs Orlovs šosezon atgriezīsies. Oušijs, Kuzņecovs un Orlovs vēl pietam parakstījuši jaunus ilgtermiņa līgumus, kas garantēs viņu palikšanu uz ilgu laiku.

Protams, skaidrāks skats uz to, kāda būs komanda, nāks tikai kopā ar treniņnometni. Taču skatoties uz pēdējo gadu neveiksmēm, izvairīšanās no ikdienas runām par cīņu par Stenlija kausu, varbūt pat nāks spēlētājiem par labu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par